Canon Pixma TS8120: Inkoustová multifunkce s perfektní kvalitou tisku a kompaktními rozměry

21.2.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to konkrétně na model s označením Pixma TS8120. Ten zaujme v první řadě svým elegantním designem a kompaktními rozměry, ale má co říct také co se týče kvality tisku.

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou multifunkci 3v1, takže kromě tisku zvládá tento model také skenovat a kopírovat. Jednotku faxu bychom v jeho výbavě hledali marně a tudíž je to tiskárna určená spíše do domácností či méně náročných pracovních skupin, kde není fax potřeba. Hned ze začátku se na chvíli zastavíme u designu, který je velmi povedený a Pixma TS8120 je vyvedena v hezky minimalistickém duchu, takže jí to sluší. K dispozici jsou hned tři barvy, a sice bílá, červená a černá a naše volba by určitě padla na červenou, která je výrazná a povedená. Bílá je zase velmi elegantní a celkově hodnotíme styling této tiskárny na jedničku. Potěšily nás i její kompaktní rozměry, které čítají 578.7 x 503.9 x 216.5 mm, takže k pohodlnému usazení nebude nutný žádný extra velký prostor a s tiskárnou je možné bez problémů sdílet i menší pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 6.5 kg není zbytečně vysoká a manipulace bude jednoduchá i pro jednoho člověka. V úvodu jsme zmínili, že tento model umí tisknout, kopírovat a skenovat, nicméně to není všechno a samozřejmě si poradí také s mobilním a online tiskem.

Canon Pixma TS8120: Inkoustová multifunkce s perfektní kvalitou tisku a kompaktními rozměry

O tisk z nebo skenování do mobilních přístrojů se v první řadě stará aplikace Pixma Cloud Link a z dalších možností bychom měli jmenovat hlavně Apple AirPrint, Google Cloud Print nebo certifikaci Mopria pro snadný tisk z mobilů s operačním systémem Android. Fotografie lze tisknout také přímo z paměťové karty SD, která se vkládá do slotu na levé přední straně a výrobce sáhl i po technologii Wireless PictBridge, která umožňuje bezdrátový tisk fotografií přímo z digitálního fotoaparátu. Je ale samozřejmě nutné vlastnit fotoaparát, který je touto technologií vybavený. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, který se nachází na přední straně a který jde naklopit pro pohodlnější používání. Veškeré akce probíhají prostřednictvím tohoto displeje a jediné hardwarové tlačítko na této tiskárně slouží k jejímu zapnutí a vypnutí. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, přehledné a systém ovládání přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné větší potíže. Kapacita této tiskárny čítá 200 listů papíru a je rozdělena mezi 100 listů v hlavním a 100 listů v zadním zásobníku, který umí pojmout také až 20 listů fotopapíru.

Canon Pixma TS8120: Inkoustová multifunkce s perfektní kvalitou tisku a kompaktními rozměry

Ve výbavě pak dále najdeme vstup pro potisk optických disků (CD/DVD/Bluray) či automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Je trochu škoda, že výrobce do výbavy nezahrnul také automatický podavač, který by umožnil automatické oboustranné skenování. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Wireless PictBridge a dokonce také Bluetooth, prostřednictvím kterého je možné tisknout bezdrátově třeba z telefonu. Jediný prvek, který v konektivní výbavě schází, je rozhraní Ethernet. Uvedení této tiskárny do provozu je velmi snadné a moc času nezabere. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, no minimálně u ovladačů doporučujeme stáhnout si je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna umí pracovat pod klasickými Windows (7, 8/8.1 a 10), pod Mac OS X (v10.10.5 - v10.12) a z těch mobilních podporuje Android, iOS, Windows 10 Mobile, a dokonce i Fire od Amazonu.

Canon Pixma TS8120: Inkoustová multifunkce s perfektní kvalitou tisku a kompaktními rozměry

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je docela solidní a při jednoduchém tisku textu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 13.1 stránky za minutu (ppm). Při kombinovaném tisku (PDF, PowerPoint a Excel) rychlost spadla na 4.7 ppm, což je ale pořád slušné. Jedné barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce jsme se pak dočkali za velmi hezkých 38 sekund. Pixma TS8120 používá systém se šesti náplněmi, mezi kterými najdeme hned dvě černé barvy a v oblasti kvality tisku si není vůbec na co stěžovat. Při tisku textu jsme ocenili dobrou ostrost jednotlivých písmen a čitelnost je solidní i při použití malého fontu, přičemž v celkovém součtu je kvalita tisku textu jedna z nejlepších napříč inkoustovými tiskárnami. Výsledky jsou plně srovnatelné i s laserovými konkurenty a výtisky se tak hodí i pro náročnější pracovní nasazení. To platí také pro tisk grafiky, tiskárna si poradila i s tenkými linkami a dobré bylo také podání barev. Při tisku fotografií zase vynikla nadprůměrná ostrost, vysoká úroveň detailů a opět skvělé podání barev. Výborná kvalita tisku určitě platí za jednu z nejsilnějších zbraní této tiskárny.

Canon Pixma TS8120: Inkoustová multifunkce s perfektní kvalitou tisku a kompaktními rozměry

Canon Pixma TS8120 je skvělá inkoustová multifunkce, která vyniká hlavně v oblasti tisku a schopností. Umí tisknou, kopírovat, skenovat, tisknout z mobilů, fotoaparátů, paměťových karet a cizí jí není ani potisk optických médií (CD/DVD/Bluray). Kromě toho potěšila také povedeným designem, kompaktními rozměry a solidní rychlostí tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence automatického podavače a rozhraní Ethernet.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist