Dell Smart Printer S2830dn: Povedená základní tiskárna do kanceláře

24.8.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na klasickou laserovou tiskárnu pro kancelářské užití, a to na model Smart Printer S2830dn od společnosti Dell. Tato tiskárna zaujme hlavně kompaktními rozměry, rychlým tiskem a také celkově velmi dobrou kvalitou tisku.

V kategorii základních laserových monochromatických tiskáren je v poslední době poměrně velký přetlak a povedené modely mají v této třídě jak Canon, tak Brother. Dell Smart Printer S2830dn je prozatím poslední novinkou v této oblasti a jedná se o velmi povedený model, který svým konkurentům určitě pořádně zatopí. Začneme venkovními rozměry, které jsou příjemně kompaktní a tělo této tiskárny měří 399 x 382 x 262.7 mm, což není nijak přehnaně moc a nalezení vhodného místa by neměl být žádný větší problém. Hmotnost se zastavila na hodnotě 14.2 kg, takže to není ani zvlášť těžký model a pochvalu si určitě zaslouží i velmi dobré zpracování. Tiskárna působí opravdu bytelně a jako poctivý kus elektroniky. Další kladnou vlastností je zvukový projev, který je velmi tichý a tento model tak nebude rušit ani v klidné kanceláři, tudíž je to poměrně příjemný společník vhodný prakticky všude. Jak jsme se již zmínili, jedná se o klasickou monochromatickou jednoúčelovou tiskárnu, ale její schopnosti nekončí pouze u obyčejného tisku z počítače.

Dell Smart Printer S2830dn: Povedená základní tiskárna do kanceláře

Tento model toho samozřejmě zvládá podstatně víc a poradí si jak s mobilním, tak online tiskem. Tiskárna totiž podporuje Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, disponuje certifikací Morpia a podporuje také aplikaci Dell Document Hub sloužící k tisku ze smartphonů s operačními systémy Android a iOS. Ovládání probíhá prostřednictvím vcelku komplexního ovládacího panelu složeného z 2.4 palcového barevného displeje, který je doplněný alfanumerickou klávesnicí a dalšími funkčními tlačítky. Systém ovládání není nikterak složitý, je docela intuitivní a v oblasti nastavení nebo používání tak nejsou žádné větší problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru a víceúčelový zásobník schopný pojmout dalších 100 listů, takže kombinovaná kapacita je 350 listů papíru. Na laserovou tiskárnu je to takový průměr, ale vzhledem k tomu, že se jedná o základní model, to určitě není špatné. Kapacita to ale není konečná a jde dále rozšířit pomocí doplňkového zásobníku s kapacitou 550 listů, takže ve finále může být k dispozici až 900 listů papíru.

Dell Smart Printer S2830dn: Povedená základní tiskárna do kanceláře

To už je opravdu slušné a v tomto případě si na své přijdou i vytížené kanceláře. Výstupní zásobník pak zvládne pojmout 150 listů papíru a je sice trochu menší, ale svou práci odvádí velmi dobře. Maximální měsíční výtěžnost může být až 100 000 výtisků, přičemž výrobcem doporučená výtěžnost je 750 až 7200 stránek. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický WiFi přijímač, rozhraní Ethernet, USB port a neschází ani rozhraní WiFi Direct. Tiskárna pak samozřejmě obsahuje i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, tedy něco, co u kancelářské tiskárny tak nějak automaticky očekáváte. Podpora v oblasti operačních systémů je příkladná a tato tiskárna zvládne pracovat pod drtivou většinou dnes běžně používaných systémů. Kromě Windows a Mac OS X si Dell Smart Printer S2830dn poradí i se systémy Windows Server, Linuxem a spoustou jeho derivátů a distribucí. Kompletní přehled podporovaných operačních systémů je k dispozici na oficiálních stránkách výrobce.

Dell Smart Printer S2830dn: Povedená základní tiskárna do kanceláře

Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je rychlost tisku, u které výrobce uvádí 35 stránek za minutu (ppm) při jednostranném tisku textu a 24 ppm při oboustranném tisku. Pokud budete tisknout pouze text, tak se těchto výsledků víceméně dočkáte a při tisku na jednu stránku jsou výsledky dokonce nepatrně lepší (37.5 ppm). Při kombinovaném tisku s grafikou se rychlost pochopitelně nepatrně zhorší, ale 14.9 ppm je pořád výborný výsledek, který bude stačit i vytíženým skupinám. Kvalita tisku je také určitě nadprůměrná a za zmínku stojí hlavně perfektní text, který je bez větších problémů čitelný i při použití opravdu malého fontu (klidně lze použít i velkosti 6 a menší). Problémy nebyly ani v oblasti grafiky a fotografií, přičemž tiskárna dobře zvládá jednotlivé odstíny šedé a míra detailů také není špatná. Samozřejmě, s drahými high-end tiskárnami se to srovnávat úplně dobře nedá, ale výsledky jsou bez jakýchkoliv problémů použitelné i v náročnějším pracovním prostředí.

Dell Smart Printer S2830dn: Povedená základní tiskárna do kanceláře

Kancelářská tiskárna Dell Smart Printer S2830dn se opravdu povedla a jedná se o povedenou kombinaci rozumné ceny, kompaktních rozměrů, rychlého tisku a dobré kvality. Konektivita je taktéž velmi dobrá a v ničem zásadním tato tiskárna nepropadá, takže ji můžeme s klidem doporučit i náročnějším uživatelům. Jediný mírný nedostatek jsou trochu vyšší provozní náklady, které jsou lehce nad průměrem, ale určitě to není žádná hrůza.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369974

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226372

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198996

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149747

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140954

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139252

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124270

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123427

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115608

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103159

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

YoWindow 4 Build 63

Animovaný spořič obrazovky s aktuálním počasím.

31

Trial

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 9 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist