HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

11.10.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Dnes se podíváme na inkoustovou barevnou multifunkci od HP, a to na model s označením OfficeJet Pro 7720. Tato tiskárna zaujme hlavně možností velkoformátového tisku ve velikosti A3 a výrobce jí cílí hlavně na menší firmy či studia.

Tento model umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavený také jednotkou faxu, přičemž díky možnosti tisku ve velkém formátu je ideální například pro grafiky, architekty nebo inženýry. Zkrátka pro všechny, kteří potřebují tisknout na větší než standardní formát. Jedná se o nepatrně levnější verzi tiskárny OfficeJet Pro 7740, přičemž za menší peníze se bude muset majitel smířit s nižší kapacitou zásobníku a se skenováním v pouze standardních rozměrech (model 7740 umí skenovat i ve velkém formátu). Co se týče základních vlastností, tak kromě tisku z počítače či sítě zvládá tento model samozřejmě také hojně rozšířený mobilní tisk. O přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem se stará rozhraní Wireless direct, což je ekvivalent HP ke známé technologii WiFi Direct. Jinak je tiskárna kompatibilní s Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria a podporuje také Google Cloud Print. K tisku z mobilního telefonu nebo skenování přímo do něj lze využít i aplikaci HP Smart, která je dostupná jak pro operační systém iOS, tak pro Android. V oblasti mobilního a online tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a na své si přijdou víceméně všichni.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Je ale trochu škoda, že není možné tisknou z a skenovat do USB flash disku, to je poměrně užitečná vlastnost a tiskárně by určitě slušela. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 584.2 x 444.5 x 307.3 mm v uzavřeném stavu a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.4 kg, takže je to poměrně velký a těžký kousek a bude lepší, když bude usazený na samostatném stole nebo nějaké lavici. Sdílet s takto rozměrnou tiskárnou pracovní stůl není zrovna dvakrát pohodlné. Výrobce si určitě zaslouží pochvalu za povedené uživatelské rozhraní a jednoduchý ovládací panel, který se skládá z dotykového displeje o úhlopříčce 2.65 palce. To sice v dnešní době vypadá jako málo, ale bohatě to stačí a v oblasti ovládání či nastavení nejsou žádné větší problémy. Vstupní zásobník zvládne pojmout až 250 listů papíru, což je takový lepší průměr a maximální měsíční výtěžnost je 30 000 výtisků ve formátu A4. Výrobcem doporučovaný počet výtisků za měsíc je pak 250 až 1500. Konektivní výbava je velmi slušná a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním Wireless direct a samozřejmě nesmí scházet modemové porty RJ-11.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Výrobce pak nezapomněl ani na automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez čehož už se dnes žádná lepší tiskárna neobejde. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a dalo by se označit za standardní. Po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostane majitel také doprovodný software a ovladače, ale určitě doporučujeme stáhnout si alespoň ovladače přímo ze stránek výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a lze ho provozovat pod Windows XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 a ochuzeni nebyli ani uživatelé systému Max OS X od Applu. Tento systém lze použít ve verzích v10.10, v10.9 nebo v10.8 a na své si přijdou dokonce také uživatelé Linuxu a jeho různých derivátů. Rychlost tisku je velmi slušná a takřka se blíží dražšímu a lépe vybavenému modelu 7740. Při jednoduchém tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 23.4 stránek za minutu (ppm), což není vůbec špatné.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a fotografií klesla průměrná rychlost na 9.7 ppm, nicméně to je pořád bez problémů použitelné. V této cenové relaci není rychlosti tisku víceméně co vytýkat. Co nás velmi překvapilo, byla výborná kvalita tisku textu a trochu horší kvalita tisku grafiky a fotografií, protože jsme očekávali přesně opačné výsledky. Při textu potěší hlavně perfektní ostrost jednotlivých písmen a tím pádem i skvělá čitelnost, a to i při použití menšího fontu. Čitelnost se zhorší až při požití opravdu malého fontu. Výsledky se bez jakýchkoliv problémů hodí i pro náročnější pracovní účely typu různých vnitropodnikových publikací či propagací. Grafika už byla trochu horší a občas bylo patrné trochu vybledlé pozadí a mírné páskování. Ani fotografie nejsou kvalitativně dokonalé a trochu to zamrzí, protože v této oblasti inkoustové tiskárny většinou vynikají. Výsledné výtisky byly občas lehce zrnité a úplně ideální nebyla ani ostrost a detaily, takže kvalita je celkově trochu horší.

HP OfficeJet Pro 7720: Povedená širokoformátová tiskárna

HP OfficeJet Pro 7720 je povedená multifunkční tiskárna, jejíž největší výhodou je schopnost tisku na papír o formátu až A3. Pochvalu si zaslouží také dobrá konektivita, rozsáhlé možnosti v oblasti mobilního tisku a poměrně vysoká rychlost tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to ne úplně ideální kvalita tisku grafiky i fotografií a vyšší náklady na jeden výtisk. Cena tiskárny HP OfficeJet Pro 7720 se na našem trhu pohybuje okolo 4 599 Kč s DPH. 

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372197

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

230375

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

208722

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

156736

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

142201

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142131

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126678

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124659

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

124653

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

113424

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

další prodávané »

Coolhousing

11014 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 128 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist