Canon imagePrograf PRO-1000: Když potřebujete tisknout ve velkém formátu

14.9.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárna Canon imagePrograf PRO-1000 je po dlouhé době kompletně nová dedikovaná fototiskárna od Canonu, nicméně počkat si na ni se určitě vyplatilo. Je to po všech směrech moderní a vyspělý model, který zaujme jak kvalitním tiskem, tak dobrou výbavou.

Hlavní zbraní této inkoustové jednoúčelové barevné tiskárny je samozřejmě v tisku fotografií s tím, že si poradí i velkým formátem (A2). To ale samozřejmě není jediný formát, který tato tiskárna podporuje a lze využít i formáty papíru A5, A4, A3, A3+, B5, B4, B3. Na tisk se ale podíváme až později a ze začátku si proklepneme celkovou funkčnost, která není vůbec špatná. Tiskárna si samozřejmě poradí s mobilním tiskem, který probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. To zprostředkovává přímou komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem / tabletem. Používat lze přístroje s mobilními operačními systémy iOS i Android, ale na druhou stranu, tisknout fotografie ze smartphonu na této takřka profesionální fototiskárně je tak trochu ,,overkill“. Ta možnost tu ale je a je velmi jednoduše použitelná. Ve výbavě neschází ani čip NFC pro jednodušší navázání spojení a tiskárna je samozřejmě vybavena i rozhraním PictBridge v bezdrátovém podání (Wireless PictBridge). Tato technologie umožňuje přímý tisk fotografií z jakéhokoli digitálního fotoaparátu, který je tímto rozhraním také vybavený.

Canon imagePrograf PRO-1000: Když potřebujete tisknout ve velkém formátu

Po stránce designu se jedná o poměrně povedený, elegantní kousek techniky a kompletní rozměry této tiskárny jsou 723 × 435 × 285 mm. Není to tedy nejmenší model a bude lepší vyčlenit mu nějaký samostatný prostor (pokud ale máte velký pracovní stůl, nebude místo problém). Hmotnost včetně tiskové hlavy a náplní dosahuje hodnoty 32.3 kg a při manipulaci si tak k sobě budete muset přizvat někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím třípalcového barevného displeje, který je doplněný dvojicí funkčních tlačítek a kruhovým ovladačem do čtyř směrů. Uživatelské rozhraní je jednoduché, nekomplikované a s nastavením ani ovládáním tak nejsou žádné větší problémy. Určitě potěší i velmi dobrý indikátor stavu náplně jednotlivých barev (tiskárna používá náplňový systém s 12 barvami). Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a samozřejmě neschází ani rozhraní Ethernet. Jediná škoda je, že tiskárna nepodporuje použití papírových rolí, nicméně tento typ papíru nepodporují ani její hlavní konkurenti.

Canon imagePrograf PRO-1000: Když potřebujete tisknout ve velkém formátu

Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a samotná instalace proběhne poměrně rychle a bez problémů. Ovladače jsou dostupné na oficiálních stránkách výrobce, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu těch hojněji rozšířených.  Kromě Windows od verze Vista až k nové verzi 10 zvládá tiskárna pracovat také pod systémy Server 2008 i 2012 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X (10.7.5 až OS 10.10.x). Z mobilních operačních systémů lze použít již zmíněné systémy iOS a Android (Windows RT tiskárna bohužel nepodporuje). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně dobrá a Canon imagePrograf PRO-1000 je na dedikovanou fototiskárnu až překvapivě rychlý. Jedna fotografie o rozměru 4 x 6 palce při tisku bez okrajů trvala tiskárně 1 minutu a 35 sekund, což spadá určitě do nadprůměru. Na trhu najdete i rychlejší, ale i podstatně pomalejší fototiskárny. Jedna z vlastností, ve které tento model opravdu boduje, je pak (dle očekávání) kvalita tisku.

Canon imagePrograf PRO-1000: Když potřebujete tisknout ve velkém formátu

Ta spadá celkově do nadprůměru a výsledné fotografie jsou podstatně lepší, než při vyvolání v profesionálním fotolabu. Hodně samozřejmě záleží na typu použitého fotopapíru a při použití nějakého opravdu kvalitního se dočkáte perfektních fotografií takřka bez vad a nedokonalostí. Tiskárna nabízí stovky přednastavených profilů pro různé typy papírů od všemožných světových výrobců a pomocí přibaleného softwaru Color Management Tool Pro je možné vytvořit si svůj profil. Tiskárna nabízí, podle typu profilu, tři základní možnosti nastavení kvality (Standard, High a Highest), a zatímco při nastavení Standard byl tisk nejrychlejší, nejvyšší kvalita znamená zároveň nejdelší tisk. V oblasti kvality vyniká hlavně perfektní podání barev, dobrá ostrost a vysoká míra detailů za jakýchkoliv podmínek. Provozní náklady, stejně tak jako pořizovací cena, jsou na poněkud vyšší úrovni a určitě to není nějaká levná záležitost, ale není se čemu divit a v této třídě tiskáren je to běžné.

Canon imagePrograf PRO-1000: Když potřebujete tisknout ve velkém formátu

Canon imagePrograf PRO-1000 je excelentní tiskárna určená hlavně pro profesionální nebo hobby fotografy, kteří potřebují tisknout ve velkém formátu. Lze použít papír o formátu A2 a jediná škoda je, že tiskárna si neporadí i papírovými rolemi. Jinak ale není tomuto modelu moc co vytknout a kromě slušné konektivity, dobré funkčnosti a solidní rychlosti se majitel dočká i perfektní kvality tisku. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 29 000 Kč s DPH, takže to není zrovna nejlevnější kousek techniky, ale díky kladným vlastnostem si svou cenu obhájí.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369991

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226382

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

199064

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149771

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140959

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139270

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124284

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123443

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115689

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103235

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

Reaper 5.12

Editace audio souborů.

31

Shareware

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist