Brother MFC-J5330DW: Barevná inkoustová multifunkce do každého prostředí

1.11.2017 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-J5330DW. Ten zaujme hlavně schopností tisknout ve velkém formátu, nicméně nabídne i slušnou rychlost tisku a jeho nadprůměrnou kvalitu.

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou multifunkci a tento model zvládne, jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a je osazený také jednotkou faxu. Výrobce ho profiluje jako tiskárnu určenou hlavně do kancelářského prostředí, nicméně pokud máte doma dostatek místa, skvěle poslouží i jako osobní domácí tiskárna. Když už jsme nakousli to místo, tak vězte, že rozměry tohoto modelu jsou 530 x 398 x 304 mm, takže to bude chtít nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl už je značně nepohodlné. Hmotnost se zastavila na hodnotě 16.9 kg, což také není úplně málo a bude tedy lepší, když si k sobě při manipulaci pozvete někoho na pomoc. Jedna z hlavních předností této tiskárny je skvělá konektivita a dobré možnosti v oblasti mobilního tisku. Přímou komunikaci s chytrým telefonem obstarává rozhraní WiFi Direct a mezi podporované programy patří například Google Cloud Print, Brother iPrint&Scan a Cortado Workplace. To ale není všechno, pomocí rozhraní Apple AirPrint lze tisknout přímo z přístrojů od firmy Apple a tiskárna disponuje také certifikací Mopria, díky které lze zase jednoduše používat přístroje s mobilním operačním systémem Android.

Brother MFC-J5330DW: Barevná inkoustová multifunkce do každého prostředí

Pomocí programu Brother Connect lze uploadovat naskenované dokumenty přímo na služby typu Picasa Web Albums, Google Docs, Flickr, Evernote, Dropbox nebo Box. Skenovat je pak možné také přímo do mobilního telefonu, do emailu nebo do dohledatelného souboru PDF. V oblasti funkčnosti a možností tisku, skeneru a kopírky je na tom tato tiskárna opravdu skvěle a na své si přijdou i náročnější uživatelé. Ještě dodáme, že není problém ani tisknout z a skenovat přímo do USB flash disku. Ovládací panel se nachází na přední straně, je výklopný a obsahuje barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce a funkční tlačítka. Neschází ani numerická klávesnice a ovládací panel hodnotíme jako povedený, intuitivní a velmi dobře použitelný. S nastavením a ovládáním tiskárny prostřednictvím tohoto panelu tak nejsou žádné větší problémy. Ve standardní výbavě se může majitel těšit na vstupní zásobník se solidní kapacitou 250 listů papíru a výstupní kapacita tiskárny pak čítá 100 listů. Maximální měsíční výtěžnost může být až 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 250 až 2000 výtisků.

Brother MFC-J5330DW: Barevná inkoustová multifunkce do každého prostředí

Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet, USB port a také již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, nicméně skener bohužel automatické skenování obou stran neumožňuje a je to trochu škoda, protože se jedná o poměrně praktickou a hojně využívanou vlastnost. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a různé doprovodné programy, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi slušná a určitě se řadí do nadprůměru. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost 22 stránek za minutu při monochromatickém jednostranném tisku a v reálu není rychlost o mnoho horší. Při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami se rychlost pohybovala lehce nad hranicí 18 ppm, což je v kancelářském prostřední bez problémů použitelné.

Brother MFC-J5330DW: Barevná inkoustová multifunkce do každého prostředí

Po přidání grafiky a fotografií se rychlost pochopitelně zhorší, a to na výsledných 11.6 ppm, nicméně to se dá pořád zařadit do nadprůměru. I když se nejedná primárně o fototiskárnu, v oblasti tisku fotografií je na tom Brother MFC-J5330DW velmi dobře a jedna barevná fotografie o standardním rozměru 4x6 palce trvala 21 sekund. Fotografie jsou na tom dobře také kvalitativně, výsledky se pyšní věrným podáním barev, vysokou úrovní detailů a skvělou ostrostí. Při použití kvalitního fotopapíru jsou výsledné fotografie opravdu povedené a není problém založit si je do svého rodinného alba. Kvalita tisku textu je také dobrá, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a dobře čitelná i při použití menšího fontu. Výsledky se tak hodí i pro náročnější publikace. Kvalita tisku grafiky už je trochu horší a prakticky na každém výtisku se objevily tenoučké linky, které se táhly z jednoho konce papíru na druhý a byly viditelné hlavně na tmavších stránkách. V celkovém pohledu to není žádná velká tragédie, ale tento prvek zde zkrátka je a je nutné s ním počítat.

Brother MFC-J5330DW: Barevná inkoustová multifunkce do každého prostředí

Brother MFC-J5330DW je povedená multifunkční tiskárna, která zastane práci jak v domácnosti, tak v kancelářském prostředí. Mezi její nejlepší vlastnosti patří rozsáhlé možnosti v oblasti tisku, tisk ve velkém formátu, vysoká rychlost tisku i jeho nadprůměrná kvalita. Pouze při tisku grafiky byla kvalita trochu horší a nepotěšily nás ani spíše vyšší náklady na jeden výtisk. Tato tiskárna je na našem trhu dostupná za necelých 7000 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372492

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

233989

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

209759

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

157815

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

142662

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142263

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

126942

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

126138

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124797

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114103

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 194 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist