Brother MFC-L2710DW: Základní monochromatická multifunkce

14.2.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Klasické monochromatické laserové multifunkce samozřejmě ještě nevymřely a pořád mají na trhu své pevné místo. V dnešní recenzi se na jednu takovou podíváme, a to konkrétně na model MFC-L2710DW od společnosti Brother.

Jedná se o základní laserovou monochromatickou multifunkci, kterou výrobce cílí hlavně na menší pracovní skupiny či kanceláře, kde není nutné tisknout v barvě. Kromě klasického tisku zvládne tento model i kopírovat, skenovat a je vybavený také jednotkou faxu. To ale není všechno, tato tiskárna umí fungovat jako samostatná kopírka i fax, a ačkoliv nepodporuje všechny typy konektivity, drtivou většinu u ní najdeme. Výrobce samozřejmě nezapomněl ani na mobilní a online tisk, který je možné provádět prostřednictvím několika typů připojení či aplikací. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará technologie WiFi Direct, tiskárna dále podporuje rozhraní Apple AirPrint, Google Could Print či aplikaci iPrint&Scan přímo od Brotheru. Ta je k dispozici jak pro systém iOS, tak pro Android, a dokonce i pro takřka mrtvý Windows Phone / Mobile. Tato aplikace umožňuje tisknout přímo z emailu nebo se připojit do specifického cloudového systému a tisknout odtud. V oblasti mobilního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a trochu zamrzí pouze absence podpory USB flash disku a paměťových karet. Ovládací panel působí tak trochu zastarale a vypadá, jako byste se vrátili tak o pět let nazpět, ale je plně funkční a používá se dobře.

Brother MFC-L2710DW: Základní monochromatická multifunkce

Je opravdu komplexní, obsahuje dvouřádkový monochromatický displej, růžicový ovladač, alfanumerickou klávesnici a hromadu dalších, doprovodných tlačítek. Vyznat se v té změnit tlačítek sice chce trochu času, ale jakmile se člověk zorientuje a styl ovládání mu přejde do krve, všechno je v nejlepším pořádku. Jedna z největších výhod tohoto modelu jsou kompaktní rozměry, které čítají 398.8 x 317.5 x 317.5 mm a ve své třídě se tak jedná o spíše menší tiskárnu. S nalezením vhodného místa tak nejsou žádné větší problémy a není problém sdílet s ní i větší pracovní stůl, přičemž manipulace je relativně snadná i pro jednoho člověka, protože hmotnost čítá příjemných 11.7 kg. Ve standardní výbavě se může majitel těšit na vstupní zásobník s kapacitou 250 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a výrobce nezapomněl ani na praktický automatický podavač (ADF). Je tedy skenovat nebo kopírovat více dokumentů zároveň, což je při větším stohu dokumentů opravdu užitečná a příjemná věc. Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu pak čítá 15000 výtisků s tím, že výrobce doporučuje 2000 výtisků.

Brother MFC-L2710DW: Základní monochromatická multifunkce

Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct a neschází ani port Ethernet, takže v tomto ohledu si není na co stěžovat. Ani uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit veškerou kabeláž, naplnit zásobník papírem a je možné pustit do práce. Spolu s tisknou dostanete také přiložené CD s ovladači a doprovodným softwarem, no u ovladačů doporučujeme spíše stažení z oficiálních stránek výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna umí pracovat pod klasickými Windows ve verzích 7, 8 / 8.1 a 10 a ochuzeni nebudou ani uživatelů systému Mac OS X od Applu (v10.10.5, v10.11.x, v10.12). Nyní se můžeme podívat na rychlost tisku, která spadá do lehčího nadprůměru a určitě není špatná. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 36 stránek za minutu (ppm), což je stejné, jako u podstatně dražšího modelu MFC-L2750DW XL. Rychlost v reálném světě je pak takřka identická s tou papírovou a při tisku 12 stránek textu z Wordu pracovala tiskárna rychlostí 34.7 ppm.

Brother MFC-L2710DW: Základní monochromatická multifunkce

Při kombinovaném tisku, který obsahoval text a soubory Acrobat, Excel a PowerPoint klesla rychlost na 14 ppm, což je ale pořád velmi dobrý výsledek, který se mezi konkurenty určitě neztratí. Jedné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte za solidních 11 sekund, takže v oblasti rychlosti tato tiskárna boduje ve všech typech tisku. Boduje také v oblasti kvality tisku, tedy alespoň co se týče textu. Ten je opravdu povedený, jednotlivá písmena jsou perfektně ostrá a čitelnost je dobrá i při použití menšího fontu. Základní grafiku typu nějakých grafů či žebříčků zvládá tiskárna také dobře, ale jakmile je grafika trochu komplikovanější, kvalita je horší. Občasné problémy byly s viditelnými pásky napříč výtisky či horším podání několika odstínů šedé. Jinými slovy, kvalita tisku grafiky se hodí pro použití ve škole či domácnosti, ale na marketingové materiály už to ideální není. Podobně jsou na tom také fotografie, u kterých byla občas patrná ztráta detailů a horší ostrost. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to je typický problém většiny levnějších laserových tiskáren.

Brother MFC-L2710DW: Základní monochromatická multifunkce

Brother MFC-L2710DW je povedená multifunkční tiskárna, která v sobě kombinuje relativně nízkou pořizovací cenu, dobou konektivitu, nadprůměrnou rychlost tisku a perfektní kvalitu tisku textu. Pokud bychom jí měli něco vytknout, byla by to nepodpora USB flash disku a paměťových karet, vyšší provozní náklady a horší kvalita tisku grafiky a fotografií. Co se týče ceny, tak tento model se dá sehnat za zhruba 170 dolarů (3 515 Kč bez DPH).

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist