HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

14.12.2016 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Pokud chcete tisknout ze svého smartphonu nebo tabletu, máme pro vás zajímavý tip na tiskárnu. Model Sprocket Photo Printer od společnosti HP patří v této kategorie k tomu lepšímu a určitě se jedná o neotřelý vánoční dárek.

HP Sprocket Photo Printer je malá, roztomilá a velmi lehce přenositelná tiskárna určená výhradně k tisku z chytrých telefonů nebo tabletů. Můžete ji dát lehce do kapsy a ke svému mobilnímu přístroji připojit prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Na první pohled vynikne hlavně její poměrně elegantní a stylový design, který staví na zakulacených rozích a šedé dekorační lince po obvodu šasi. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 114.3 x 76.2 x 22.9 mm, takže na výšku je ještě podstatně menší, než drtivá většina dnešních smartphonů. Tloušťka je sice vyšší, nicméně není nijak závratná a dát tiskárnu například do kapsy od bundy není opravdu žádný problém. S hmotností 170 gramů se nemusíte bát ani nijaké zvlášť velké zátěže a současné velké smartphony váží kolikrát klidně i víc. Konektivita je bohužel trochu omezená a je možné používat pouze bezdrátový Bluetooth modul.

HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

Jen pro srovnání, konkurenční Canon Selphy CP1200 umí tisknout prostřednictvím USB portu, WiFi, WiFi Direct a zvládne si poradit i s paměťovými kartami typu SD nebo USB flash diskem. V tomto ohledu tedy Sprocket Photo Printer trochu zaostává, ale s tím musí případný majitel prostě počítat. O připojení se tedy stará výhradně Bluetooth ve verzi 3.0 a tiskárna si poradí s mobilními operačními systémy iOS a Android, tedy v mobilním světě s těmi hlavními. U Androidu budete potřebovat telefon s verzí 4.4 a vyšší a u přístrojů Apple zase verzi 8.0 nebo vyšší. Aplikace nutná k tisku je volně ke stažení prostřednictvím iTunes nebo Google Play a jmenuje se jednoduše HP Sprocket. Co se týče tisku, tak můžete například přímo prostřednictvím aplikace pořídit fotografii a rovnou ji vytisknout, nebo využít své fotografie v albu na telefonu či na sociálních sítích.

HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

Aplikace oficiálně podporuje Facebook, Instagram a Flickr a normálně ji s těmito službami propojíte prostřednictvím svých přihlašovacích údajů a je hotovo, aplikace si je zapamatuje a příště se k nim připojí automaticky. Ovládací prvky na těle tiskárny jsou minimální a smrskly se na pouhé zapínací tlačítko a víc prvků ani není potřeba, protože všechno ostatní se ovládá prostřednictvím aplikace. Na šasi tiskárny dále najdeme microUSB konektor sloužící k nabíjení a diodu, která signalizuje stav. Když je všechno v pořádku, tak bliká bílou barvou a v případě nějakého problému začne blikat červeně, takže budete vědět, že je něco špatně. Tisk probíhá prostřednictvím technologie Zink, takže tiskárna vytváří fotografie na speciální papír pomocí tepla, které zaktivuje krystaly a ty se zabarví dle potřeby.

HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

Kompaktní tiskárny určené pro tisk fotografií z mobilního telefonu nebo tabletu většinou využívají nějaký malý formát papíru a tento model samozřejmě není výjimkou. Umí pojmout pouze papír o velikosti 2 x 3 palce, tedy 5 x 7.6 cm, což je opravdu kompaktní fotografie. Spolu s tiskárnou dostanete i 10 listů fotopapíru a další už si budete muset přikoupit, přičemž jedno balení s 20 kusy papíru stojí 10 dolarů (cca 255 Kč). Určitě bychom měli zmínit také to, že fotopapír je nalepovací a vlastně se tak jedná o nálepky. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a HP Sprocket Photo Printer zvládne vytisknout jednu fotografii ta 42 sekund, což je víceméně stejný výsledek, jakého dosahuje konkurenční model Polaroid Zip.

HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

Již zmíněný konkurenční model Canon Selphy CP1200 je pak podstatně pomalejší a jednu fotografii tiskne 1 minutu a 32 sekund (při bezdrátovém připojení). U takto kompaktních tiskáren samozřejmě nelze čekat kvalitu srovnatelnou s profesionálními přístroji, nicméně to, k čemu je tento model určený, zvládá na jedničku. Jeho hlavní poslání je totiž tisknout momentky, které samy o sobě většinou nemají nějakou valnou kvalitu a to umí perfektně. Podání barev je většinou slušné a míra detailů také, nicméně limity jsou samozřejmě v malém formátu fotografií, kde toho poměrně dost zanikne, ale některé nedostatky je zase možné dobře zamaskovat. K tisku nějaké momentky z výletu nebo například večírku a následné prezentaci mezi přáteli je ale kvalita tak akorát.

HP Sprocket Photo Printer: Maličká mobilní tiskárna pro tisk ze smartphonů

HP Sprocket Photo Printer je povedená mobilní tiskárna, která boduje hlavně opravdu kompaktními rozměry. Nezabere víc místa, než klasický smartphone a bez jakýchkoliv problémů ji lze nosit v kapse. Ke kompaktním rozměrům pak můžeme přidat i rychlý tisk a integraci Facebooku, Instagramu a Flickeru přímo do aplikace a máme hlavní přednosti tohoto modelu. Co se týče nedostatků, tak mezi ty spadá limitace na pouze jeden formát papíru a omezení v konektivitě, která se smrskla pouze na rozhraní Bluetooth. HP tuto elegantní tiskárnu prodává za 130 dolarů, což je po přepočtu zhruba 3312 Kč.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371043

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

227812

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

204491

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

153308

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

141525

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

140739

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

125463

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123942

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

120513

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

109537

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

další prodávané »

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 41 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist