HP OfficeJet 4650 All-in-One: Kompaktní multifunkce jako stvořená do domácnosti

3.8.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárna HP OfficeJet 4650 spadá do kategorie základních přístrojů určených buď pro domácí, nebo méně náročné kancelářské používání. Tento model zaujme slušnou funkčností a kvalitním tiskem fotografií, nicméně několik nedostatků se mu samozřejmě nevyhnulo.

Jedná se o tradiční barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Díky faxu je tento model použitelný i v kanceláři, ale v jeho výbavě najdeme několik limitací, které toto použití lehce omezují. Začneme ale jako vždy v oblasti funkcí, v čemž si vede OfficeJet 4650 poměrně dobře a kromě klasického tisku, kopírování, skenování a faxování umí tato tiskárna fungovat také jako samostatná kopírka i fax. To ale samozřejmě není všechno a po připojení k internetu pomocí WiFi přijímače (rozhraní Ethernet schází) umí tiskárna prostřednictvím ovládacího panelu tisknout přímo z vybraných webových stránek (například NBC News, Time Digest Daily a Forbes Daily). Podpora mobilního tisku samozřejmě neschází a tiskárna komunikuje se smartphonem / tabletem prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. Díky tomu je mobilní tisk jednoduchý a tiskárna si poradí s přístroji s operačními systémy iOS, Android, Windows, Google Chrome, Amazon Kindle a Blackberry, takže pokrývá opravdu hodně široké spektrum.

HP OfficeJet 4650 All-in-One: Kompaktní multifunkce jako stvořená do domácnosti

Pokud tiskárnu připojíte pomocí klasického USB kabelu, nebudete moct používat webové aplikace a tisknout z cloudu, ale mobilní tisk prostřednictvím WiFi Direct fungovat bude (tiskárna se pyšní také certifikací Mopria). Design tohoto přístroje se vcelku povedl, tiskárna je poměrně elegantní a pracovní stůl nijak zvlášť nehyzdí. Velkou pochvalu si zaslouží i kompaktní rozměry čítající 444.5 x 368.3 x 190.5 mm, díky čemuž nebude problém najít vhodné místo a klidně si můžete dát tuto tiskárnu i na svůj pracovní stůl. Hmotnost pohybující se okolo 6.6 kg také není přehnaně vysoká, takže manipulaci zvládne bez jakýchkoliv problémů i jeden člověk. Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového panelu uloženého na přední straně, který se skládá z 2.2 palcového displeje a doplňkových senzorových tlačítek. Ovládání není nikterak obtížné, uživatelské rozhraní je intuitivní a v tomto ohledu tak nejsou žádné potíže. V základní výbavě dostane majitel vstupní zásobník na 100 listů papíru, což je zároveň i konečná kapacita, protože zásobník už nejde nijak rozšířit.

HP OfficeJet 4650 All-in-One: Kompaktní multifunkce jako stvořená do domácnosti

Při vyloženě domácím používání to bude určitě stačit, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 1000 výtisků (doporučená výtěžnost se pohybuje od 100 do 400 výtisků). Při kancelářském nasazení ale budou tyto dva prvky mírnou limitací a tuto tiskárnu bychom tak doporučili spíše do menších pracovních skupin. Konektivní výbava zahrnuje již zmíněný USB port, vestavěný WiFi přijímač, rozhraní WiFi Direct a neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a po nalezení vhodného místa a zapojení kabeláže stačí projít prvotním nastavením a můžete se pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD v balení, ale určitě je lepší stáhnout si je přímo z webu výrobce, protože v tomto případě bude jasné, že jsou ovladače aktuální. Co se týče podporovaných systémů, tak tiskárna zvládá pracovat pod Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu (verze 10.8, 10.9 a 10.10).

HP OfficeJet 4650 All-in-One: Kompaktní multifunkce jako stvořená do domácnosti

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nejlepší a v tomto ohledu OfficeJet 4650 nijak zvlášť nevynikán (spíše naopak). Při kombinovaném tisku pracoval tento model průměrnou rychlostí 1.4 stránky za minutu (ppm), což není nic zázračného a v této třídě není problém najít rychlejší konkurenční model. Jedné barevné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 1 minutu a 5 sekund, takže v oblasti tisku fotografií už je to nepatrně lepší. Kvalita tisku je naštěstí podstatně lepší, než jeho rychlost a nejlépe je na tom tisk grafiky a fotografií. V obou případech dostanete výsledky patřící na špičku této třídy a hlavně fotografie potěší jak vysokou úrovní detailů, tak dobrou ostrostí a slušným podáním barev. Kvalita barevných fotografií odpovídá víceméně tomu, co dostanete při vyvolání v nějakém lepším fotolabu. Kvalita tisku textu je pouze průměrná, nicméně výsledky by měly stačit pro většinu pracovních úkonů i pro vnitropodnikové prezentace a publikace (text je dobře čitelný a to se zhoršuje až při nasazení malého fontu).

HP OfficeJet 4650 All-in-One: Kompaktní multifunkce jako stvořená do domácnosti

HP OfficeJet 4650 je veskrze povedená multifunkční tiskárna, která sice cílí hlavně na domácí používání, ale zvládne i nasazení v nějaké menší a méně náročné pracovní skupině. Mezi hlavní výhody tohoto modelu patří kompaktní rozměry, nízká hmotnost, rozsáhlá funkčnost, přítomnost automatického duplexeru a velmi kvalitní tisk fotografií i grafiky. Hlavní nedostatek vidíme v horší rychlosti tisku a určitě nepotěší ani absence rozhraní Ethernet. Tento model je již dostupný i na našem trhu, kde stojí zhruba 2 200 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369966

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226363

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198914

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149719

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140952

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139238

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124264

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123426

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115570

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103101

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 8 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist