Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

12.7.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-L8610CDW. Tento kousek zaujme dobrou konektivitou, dostatečně rychlým a také kvalitním tiskem.

Výrobce tento model profiluje do středně velkých kanceláří nebo pracovních skupin a tomu víceméně odpovídají i jeho vlastnosti a schopnosti. Tiskárna umí fungovat jako samostatná kopírka, zvládá také tisknout z nebo skenovat do USB flash disku a to pochopitelně není všechno, protože neschází ani dnes velmi populární a rozšířený mobilní tisk. Díky rozhraní WiFi Direct je možné tiskárnu spojit přímo s chytrým telefonem a kromě toho podporuje tento model Google Cloud Print, Cortado Workplace, Brother iPrint&Scan, Apple Air Print a disponuje certifikací Mopria. Dále bychom měli zmínit také management dokumentů pro Windows (Nuance PaperPort SE s OCR) a Mac (Brother ControlCenter2). Design příliš řešit nemusíme, jedná se o standardní kancelářskou tiskárnu, ale u rozměrů se na chvíli zastavíme. Ty dosahují hodnot 538.5 x 525.8 x 436.9 mm a hmotnost se zastavila na 27.6 kg, takže je to poměrně velká tiskárna a k usazení bude nutné najít jí nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Sdílet s takto velkým přístrojem pracovní stůl je prakticky nemožné a při manipulaci bude nutné si k sobě přizvat někoho na pomoc.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím poměrně komplexního ovládacího panelu, který se skládá z 3.7 palcového dotykového displeje, kompletní alfanumerické klávesnice a funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, takže ovládání přejde rychle do krve a v tomto ohledu určitě nenastanou žádné potíže. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena na 250 listů ve hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. To ale samozřejmě není konečná, kapacita jde dál rozšířit, a to další trojicí zásobníků s objemem 250 listů papíru každý. Celkově tedy může mít uživatel k dispozici až 1050 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost může být až 40000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená nejvyšší výtěžnost je 3000 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet, USB port a neschází ani již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Součástí standardní výbavy je pak také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což se ale dá u takto zaměřeného modelu očekávat.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Je ale trochu škoda, že tiskárna nepodporuje oboustranné skenování ani kopírování, což je v kancelářském prostředí velmi užitečná a vyhledávaná funkce. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, tiskárnu na ni usadit a po připojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s ovladači, nicméně veškerý software jde pochopitelně také stáhnout z oficiálních stránek výrobce a určitě doporučujeme to udělat, protože tak budete mít jistotu, že používáte ten nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí jak s klasickými Windows, tak s operačním systémem Mac OS X a neschází ani podpora Linuxu. Kompletní výčet podporovaných verzí a distribucí Linuxu je pak k dispozici na oficiálních stránkách výrobce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce uvádí maximální rychlost 33 stránek za minutu (ppm) při barevném i monochromatickém tisku. Těchto hodnot není v reálu vůbec žádný problém dosáhnout a při tisku textu s minimálními úpravami tiskárna opravdu touto rychlostí tiskne.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Při kombinovaném tisku, který zahrnoval dokumenty PDF, PowerPoint a Excel se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 11.6 ppm. To spadá vesměs do průměru, není to špatné, ale není to ani vyloženě skvělé a na trhu najdeme jak rychlejší, tak pomalejší tiskárny. Jen pro srovnání, konkurenční Samsung C3060FW tiskne samostatný text pomaleji, rychlostí 31.4 ppm, ale v kombinaci je už rychlejší a dosahuje výsledků 13 ppm. Kvalita tisku je solidní a spadá do lehčího nadprůměru. Při tisku textu potěší dobrá čitelnost i při použití menšího fontu a výraznější zhoršení přijde s až opravdu malým fontem. Výsledky se bez větších problémů hodí pro drtivou většinu běžných pracovních úkonů. Grafika je solidní, tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami a jediným větším neduhem bylo občasné horší barevné podání ve větších oblastech s různými odstíny. Tisk fotografií je na tom pak nejhůř, ale vzhledem k zařazení tiskárny hlavně do kanceláří to není žádný extrémní problém. Poměrně často docházelo k posterizaci a výjimkou nebyla ani ztráta detailů ve světlejších oblastech či horší barevné podání.

Brother MFC-L8610CDW: Laserová barevná multifunkce do kanceláře

Brother MFC-L8610CDW je povedená multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na kanceláře a v tomto prostředí nabídne opravdu hodně kladných vlastností. Pochválit musíme hlavně dobrou konektivitu, slušné schopnosti v oblasti mobilního tisku, povedený ovládací panel a dobrou kvalitu tisku. Hlavní nedostatek tohoto modelu je absence oboustranného kopírování a skenování. Cena Brotheru MFC-L8610CDW se pohybuje okolo 470 dolarů, což je po přepočtu zhruba 10 765 Kč bez DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371970

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

229228

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

207714

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

155813

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142006

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

141837

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126426

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124545

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

123525

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

112713

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

Reaper 5.12

Editace audio souborů.

31

Shareware

další prodávané »

Coolhousing

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 72 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist