Epson WorkForce Pro WF-2760: Levná a povedená multifunkce pro domácnost

28.9.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Epson WorkForce Pro WF-2760 patří mezi nejdostupnější multifunkční tiskárny na trhu a za velmi příznivou cenu toho nabídne opravdu hodně. Kromě dobré konektivity se neztratí ani v oblasti rychlosti a kvality.

Tento model patří mezi základní barevné multifunkční tiskárny a kromě tisku zvládá také kopírovat, skenovat a neschází mu ani jednotka faxu. Cílová skupina jsou převážně domácnosti a menší domácí kanceláře, kde tato tiskárna nabídne vyrovnané vlastnosti, nízké provozní náklady a kvalitní tisk. Kromě výše uvedených vlastností umí tento model fungovat také jako samostatná kopírka a samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku, bez kterého by to dnes už snad ani nešlo. O navázání spojení se smartphonem nebo tabletem se stará rozhraní Wi-Fi Direct a tiskárna podporuje mobilní operační systémy iOS a Android. To ale není všechno a neschází ani certifikace Mopria, možnost tisknout z přístrojů Kindle Fire a podpora AirPrint a Google Cloud Print. Dále lze využívat aplikace Epson iPrint, Epson Scan to Cloud, Epson Email Print a Epson Remote Print, takže v oblasti mobilního a online tisku si opravdu není na co stěžovat. Pokud máte navíc přístroj vybavený technologií NFC, můžete ji použít k navázání přímého spojení.

Epson WorkForce Pro WF-2760: Levná a povedená multifunkce pro domácnost

Design příliš řešit určitě nemusíme, je to zkrátka klasická multifunkční tiskárna, ale čím tento model zcela jistě potěší, je velikost. Je to totiž poměrně kompaktní kousek a s rozměry 424.2 x 360.7 x 231.1 mm určitě nebudou problémy s nalezením vhodného místa na stole. Hmotnost se zastavila na hodnotě 6.6 kg, takže manipulace je víceméně bezproblémová i pro jednoho člověka. Ovládací panel je lehce naklopený, což hodně usnadňuje používání a jeho dominantu tvoří barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce. Není to ale samozřejmě jediný ovládací prvek a tento displej je dále doplněný alfanumerickou klávesnicí, dvojicí funkčních tlačítek a neschází ani informační diody. Uživatelské rozhraní je vcelku intuitivní a s ovládáním ani nastavením nejsou žádné větší problémy. Jedna z těch slabších vlastností této tiskárny je v kapacitě, protože vstupní zásobník zvládne pojmout pouze 150 listů papíru a další rozšíření není možné, takže se budete muset s tímto objemem smířit. Pokud budete tisknout ve větším množství, bude častější doplňování papíru poněkud otravné.

Epson WorkForce Pro WF-2760: Levná a povedená multifunkce pro domácnost

Ve standardní výbavě je ale tiskárna vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, za což výrobce určitě chválíme. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 3000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost je 800 výtisků. Konektivní výbava je určitě nadprůměrná a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, klasický USB port, již zmíněnou technologii NFC a neschází ani rozhraní Ethernet, což není prvek v této cenové třídě vůbec běžný. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a zahrnuje víceméně klasické věci, jako zapojení kabeláže, instalaci nebo prvotní nastavení. Podpora operačních systémů je dobrá a kromě již postarších Windows XP si tiskárna poradí i s verzemi Vista, 7, 8 / 8.1 a nejnovějšími Windows 10. Na své si přijdou i uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 - 10.11.x) a Windows Server (2003, 2008 a 2012). Nyní se můžeme vrhnout na rychlost tisku, která není vůbec špatná a celkově se dá určitě označit za nadprůměrnou. Při základním tisku čistého textu z Wordu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 12.5 stránky za minutu (ppm), což se blíží tomu, co uvádí ve svých specifikacích výrobce (13.7 ppm).

Epson WorkForce Pro WF-2760: Levná a povedená multifunkce pro domácnost

První stránky se dočkáte za 8 sekund a při kombinovaném tisku se rychlost pohybovala okolo 6.2 ppm. To je opět poměrně slušná hodnota a v domácím prostředí by měla tato rychlost tisku bez větších problémů stačit. Kvalita tisku je průměrná, ale to je vzhledem k nízké ceně velmi dobré a ani v tomto ohledu tedy tiskárna nezklamala. Kvalita tisku textu je průměrná, grafika lehce pod průměrem a barevné fotografie jsou pak mírně nadprůměrné. Kvalita tisku textu by měla dostačovat i pro náročnější úkony, protože jednotlivá písmenka jsou ostrá, dobře čitelná a jejich čitelnost se výrazněji zhorší až při použití opravdu malého fontu. V oblasti grafiky si tiskárna překvapivě dobře poradila i s velmi tenkými barevnými linkami, ale přechody mezi podobnými barevnými odstíny úplně ideální nebyly a barevné pozadí občas působilo trochu vybledle. Fotografie jsou na tom v oblasti kvality nejlépe a výsledky potěší jak vysokou mírou detailů, tak dobrou ostrostí a slušnými barvami.

Epson WorkForce Pro WF-2760: Levná a povedená multifunkce pro domácnost

Multifunkční tiskárna Epson WorkForce Pro WF-2760 se opravdu povedla, a pokud hledáte levný a zároveň schopný přístroj pro domácí používání, jste na správné adrese. Tento model nabídne kombinaci kompaktních rozměrů, dobré funkčnosti, rozsáhlé konektivní výbavy a nezklamal ani v oblasti rychlosti a kvality tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to slabší kapacita a ne úplně ideální tisk grafiky. Cena tiskárny WorkForce Pro WF-2760 se na našem trhu pohybuje okolo 2700 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369956

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226352

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198875

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149662

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140949

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139222

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124257

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123423

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115495

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103021

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 6 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist