Canon Pixma G2400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna do domácností

15.3.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Jedna z nejdůležitějších vlastností u současných tiskáren jsou náklady na jeden výtisk, které se výrobci snaží snížit na co nejnižší úroveň. Tiskárna Canon Pixma G2400 MegaTank, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, patří v této oblasti k těm nejlepším.

Tento model spadá mezi základní inkoustové multifunkční tiskárny a nabídne tisk, kopírování a skenování. Jednotku faxu byste u ní hledali marně, ale zaměřením se jedná přístroj určený hlavně pro domácí používání, takže tento prvek není vůbec nezbytný. Je ale trochu škoda, že jedinou možností připojení je klasický USB port, přičemž rozhraní Ethernet nebo WiFi přijímač pro bezdrátové spojení schází a kvůli tomu můžete zapomenout na jakékoliv hrátky s mobilním tiskem. Pokud tedy vyžadujete bezdrátové připojení či pokročilý mobilní tisk, budete se muset poohlédnout buď u konkurence, nebo sáhnout po výše postaveném a logicky i dražším modelu Pixma G3400 Wireless MegaTank. Design příliš řešit nemusíme, je to zkrátka obyčejná domácí tiskárna a podle toho také vypadá, nicméně potěšily nás vcelku kompaktní rozměry, díky čemuž není problém sdílet s ní bez větších problémů pracovní stůl. Rozměry tohoto modelu čítají 445 × 330 × 163 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 5.8 kg, takže žádné obtíže nejsou ani v oblasti manipulace a tu zvládne pohodlně i jeden člověk.

Canon Pixma G2400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna do domácností

Trochu zastarale vypadá i ovládací panel prost jakéhokoliv displeje, takže všechny akce a úkony probíhají výhradně prostřednictvím dedikovaných tlačítek. Je to ale velmi přehledné, jednoduché a displej nám ve finále vůbec nescházel. Ve standardní výbavě dostanete zadní vstupní zásobník s kapacitou 100 listů běžného papíru a mimo něj zvládne pojmout také buď 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce, nebo 10 listů většího fotopapíru o rozměru 5x7 palce. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu je ale systém náplní a jejich následného doplňování, které je velmi jednoduché a intuitivní. Tiskárna obsahuje čtveřici samostatných zásobníků, přičemž zásobník na černou barvu je na straně levé a zbývající tři zásobníky na žlutou, azurovou a purpurovou pak na straně pravé. Doplňování je velmi jednoduché, otevřete zásobník, odpojíte ochranné víčko od konkrétní barvy a vložíte do ní hubici nádobky s barvou. Poté již stačí zásobník naplnit na maximální možnou míru a je hotovo. Je to opravdu jednoduchý a intuitivní systém, díky kterému si doplníte barvy doma bez jakýchkoliv problémů či komplikací.

Canon Pixma G2400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna do domácností

Jak jsme se již zmínili, konektivní výbava je spíše standardní a kromě absence WiFi přijímače či rozhraní Ethernet musíme zmínit i absenci automatického duplexeru pro oboustranný tisk. To je trochu škoda, protože se jedná o praktický prvek objevující se čím dál častěji i u levných domácích tiskáren. Uvedení do provozu je velmi jednoduché, stačí pro tiskárnu najít vhodné místo, zapojit kabeláž, provést prvotní nastavení a můžete se pustit do práce. Ovladače dostanete samozřejmě na přiloženém CD, nicméně je možné stáhnout si je přímo z webu výrobce a to určitě doporučujeme, protože tak budete mít jistotu, že máte aktuální software. Když už jsme nakousli ty ovladače, tak vězte, že tento model lze provozovat pod operačními systémy Windows XP, Vista, 7, 8/8.1 a samozřejmě i pod nejnovějšími Windows 10. Canon myslel i na uživatele systému Mac OS X a tiskárna umí pracovat pod verzemi 10.7.5 až 10.10. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není zrovna ideální a klidně můžeme říct, že je Pixma G2400 pomalá tiskárna.

Canon Pixma G2400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna do domácností

Při jednoduchém tisku textu bez jakéhokoliv formátování se rychlost pohybovala okolo 7.1 stránky za minutu (ppm) při monochromatickém tisku. To se sice docela blíží tomu, co udává výrobce (8.8 ppm), ale celkově to není žádná velká sláva. Po přidání grafiky (PDF soubory či různé grafy) spadla průměrná rychlost na pouhých 3.1 ppm. Co ale tato tiskárna ztrácí na rychlosti tisku, to dohání na jeho kvalitě a velmi příjemným překvapením pak byla kvalita tisku textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu, přičemž čitelnost se zhoršuje s až velmi malým fontem. Výsledky by měly být bez větších problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky už je na tom hůř a tiskárna měla problémy hlavně s tenkými linkami, které nebyly vždy ideální. Nejlépe jsou na tom pak pochopitelně fotografie, přičemž jsme ocenili hlavně velmi dobré podání barev a vysokou míru detailů. Mírná ztráta detailů byla patrná pouze ve světlejších oblastech, ale nejednalo se o nic hrozného.

Canon Pixma G2400 MegaTank: Úsporná inkoustová tiskárna do domácností

Canon Pixma G2400 MegaTank je povedená inkoustová tiskárna, která se vyznačuje hlavně nízkými náklady na jeden výtisk a vysokou výtěžností. Standardní náplně zvládnou vytisknout až 7000 barevných a 6000 monochromatických stran a následné doplnění je velmi jednoduché, takže v této oblasti se jedná o nesmírně příjemný model. Mezi kladné vlastnosti řadíme i velmi kvalitní tisk textu a fotografií. Rychlost tisku je spíše horší a nepotěšila nás ani omezená konektivní výbava. Tento model je na našem trhu dostupný za zhruba 3990 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371510

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

228419

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

206051

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

154512

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

141767

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

141307

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

125986

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124282

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

121927

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

111326

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

další prodávané »

Coolhousing

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 128 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist