Canon Color imageClass LBP612Cdw: Povedená laserová tiskárna za rozumnou cenu

9.8.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi si trochu podrobněji proklepneme barevnou laserovou tiskárnu od společnosti Canon, a to model s označením Color imageClass LBP612Cdw. Tento kousek nabídne hlavně kompaktní rozměry, dobrou konektivní výbavu a slušnou funkčnost.

Jedná se o jednoúčelovou barevnou laserovou tiskárnu a výrobce jí cílí hlavně do prostředí menších domácích kanceláří či domácností. Nutno podotknout, že do tohoto prostředí se jedná o jednu z nejlepších možností jak v oblasti výbavy, tak schopností. Kromě klasického tisku z počítače umí tento model pracovat také s USB flash diskem, ze kterého zvládá tisknout, přičemž z tohoto média lze tisknout soubory JPEG, PDF a TIFF. To ale samozřejmě není všechno a tiskárna si tyká i s dnes hojně rozšířeným a používaným mobilním tiskem, který zastřešuje rozhraní WiFi Direct. To se stará o přímou komunikaci mezi telefonem a tiskárnou a podporované mobilní aplikace a protokoly jsou Apple AirPrint, Google Cloud Print, Canon Print Business a neschází ani certifikace Mopria, takže v této oblasti si není moc na co stěžovat. Schází sice NFC čip, častý to prvek výbavy moderních tiskáren, ale to není žádný velký nedostatek. Jednou z hlavních zbraní této tiskárny jsou kompaktní rozměry, které čítají 431.8 x 419.1 x 274.2 mm při hmotnosti 15.4 kg. S nalezením vhodného místa tak nebudou žádné větší problémy a s tiskárnou je možné sdílet i větší pracovní stůl, protože moc místa na něm nezabere.

Canon Color imageClass LBP612Cdw: Skvělá laserová tiskárna za rozumnou cenu

Nízká hmotnost zase znamená jednoduchou manipulaci i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím komplexního panelu, který se skládá z pětiřádkového monochromatického displeje, směrového ovladače, několika doprovodných tlačítek a alfanumerické klávesnice. Displej je mírně naklopený, takže je dobře čitelný a alfanumerická klávesnice slouží k nastavení heslem zabezpečeného tisku. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, rychle přejde do krve a s nastavením a ovládáním tedy nejsou žádné větší potíže. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 151 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi 150 listů v hlavním a 1 list ve víceúčelovém zásobníku. Kapacita to není kdovíjak štědrá, ale vzhledem k zařazení a relativně rozumné ceně je logická a očekávaná. Výstupní zásobník zvládne pojmout 100 výtisků a maximální měsíční výtěžnost může dosahovat až 30000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je pak součástí standardní výbavy, což určitě chválíme.

Canon Color imageClass LBP612Cdw: Skvělá laserová tiskárna za rozumnou cenu

Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněnou technologií WiFi Direct. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po provedení prvotního nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software, ale doporučujeme ho spíše stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte aktuální ovladače. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10) si na své přijdou také uživatelé systému Mac OS X (verze 10.7.5 a vyšší) od Applu. Kromě toho lze tuto tiskárnu používat také pod pracovními systémy Windows Server 2012, 2012 R2, 2008 R2, 2008 a 2016. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a v této oblasti patří Canon Color imageClass LBP612Cdw do lepšího průměru. V základu je tiskárna nastavena na oboustranný tisk a při tisku na obě stránky (pouze text) dosahovala rychlosti 9.7 stránky za minutu (ppm).

Canon Color imageClass LBP612Cdw: Skvělá laserová tiskárna za rozumnou cenu

Při klasickém tisku textu pouze na jednu stranu se pohybovala rychlost okolo 17.8 ppm. Oba tyto výsledky se velmi blíží tomu, co uvádí ve svých specifikacích výrobce (11 a 19 ppm). Při kombinovaném tisku (text, grafika a různé prezentace) zvládal tento model tisknout rychlostí 8 ppm při oboustranném a 10.8 ppm při jednostranném tisku, což jsou poměrně slušné výsledky patřící v této třídě k nadprůměru. Kvalita tisku je velmi dobrá a tiskárna za ni určitě dostane plusové body. Text je na tom velmi dobře, jednotlivá písmena jsou snadno čitelná i při použití menšího fontu a výsledky se hodí i pro náročnější publikace. Čitelnost se zhoršuje až při použití opravdu malých písmen. Grafika je určitě slušná, podání barev vypadá dobře a jsou dobře saturované, takže tisk prezentací z PowerPointu je brnkačka a nemusíte se bát ukázat je potencionálním klientům. Tisk fotografií je na tom kvalitou už trochu hůř, ale to se dalo tak nějak očekávat. Vyloženě špatné fotografie nejsou a například podání barev je obstojné, ale inkoustoví konkurenti to přece jenom umí lépe.

Canon Color imageClass LBP612Cdw: Skvělá laserová tiskárna za rozumnou cenu

Canon Color imageClass LBP612Cdw je skvělá laserová tiskárna, která je jako stvořená pro použití v menších domácích kancelářích. V tomto prostředí zaujme hlavně kombinací kompaktních rozměrů, dobré výbavy a nadprůměrné konektivity. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze nižší vstupní kapacita zásobníku. Oficiální cena této tiskárny byla stanovena na 170 dolarů, což je po přepočtu zhruba 3 765 Kč bez DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
371968

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

229205

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

207681

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

155785

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142005

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

141828

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126421

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124543

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

123496

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

112690

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »

Coolhousing

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 70 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist