Canon Pixma TR8520: Skvělá multifunkce do každého prostředí

4.10.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Před nedávnem nahradil výrobce tiskáren Canon svou již lehce zastaralou modelovou řadu MX novou řadou Pixma TR. V dnešní recenzi se podíváme na model Pixma TR8520, který vyniká kompaktními rozměry, dobrou výbavou a kvalitním tiskem.

Tiskárna Canon Pixma TR8520 nahrazuje velmi povedený model Pixma MX922, proti kterému je tato novinka kompaktnější, rychlejší i lépe vybavená. Sám výrobce udává, že je o 35 % menší, než model MX922 a na tomto zmenšení se podepsala řada atributů. Pixma TR8520 dostala novou technologii tisku, menší zdroj, vnitřní obvody a celkově byla víceméně kompletně přepracována. Její kompletní rozměry jsou 439.4 x 350.5 x 190.5 mm, takže není problém najít pro ni vhodné místo ani na průměrném či menším pracovním stole. Výrobci se povedlo snížit i hmotnost, a to na 7.9 kg, takže manipulace je snadná i pro jednoho člověka. A co že je vlastně tento model vůbec zač? Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Umí fungovat jako samostatná kopírka i fax, a to samozřejmě není všechno, repertoár jejích schopností je mnohem větší. Zvládá také tisknout přímo z paměťové karty (umí na ni i skenovat) a poradí si také s mobilním tiskem (prostřednictvím rozhraní Bluetooth), bez kterého to v dnešní době už nejde. Zmínit bychom měli hlavně podporu Apple AirPrint, certifikaci Mopria, Google Cloud Print a podporu všemožných aplikací přímo od výrobce (například Pixma Cloud Link).

Canon Pixma TR8520: Skvělá multifunkce do každého prostředí

Za zmínku pak určitě stojí i drátové a bezdrátové rozhraní PictBridge, pomocí kterého lze tisknout fotografie přímo z fotoaparátů Canon, které tuto technologii také podporují. V oblasti možností tisku tedy nenechal výrobce nic náhodě a na své si přijdou i nároční uživatelé. Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, který je příjemně prostorný a disponuje dobrou odezvou. Jediným hardwarovým prvkem ovládacího panelu je tak tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny, veškeré nastavení a ovládání probíhá výhradně dotykem. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché, takže přejde rychle do krve a s používáním tiskárny tak nejsou žádné obtíže. Tato tiskárna zvládne pojmout až 200 listů papíru, přičemž tato kapacita je rozdělena mezi zásobník na přední a zadní straně. Zadní podavač pak může být osazený až 20 listy prémiového fotopapíru a výstupní zásobník disponuje kapacitou 100 listů papíru či 20 listů fotopapíru. Maximální měsíční výtěžnost je neznámá, protože Canon tento údaj u svých konzumních tiskáren nezveřejňuje.

Canon Pixma TR8520: Skvělá multifunkce do každého prostředí

Konektivní výbava je opravdu perfektní, tiskárna je osazena USB portem, WiFi přijímačem, rozhraním Bluetooth, portem Ethernet a čtečkou paměťových karet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je pak samozřejmostí. Uvedení do provozu je vskutku jednoduché, stačí najít vhodné místo na stole, zapojíte kabeláž, projdete si prvotním nastavením a instalací náplní a po naplnění zásobníků papírem se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a různý software, nicméně určitě je lepší si alespoň ovladače stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje Windows 7, 8 / 8.1, 10 a ochuzeni samozřejmě nebyli ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.10.5 - 10.12). Z mobilních operačních systémů podporuje tiskárna iOS, Android, Windows 10 Mobile a Fire OS od Amazonu. Nyní se pomalu můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně obstojná a určitě spadá alespoň do průměru. Výrobce udává maximální rychlost tisku černobílého textu 15 stránek za minutu (ppm), čemuž se tiskárna s reálnou rychlostí 12.8 ppm docela blíží.

Canon Pixma TR8520: Skvělá multifunkce do každého prostředí

To samozřejmě platí pro základní tisk textu s minimálním formátováním, po přidání náročnějšího obsahu typu grafů nebo fotografií rychlost tisku spadne, a to na 4.7 ppm. To je zhoršení o zhruba 60 %, nicméně to je v této třídě tiskáren relativně běžné. Barevná fotografie o standardním rozměru 4x6 palce pak tiskárně trvala zhruba 35 sekund, což není špatné. Zatímco rychlost tisku je tedy průměrná, jeho kvalita je vysoce nadprůměrná a ve své třídě patří tato tiskárna mezi modely s nejkvalitnějším tiskem. Hlavně fotografie jsou naprosto fantastické a výsledky si v ničem nezadají s mnohem dražšími, takřka profesionálními tiskárnami. Podání barev je perfektní, všechno je krásně ostré a plné detailů. Také text spadá do nadprůměru, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a dobře čitelná i při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší, nicméně pořád se jedná o výsledky plně použitelné do školního či domácího prostředí. Tiskárna měla občasné problémy s černým pozadím, kde se v malé míře vyskytovalo čas od času decentní páskování.

Canon Pixma TR8520: Skvělá multifunkce do každého prostředí

Canon Pixma TR8520 je perfektní multifunkční tiskárna, která patří ve své třídě určitě na úplnou špičku. Její hlavní zbraní je parádní kvalita tisku (hlavně fotografií), nadprůměrná výbava, rozsáhlé schopnosti v oblasti tisku a v neposlední řadě také poměrně kompaktní rozměry. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byly by to trochu vyšší provozní náklady a ne úplně nízká pořizovací cena.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372182

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

230277

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

208647

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

156683

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

142183

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142117

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126672

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124646

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

124584

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

113379

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný spořič obrazovky s aktuálním počasím.

31

Trial

další prodávané »

Coolhousing

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 125 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist