HP OfficeJet Pro 8210: Dostupná inkoustová tiskárna do menší pracovní skupiny nebo domácnosti

5.10.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Klasické jednoúčelové tiskárny samozřejmě ještě nevymřely a pořád mají své místo jak v domácnostech, tak v menších kancelářích nebo pracovních skupinách. Na jeden takový základní model se podíváme i dnes, a to konkrétně na tiskárnu OfficeJet Pro 8210 od společnosti HP.

Tento model spadá do kategorie základních jednoúčelových inkoustových tiskáren, takže nabídne hlavně solidní poměr cena / výkon. Výkonnostně se hodí jak pro domácí nasazení, tak do menších kanceláří nebo pracovních skupin, kde vynikne solidní rychlostí tisku i celkově slušnou kvalitou. Na to se ale podíváme až v závěru a začneme jako vždy funkčností, která není špatná a tato tiskárna určitě není odkázána na pouhý tisk z počítače. Zvládá také mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent od HP k technologii WiFi Direct. Tiskárna dále podporuje technologii Apple AirPrint a disponuje certifikací Mopria, takže tisknout lze ze smartphonů nebo tabletů s operačními systémy iOS nebo Android. Neschází ani podpora tisku z online datového úložiště pomocí technologie Google Cloud Print v2.0 a tiskárna si samozřejmě rozumí také s aplikací HP ePrint. V oblasti mobilního tisku jsou tedy možnosti docela slušné. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 496 x 420 x 203 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 8.6 kg, takže je to poměrně kompaktní tiskárna, která moc místa nezabere a není problém s ní sdílet i pracovní stůl.

HP OfficeJet Pro 8210: Dostupná inkoustová tiskárna do menší pracovní skupiny nebo domácnosti

Ani hmotnost není přehnaně vysoká a manipulace je tak poměrně jednoduchá. Ovládání probíhá prostřednictvím monochromatického displeje s úhlopříčkou 2 palce, který je doplněný senzorovými tlačítky a samozřejmě neschází ani informační diody. Uživatelské rozhraní je jednoduché a přímočaré, takže s ovládáním a nastavením nejsou žádné větší problémy. Vzhledem k faktu, že se jedná o jednoúčelovou tiskárnu, moc možností v menu ani není a všechno zvládnete určitě během chvilky. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 250 listů papíru a výstupní zvládne pojmout 150 listů, což je v této třídě víceméně standard. Víceúčelový zásobník bohužel schází, takže pokaždé, když budete chtít použít jiný, než standardní rozměr papíru, budete muset zásobník vyprázdnit a znovu nakonfigurovat. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk neschází, za což výrobce určitě chválíme. Maximální měsíční výtěžnost čítá až 30000 výtisků a výrobcem doporučená výtěžnost je 250 až 1500 stran. Konektivní výbava je dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač, již zmíněné rozhraní Wireless Direct a neschází ani port RJ45, nebo-li Ethernet.

HP OfficeJet Pro 8210: Dostupná inkoustová tiskárna do menší pracovní skupiny nebo domácnosti

Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače jsou součástí balení na přiloženém CD, ale najdete je i na oficiálních stránkách výrobce a stáhnout si aktuální verzi z webu je určitě lepší řešení, než instalace z přiloženého média. Tiskárna podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) si na své přijdou i uživatelé systému Mac OS X (OS X Yosemite v10.10, OS X Mavericks v10.9, OS X Mountain Lion v10.8) a Linuxu a jeho různých distribucí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je obstojná a víceméně poplatná nižší pořizovací ceně. Není to samozřejmě žádný extrémní rychlík, ale v tomto ohledu tiskárna určitě neurazí. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost 22 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 18 ppm při barevném tisku a při základním tisku textu s minimálním formátováním lze těchto hodnot dosáhnout. Pokud k textu přidáte nějakou tu grafiku nebo dokonce fotografie, rychlost se samozřejmě poměrně značně zhorší a při této kombinaci (text, grafika, fotografie) pracovala tiskárna rychlostí 9.3 ppm.

HP OfficeJet Pro 8210: Dostupná inkoustová tiskárna do menší pracovní skupiny nebo domácnosti

Ve své kategorii se tedy OfficeJet Pro 8210 řadí k těm rychlejším modelům a drtivé většině uživatelů by měly tyto výkony bez větších problémů stačit. Kvalita tisku je na tom v celkovém součtu víceméně průměrně s tím, že tisk grafiky svou kvalitou trochu zaostává za tiskem textu a fotografií. Kvalita tisku textu je až překvapivě slušná a jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při opravdu malém fontu. Všechno je hezky ostré, dobře čitelné a výsledky lehce připomínají laserové tiskárny. Výsledky jsou tak bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. Tisk grafiky už je horší, vedle tisku textu působí až lehce podprůměrně a tiskárna má občas problémy hlavně ve větších barevných oblastech, kde není podání barev úplně ideální. Občasných problémů si lze všimnout i při tisku tenkých linek. Kvalita tisku fotografií je pak lehce nadprůměrná, všechno je hezky ostré a míra detailů je určitě nadprůměrná. Podání barev je ale horší a některé odstíny působí vybledle.

HP OfficeJet Pro 8210: Dostupná inkoustová tiskárna do menší pracovní skupiny nebo domácnosti

HP OfficeJet Pro 8210 je povedená jednoúčelová tiskárna, která boduje hlavně v oblasti pořizovací ceny, slušných výkonů a dobré výbavy. Kromě klasického tisku zvládá i mobilní tisk, součástí výbavy je automatický duplexer a určitě potěší i povedený a jednoduchý ovládací panel. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, bylo by to horší podání barev při tisku fotografií a ne úplně ideální tisk grafiky. Kvalita tisku textu je ale až překvapivě dobrá a čitelnost je bezproblémová i při použití malého fontu. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 3 399 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369965

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226363

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198913

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149718

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140952

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139238

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124264

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123426

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115570

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103101

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 8 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist