Epson WorkForce Pro WF-4720: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

28.6.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce Pro WF-4720. Výrobce jím cílí hlavně na menší pracovní skupiny, nicméně svou práci samozřejmě zastane i v domácnosti.

Jedná se o klasickou multifunkční inkoustovou tiskárnu 4v1 a kromě tisku umí také kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Je to takový ten klasický kancelářský pracant, nicméně velmi dobře si povede také v domácnosti. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří podpora mobilního tisku, která je příkladná a kromě hojně rozšířené technologie WiFi Direct je tento model vybavený také čipem NFC sloužící k jednoduchému a rychlému spárování s mobilním telefonem. Stačí se telefonem dotknout oblasti s vyznačeným NFC čipem a ten se už postará o zbytek. Ještě zmíníme podporu aplikace Epson iPrint a dalších, jako například Google Cloud Print, Epson Creative Print, Epson Scan to Cloud, Epson Email Print, a Epson Remote Print. V této cenové relaci se jedná v oblasti mobilního tisku o jeden z nejkomplexnějších modelů a mezi konkurenty tak v tomto směru vyniká. Design je velmi jednoduchý, šasi je vyvedeno v černé barvě a s rozměry 424.2 x 378.5 x 249 mm se nejedná o nějak extrémně velký model. Nalezení vhodného místa by nemělo být nijak zvlášť problematické, a pokud máte větší pracovní stůl, můžete na něj tuto tiskárnu v klidu umístit.

Epson WorkForce Pro WF-4720: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Hmotnost se zastavila na hodnotě 9.1 kg a manipulace je tak bezproblémová i pro jednoho člověka, pomoc nutná určitě nebude. Ovládací panel se nachází klasicky na přední straně a je zastoupený dotykovým barevným displejem s úhlopříčkou 2.7 palce, kterému dělá společnost zapínací / vypínací tlačítko po levé straně jako jediné fyzické tlačítko na tiskárně. Uživatelské rozhraní je příkladně jednoduché, intuitivní a s používáním tiskárny tedy nejsou vůbec žádné problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru, což je takový horší průměr a není problém najít v této třídě konkurenční tiskárnu s objemnějším zásobníkem. Vstupní kapacita navíc není rozšiřitelná, takže se s ní bude muset majitel smířit. Maximální měsíční výtěžnost může být až 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost je 1500 výtisků. To by mělo středně vytížené kanceláři bez větších problémů stačit. Konektivní výbava je perfektní a kromě již zmíněných technologií WiFi Direct a NFC se může majitel těšit na klasický USB port, rozhraní Ethernet a samozřejmě i WiFi přijímač.

Epson WorkForce Pro WF-4720: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a po zapojení kabeláže, provedení prvotního nastavení a naplnění zásobníku papírem se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete v balení také CD s přiloženými ovladači, nicméně ty se dají stáhnout z webu výrobce a určitě doporučujeme si je raději stáhnout, než instalovat ty v balení. Budete tak mít 100% jistotu, že používáte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí s většinou dnes běžně používaných Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) a umí pracovat také pod systémem Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 – 10.12.x). Tato tiskárna je postavena okolo technologie PrecisionCore a co se týče rychlosti tisku, patří ve své třídě mezi ty nejlepší. Výrobce uvádí, že při tisku na jednu stránku by se měla rychlost pohybovat okolo 20 stránek za minutu (ppm) a při tisku na obě stránky pak okolo 12 ppm.

Epson WorkForce Pro WF-4720: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Tak tomu skutečně je, tiskárna opravdu zvládá tisknout klasický text s minimálními úpravami rychlostí 20 ppm s tím, že prvního výtisku se dočkáte po sedmi sekundách. Při kombinovaném tisku dokumentů z Excelu, PowerPointu a PDF souborů se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 14.1 ppm. To je ale pořád velmi dobrý výsledek patřící na vrchol této třídy. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, která je v celkovém pohledu lehce nadprůměrná a nejlépe je na tom tisk grafiky. V tomto případě si tiskárna dobře poradila i s tenkými, barevnými linkami a neměla problémy ani s odlišením různých odstínů stejných barev vedle sebe. Tisk textu je lehce nadprůměrný a jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu, ale s použitím opravdu malých písmen se čitelnost poměrně hodně zhorší. Kvalita tisku barevných fotografií je solidní, nicméně na špičku v této třídě to nestačí. Výsledné fotografie občas vykazovaly ztrátu detailů ve světlých oblastech a ani barevné podání není pokaždé ideální.

Epson WorkForce Pro WF-4720: Dobře vybavená inkoustová multifunkce

Epson WorkForce Pro WF-4720 je povedená multifunkční tiskárna, která se vyznačuje hlavně dobrou výbavou a rozsáhlými možnostmi s oblasti mobilního tisku. Potěšila nás také výbornou rychlostí tisku a povedeným ovládacím panelem. Kvalita tisku je lehce nadprůměrná a mezi nedostatky tohoto modelu patří pouze trochu horší vstupní kapacita. Oficiální cena této tiskárny je 179.99 dolarů, což je po přepočtu zhruba 4 207 Kč bez DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371962

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

229185

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

207645

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

155747

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

141992

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

141809

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126411

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124530

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

123452

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

112657

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

další prodávané »

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 68 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist