Epson Expression ET-3700 EcoTank: Když chcete nízké provozní náklady a kvalitní tisk

31.1.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Inkoustová multifunkční tiskárna ET-3700 EcoTank od společnosti Epson je další přírůstek do této řady tiskáren s plnícími nádržkami. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model nabídne, v čem vyniká a v čem naopak ztrácí.

Technologie EcoTank od Epsonu byla jedna z prvních, která nabízela možnost doplnění jednotlivých barev přímo do tiskárny namísto toho, aby se měnily celé náplně. Jedná se o poměrně populární tiskárny, které se vyznačují nízkými provozními náklady a v drtivé většině případů i excelentní kvalitou tisku. Na to se ale podíváme až v závěru a začneme přehledem, co všechno tento model vlastně umí. Jedná se o multifunkční tiskárnu 3v1, takže zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu tentokrát ve výbavě schází a tento model se tedy hodí spíše pro menší kanceláře či pracovní skupiny. Podpora mobilního a online tisku samozřejmě neschází a o mobilní tisk se primárně stará rozhraní WiFi Direct, které zastřešuje přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem. Kromě toho si tiskárna poradí snad se všemi mobilními aplikacemi od Epsonu (Email Print, Epson iPrint App, Epson Print and Scan App, Epson Remote Print, a Epson Scan to Cloud) a neschází ani podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print a tiskárna disponuje také certifikací Mopria. Jedinou výtku máme k tomu, že schází podpora paměťových karet a USB flash disku, což je trochu škoda.

Epson Expression ET-3700 EcoTank: Když chcete nízké provozní náklady a kvalitní tisk

Kompletní rozměry této tiskárny jsou 502.9 x 375.9 x 187.9 mm, takže to není nějak extra velký přístroj a s nalezením vhodného místa by neměly nastat žádné větší problémy. Bez větších obtíží bude možné s tiskárnou sdílet i pracovní stůl a obtěžující určitě není ani hmotnost, která se zastavila jen těsně pod 6 kg. Manipulace je tak snadná i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím povedeného ovládacího panelu, který má své místo na přední straně tiskárny a který se skládá z 2.4 palcového displeje a doprovodných senzorových tlačítek. Všechno je velmi snadné, přímočaré a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Součástí standardní výbavy je vstupní zásobník na 150 listů papíru, který zvládne pojmout také 20 listů fotopapíru a maximální měsíční výtěžnost čítá 5000 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 800 výtisků. To opět odpovídá zaměření hlavně na použití v domácnosti či menší kanceláři. Je trochu škoda, že ve výbavě schází automatický podavač, ale automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk naštěstí nechybí a tato tiskárna ho obsahuje.

Epson Expression ET-3700 EcoTank: Když chcete nízké provozní náklady a kvalitní tisk

Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct a port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a tento úkon zabere pouze chvilku. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Tiskárny Epson jsou většinou co se týče zapojení naprosto bezproblémové a tento model nebyl výjimkou, přičemž mezi vybalením a prvním výtiskem je asi 20 minut. Pochvalu si zaslouží i systém doplňování náplní, který je velmi snadný a doplnit jednotlivé barvy zvládne opravdu každý. Spolu s tiskárnou dostane majitel i doprovodný software, nicméně určitě je lepší si minimálně ovladače stáhnout z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tento model si poradí s drtivou většinou dnes hojně využívaných systémů, takže ho je možné provozovat pod Windows 7, 8 / 8.1, 10 a zvládá i pracovní Windows Server 2003 – 2016. Ochuzeni pak nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.6 – 10.12x).

Epson Expression ET-3700 EcoTank: Když chcete nízké provozní náklady a kvalitní tisk

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a při tisku textu s pouze minimálními úpravami pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 15 stránek za minutu (ppm). To je přesně tolik, kolik uvádí výrobce na svých stránkách a ve své třídě se jedná o jeden z nejrychlejších modelů. Platí to i pro kombinovaný tisk text, grafiky a fotografií, při kterém se rychlost pohybovala okolo 7.4 ppm. To je opět velmi dobrý výsledek a platí to také pro 36 sekund potřebných pro vytištění jedné barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce. Velkou pochvalu si pak zaslouží i kvalita tisku, která je takřka ve všech směrech výborná a tato tiskárna si velmi slušně poradí jak s textem, tak s grafikou a samozřejmě i fotografiemi. Při tisku textu nebyly s čitelností žádné větší problémy až do velikosti okolo 6 bodů a výsledky se hodí jak pro domácí, tak pro pracovní nasazení. S grafikou si tento model poradil také dobře a problémy nenastaly ani s tiskem fotografií, u kterých vynikla dobrá ostrost, perfektní podání barev a spousta detailů.

Epson Expression ET-3700 EcoTank: Když chcete nízké provozní náklady a kvalitní tisk

Epson ET-3700 EcoTank je skvělá multifunkční tiskárna 3v1, která vyniká jak v oblasti nízkých provozních nákladů, tak tisku. Potěší také relativně kompaktními rozměry, dobrými schopnostmi v oblasti mobilního tisku, nadprůměrnou rychlostí a velmi dobrou výslednou kvalitou tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze absence automatického podavače a neschopnost pracovat s USB flash diskem a paměťovými kartami.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist