HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer: Ve znaku kvalitních fotografií

20.9.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční inkoustovou tiskárnu HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer, která se vyznačuje hlavně kvalitním tiskem fotografií. Disponuje ale samozřejmě i jinými přednostmi.

Dalo by se říct, že tato tiskárna je vlastně vylepšená verze modelu Envy 7640, proti které je rychlejší a nabídne i kvalitnější tisk. Na to se ale podíváme až později a začneme jako vždy vlastnostmi, které nejsou vůbec špatné. Tato tiskárna umí, kromě tisku, také kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu, takže na své si přijdou také náročnější pracovníci. To ale samozřejmě není všechno, zmínit musíme i praktické skenování do a tisk z USB flash disku či paměťové karty typu SD. Neschází ani podpora technologie HP ePrint, pomocí které lze tiskárně na její unikátní adresu poslat e-mail s přílohou a ta ji poté vytiskne, klidně, i když posíláte z druhého konce světa. Co se týče rozšířeného a velmi populárního mobilního tisku, tak tento model je vybavený rozhraním WiFi Direct pro přímé spojení s chytrým telefonem a neschází mu ani modul Bluetooth, přičemž bezdrátové spojení funguje přes aplikaci HP Smart (iOS i Android). Kromě toho tiskárna podporuje Apple AirPrint a disponuje také certifikací Mopria, takže v oblasti mobilního tisku je všechno v nejlepším pořádku.

HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer: Ve znaku kvalitních fotografií

Design je poměrně líbivý, elegantní a před sebou máme vcelku kompaktní tiskárnu s rozměry 502.9 x 454.6 x 193 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.7 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka a s nalezením vhodného místa by neměly nastat žádné větší problémy. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 2.7 palcového barevného dotykového displeje, který se nachází na přední straně. Displej je doplněný trojicí senzorových tlačítek a jediným hardwarovým tlačítkem na tiskárně je to pro její zapnutí či vypnutí, které je umístěno na levé straně. Uživatelské rozhraní je docela jednoduché a ovládání přejde rychle do krve, takže v otázce nastavení a provozování je všechno v nejlepším pořádku. Vstupní zásobník disponuje kapacitou 125 listů a zásobník na fotopapír zvládne pojmout 15 listů fotopapíru, což je veskrze pouze průměr a při vyšším vytížení by mohlo časté doplňování začít brzy otravovat. Maximální měsíční vytížení je 1000 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 300 až 400 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje dva USB porty (jeden pro připojení k počítači a druhý pro tisk z flash disku), vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a port pro připojení faxu.

HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer: Ve znaku kvalitních fotografií

Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což určitě chválíme. Uvedení tiskárny do provozu je snadné a intuitivní, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, naplnit zásobník a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení jsou také ovladače a doprovodný software, přičemž alespoň u ovladačů doporučujeme stažení z oficiálních stránek výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a patří určitě do lepšího průměru. Při monochromatickém tisku udává výrobce nejvyšší rychlost 15 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě se tomu tato tiskárna velmi blíží. Při tisku jednoduchého textu s minimálními úpravami se rychlost pohybovala okolo 12.7 ppm a po přidání grafiky, fotografií a podobných věcí rychlost pochopitelně klesla. Při kombinovaném tisku pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 4.6 ppm, což už je spíše horší, ale pořád se s tím dá bez problémů žít.

HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer: Ve znaku kvalitních fotografií

Nyní se můžeme přesunout k tomu hlavnímu, což je pochopitelně výsledná kvalita tisku, která je v celkovém součtu taktéž nadprůměrná. Nejhůře je na tom kvalita tisku grafiky, což nás trochu zarazilo, protože fotografie jsou naopak výborné. Tiskárna měla občas problémy s tmavším pozadím, které působilo podstatně světleji, než jaké ve skutečnosti bylo. Občas se vyskytl i neduh v podobě páskování a celkově se výsledky hodí přinejlepším pro školní domácí úkoly. To fotografie, to už je jiná a kromě perfektního podání barev nás potěšila i dobrá ostrost a výborná úroveň detailů. Výsledky jsou určitě na stejné, ne-li nepatrně lepší úrovni, než co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Nakonec jsme si nechali text, který není špatný, ale není ani nějak překvapivě dobrý a v celkovém pohledu je veskrze průměrný. Jednotlivá písmena jsou dobře čitelná a čitelnost se zhorší až při použití menšího fontu. Pro drtivou většinu domácích i pracovních úkonů, pokud tedy nechcete rovnou něco publikovat, bude výsledná kvalita dostatečná.

HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer: Ve znaku kvalitních fotografií

HP Envy Photo 7855 All-in-One Printer je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne kombinaci dobrých schopností, výborné konektivity, obstojně rychlého tisku a výborné kvality tisku fotografií. Dobrý je i tisk textu a co nás naopak trochu zklamalo, byla kvalita tisku grafiky. Určitě nepotěší ani menší vstupní kapacita vyšší náklady na jeden výtisk, což jsou takové dva hlavní neduhy tohoto modelu.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372355

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

231898

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

209239

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

157249

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

142429

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142193

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126812

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

125411

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124738

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

113797

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Reaper 5.12

Editace audio souborů.

31

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 161 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist