Epson SureColor P400: Skvělá fototiskárna s možností tisku z papírové role

19.4.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárna Epson SureColor P400, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do kategorie profesionálních fototiskáren. Zaujme hlavně perfektní kvalitou tisku fotografií i textu a možností tisku z papírových rolí.

Tento model je z profesionální řady SureColor nejlevnější a ve své třídě patří zcela jistě mezi špičku. Jedná se o jednoúčelovou tiskárnu, takže umí samozřejmě pouze tisknout a tomuto úkonu bylo podřízeno vše. Nezůstalo ale pochopitelně pouze u obyčejného tisku z počítače, to by byla nuda a tiskárna zvládá i tisk z chytrých mobilních telefonů. To je v dnešní době poměrně rozšířená a vyhledávaná vlastnost, kterou jsou většinou vybaveny i levnější tiskárny. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím aplikace Epson iPrint App, která umožňuje tisknout ze smartphonů či tabletů s operačními systémy Android a iOS a umožňuje také tisknout z online datových úložišť, neboli cloudů. Při tisku z tohoto typu úložišť je možné použít Box, DropBox, EverNote, Google Drive a Microsoft OneDrive. Kromě toho zvládne tato tiskárna také potisk na CD/DVD, takže v alternativním tisku je z čeho vybírat. Po stránce designu se jedná o vcelku povedený model, tiskárna je díky kombinaci matné a lesklé černé barvy poměrně elegantní a určitě nebude váš pracovní stůl nějak hyzdit. Za zmínku pak určitě stojí i rozměry, které čítají 622‎ x 324 x 219 mm a tato tiskárna tedy patří mezi nejkompaktnější modely ve své třídě.

Epson SureColor P400: Skvělá fototiskárna s možností tisku z papírové role

Ani hmotnost 12.3 kg není přehnaná a manipulace tak není nijak zvlášť obtížná. Ovládací panel se nachází na přední straně a skládá se pouze z řádku jednotlivých tlačítek, přičemž dnes tolik populární displej byste zde hledali marně. Kvůli tomu se tiskárna v drtivé většině případů ovládá přes počítač, kde jsou k dispozici všechny doplňkové prvky. Co se týče samotného tisku, tak tiskárna používá tiskovou hlavu Epson Micro Piezo a inkoustovou technologii Ultrachrome Hi-Gloss2. Maximální rozlišení tisku je 5760 x 1440 dpi a systém náplní má hned osm jednotlivých barev. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 120 listů papíru (nebo 30 listů fotopapíru), přičemž tiskárna si poradí s formátem A3+ a kromě klasických papíru umí pracovat i s již zmíněnými rolemi. Při tisku na obě stránky pak bude nutné manuální obracení papíru, protože automatický duplexer ve výbavě schází. Konektivní výbava je poměrně rozsáhlá a zahrnuje klasické USB rozhraní, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet. Uvedení do provozu je pak vcelku jednoduché a po usazení na místo, připojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce.

Epson SureColor P400: Skvělá fototiskárna s možností tisku z papírové role

Co se týče podpory operačních systémů, tak tento model umí pracovat pod většinou dnes běžně používaných systémů a poradí si s Windows 7, Vista, 8/8.1 a samozřejmě i s nejnovějšími Windows 10. Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu a konkrétně lze použít verzi 10.6 a novější. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě i doprovodné ovladače, nicméně je určitě lepší stáhnout si je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte aktuální software. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která sice vypadá na první pohled jako podprůměrná, nicméně na dedikovanou fototiskárnu jsou výsledky poměrně slušné. Kvalita tisku fotografií je v základu nastavena na vysokou a s tímto nastavením trvá tiskárně standardní barevná fotografie o rozměru 4x6 palce 1 minutu a 13 sekund. Větší fotografie o rozměru 8x10 palce zvládla tiskárna za 2 minuty a 36 sekund, což není úplně špatné a například výše postavený model SureColor P600 je podstatně pomalejší. Klasický tisk pak probíhá rychlostí 5 stránek za minutu v případě barevného a 9 stránek za minutu v případě monochromatického tisku.

Epson SureColor P400: Skvělá fototiskárna s možností tisku z papírové role

U takto zaměřené tiskárny je ale nejdůležitější kvalita tisku a v první řadě samozřejmě tisku barevných fotografií, který zvládá tento model na jedničku s hvězdičkou. Jednotlivé fotografie vykazovaly perfektní podání barev, vysokou míru detailů a skvělou ostrost, takže výsledky vypadají opravdu parádně. V oblasti tisku barevných fotografií patří tento model zcela jistě mezi ty nejlepší ve své třídě a za zmínku určitě stojí i velmi dobré podání černé barvy, takže tmavé pozadí vypadala vždy skvěle. Skvělá kvalita platí také pro tisk textu, při kterém jsme ocenili hlavně vysokou ostrost jednotlivých písmen a díky tomu i dobou čitelnost. Pouze při opravdu malém fontu se čitelnost trochu zhoršila, ale nebylo to nic strašného. Kvalita tisku textu se dá bez větších problémů srovnat s nějakou obyčejnou laserovou tiskárnou. Kvalita tisku grafiky pak byla ze všeho nejhorší a trochu nás to zklamalo, přičemž na první pohled si lze všimnout hlavně horšího podání barev v pozadí a občasných problémů s tenkými linkami.

Epson SureColor P400: Skvělá fototiskárna s možností tisku z papírové role

Epson SureColor P400 je skvělá fototiskárna, která patří ve své třídě určitě k tomu nejlepšímu a je tak určena hlavně pro náročné uživatele. Nabídne excelentní kvalitu tisku fotografií, rozsáhlé možnosti co se týče použití papíru a navíc je i rychlá a dobře vybavená. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze horší kvalita tisku grafiky. Cena Epsonu SureColor P400 se na našem trhu pohybuje okolo 14 490 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371670

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

228581

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

206537

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

154859

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

141835

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

141483

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126122

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124378

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

122404

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

111750

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 7 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist