HP LaserJet Pro M501dn: Hezky vyvážený mix rychlosti, kvality a nízkých nákladů

31.8.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárna LaserJet Pro M501dn od společnosti HP spadá do kategorie laserových kancelářských tiskáren, které bodují rychlým tiskem a solidními schopnostmi. Pojďme se tedy na tento model podívat trochu podrobněji.

Jedná se o klasickou monochromatickou jednoúčelovou tiskárnu, takže pokud hledáte nějaký multifunkční přístroj, tentokrát jste na špatné adrese. Jestli ale potřebujete pouze tisknout a hledáte tiskárnu do menší nebo středně velké kanceláře, tento model zastane hodně práce a nabídne i slušné vlastnosti. Tato tiskárna tedy nezvládne kopírování, skenování a nemá ani jednotku fax, nicméně nezůstalo pouze u tisku z počítače a výrobce nezapomněl ani na dnes velmi populární mobilní tisk. Tiskárna zvládá bez větších problémů tisk z přístrojů (smartphony a tablety) s operačními systémy iOS a Android, podporuje AirPrint a disponuje certifikací Mopria. Kromě toho samozřejmě podporuje i aplikaci HP ePrint, takže v oblasti mobilního tisku je všechno v pořádku a není si moc na co stěžovat. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 418 x 376 x 289 mm, takže bude lepší, když pro něj najdete samostatný stůl nebo lavici, ale pokud máte větší pracovní stůl, v případě nouze ho můžete uložit i na něj. Hmotnost se zastavila na hodnotě 11.4 kg a manipulace není nijak zvlášť obtížná ani pro jednoho člověka.

HP LaserJet Pro M501dn: Hezky vyvážený mix rychlosti, kvality a nízkých nákladů

Ovládání probíhá prostřednictvím poměrně jednoduchého ovládacího panelu, který se skládá z dvouřádkového monochromatického displeje, několika funkčních tlačítek a numerické klávesnice. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a zvyknout si na styl ovládání není žádný problém, protože není nikterak komplikované a rychle přejde do krve. Nyní se můžeme přesunout ke standardní výbavě zahrnující vstupní a víceúčelový zásobník, které zvládnou dohromady pojmout 650 listů papíru (100 víceúčelový a 550 vstupní). Kapacita to ale není konečná a za příplatek je možné dopřát si další zásobník s kapacitou 550 listů papíru, takže celkově zvládne tato tiskárna pojmout až 1200 listů papíru. To sice není úplně špatné, ale v této třídě to ani není žádný zázrak a konkurence je na tom v oblasti doplňkových vstupních zásobníků většinou lépe. Maximální výstupní kapacita tiskárny je 250 listů papíru a měsíční výtěžnost čitá až 100 000 výtisků, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři.

HP LaserJet Pro M501dn: Hezky vyvážený mix rychlosti, kvality a nízkých nákladů

Součástí standardní výbavy je samozřejmě automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tiskárna je vybavena klasickým portem USB a rozhraním Ethernet. Vestavěný WiFi přijímač tak schází a je to určitě škoda. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a víceméně zahrnuje standardní kroky, jako u ostatních laserových tiskáren. Součástí balení je samozřejmě i CD s ovladači, nicméně ty jsou ke stažení i na oficiálních stránkách výrobce a z důvodu aktuální verze určitě doporučujeme je spíše stáhnout, než instalovat z CD. Podpora operačních systémů je velmi dobrá a tato tiskárna si poradí jak s Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak s Mac OS X od Applu (10.11, 10.10, 10.9, 10.8, 10.7). Ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu a UNIXU. Rychlost tisku patří mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu a při základním tisku textu bez nebo s pouze minimálními úpravami se rychlost pohybovala okolo nadprůměrných 47 stránek za minutu (ppm). Ani při kombinovaném tisku textu, grafů z PowerPointu, Excelu a PDF souborů tiskárna nezklamala a pracovala průměrnou rychlostí 22.7 ppm, což opět patří k nadprůměru.

HP LaserJet Pro M501dn: Hezky vyvážený mix rychlosti, kvality a nízkých nákladů

Ve své třídě se zcela jistě jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren a v této oblasti tak budou spokojeni i nároční uživatelé. Kvalita tisku spadá do lehčího nadprůměru s tím, že kvalita tisku textu je sice pouze průměrná, ale i tak stačí pro většinu náročnějších pracovních úkonů. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná a čitelnost klesá až s použitím malých fontů. Kvalita tisku grafiky je zase lehce nadprůměrná a tiskárna si poradí i s tenkými linkami a nemá problémy ani s jednotlivými odstíny šedé. Grafy, tabulky a podobné věci tak nejsou žádný problém a tento model je zvládá naprosto s přehledem. Ani fotografie nejsou vyloženě špatné a výsledky disponují slušnými detaily a dobře podanými odstíny šedé. S inkoustovými barevnými tiskárnami to sice srovnávat nejde, ale například pro vnitropodnikové noviny kvalita fotografií bez větších problémů stačí. Za zmínku určitě stojí také nízké provozní náklady, na což se v kancelářském prostředí určitě hraje a tato vlastnost je tak jasnou výhodou.

HP LaserJet Pro M501dn: Hezky vyvážený mix rychlosti, kvality a nízkých nákladů

HP LaserJet Pro M501dn je povedená monochromatická laserová tiskárna určená výhradně do kanceláře, kde zaujme povedenou kombinací rychlého tisku a nízkých provozních nákladů. Mezi další plusy patří určitě také vysoká výtěžnost, slušná kapacita ve standardu a podpora mobilního tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to horší možnosti v oblasti příplatkových zásobníků a absence WiFi přijímače. Tiskárna HP LaserJet Pro M501dn je dostupná i na našem trhu, a to za cenu 11 390 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369962

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226361

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198899

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149702

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140951

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139233

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124261

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123423

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115541

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103078

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 7 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist