Kodak Photo Printer Mini: Vskutku kompaktní fototiskárna pro tisk fotografií z telefonu

7.3.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu, kterou ocení hlavně milovníci mobilního fotografování a tisku momentek. Model Photo Printer Mini od společnosti Kodak je pro ně totiž jako stvořený.

Tato tiskárna spadá do čím dál populárnější kategorie kompaktních, mobilních tiskáren, které je možná brát si všude s sebou. Díky těmto tiskárnám můžou fotografičtí nadšenci tisknout své výtvory z telefonu či tabletu prakticky všude bez většího omezení. Tento model patří ve své třídě mezi to úplně nejlepší, nicméně v porovnání s většími, ale pořád poměrně kompaktními tiskárnami, v několika ohledech trochu ztrácí. Pokud je ale velikost samotného zařízení jedna z vašich hlavních priorit a vyloženě sháníte tiskárnu, která tiskne fotografie ve velikosti 2 x 3 palce (neboli ,,wallet size“), Kodak Photo Printer Mini je skvělou volbou. A začneme rovnou tím nejdůležitějším, což jsou samozřejmě již několikrát zmíněné rozměry samotné tiskárny. Ty čítají 152.4 x 76.2 x 22.9 mm, takže se jedná o opravdu kompaktní přístroj velikosti zhruba iPhonu 7 Plus, ačkoliv jeho tloušťka je zhruba třikrát taková. Proti hlavnímu konkurentovi v podobě modelu HP Sprocket Photo Printer je tento model od Kodaku sice trochu delší a těžší (váží 238 gramů), nicméně pořád je velmi kompaktní a brát ho všude s sebou je naprosto bez problémů.

Kodak Photo Printer Mini: Vskutku kompaktní fototiskárna pro tisk fotografií z telefonu

O dodávku energie se pak stará vestavěná baterie, jejíž nabití prostřednictvím microUSB konektoru zabere zhruba hodinu a půl. Kromě kompaktních rozměrů musíme pochválit také jednoduchý, elegantní design a fakt, že Kodak prodává hned tři hezké barevné varianty (černou, bílou a zlatou). Jakmile tiskárnu, respektive její baterii, nabijete na plnou kapacitu, stačí krátce stisknout zapínací tlačítko na boční straně a tiskárna se zapne. Ke spojení s mobilním telefonem či tabletem je možné využít bezdrátovou síť s označením DIRECT-Kodak, kterou vytváří sama tiskárna a po spojení je třeba zadat přístupové heslo, které je defaultně nastaveno na 12345678. Po úspěšném spárování se tiskárna ovládá pomocí aplikace Kodak Printer Mini, která je dostupná jak pro telefony a tablety s Androidem, tak pro iPhony či iPady s iOS. Kromě toho je možné propojit tiskárnu s přístroji se systémem Android také pomocí rozhraní NFC, což chválíme. Po úspěšném propojení budete mít prostřednictvím aplikace přístup klasicky k fotografiím z galerie vašeho telefonu či ze složek pro Instagram nebo Snapseed.

Kodak Photo Printer Mini: Vskutku kompaktní fototiskárna pro tisk fotografií z telefonu

Aplikace obsahuje také tlačítko Connect, pomocí kterého je možné brát fotografie pro tisk přímo z vašeho Facebooku, Instagramu nebo Google Photos. Jakmile si vyberete fotografii k tisku, je možné si ji přímo v aplikaci upravit (třeba jas, kontrast, saturaci barev nebo ostrost), lze mírně upravit její velikost, přidat nějaký rámeček či jiné dekorační prvky (například text nebo nějaké nálepky). Mějte ale na paměti, že jakmile budete fotografii upravovat déle než pět minut, tiskárna se vypne a budete ji muset znovu připojit. D2T2 zní sice jako jméno pro nějakého robota z nejnovějších Star Wars, ale ve skutečnosti je to zkrácené označení této tiskárny, respektive technologie jejího tisku (D2T2: Dye Diffusion Transfer Technology) a zmiňujeme to jako takovou hezkou zajímavost. Co se tedy týče tiskařské technologie, tak tento model pracuje na termosublimaci, což je ve světě mobilních tiskáren poměrně rozšířená a hojně používaná technologie. Fotografie jsou tištěny z cartridge, která v sobě kombinuje papír s inkoustem a kterou Kodak prodává s kapacitou papíru 20, 30 a 50 listů. Koupíte si takovou jednotku, jednoduše ji vložíte do tiskárny a pak už jenom tisknete.

Kodak Photo Printer Mini: Vskutku kompaktní fototiskárna pro tisk fotografií z telefonu

U nás je prozatím dostupný pouze cartridge s kapacitou 20 listů, takže provozní náklady na jeden výtisk jsou poměrně vysoké a pohybují se okolo 17 korun. V zahraničních e-shopech se ale dají sehnat i cartrdige s kapacitou 50 listů a je tak možné náklady srazit na zhruba 14 korun na jeden výtisk. I tak je to ale víc než u modelů HP Sprocket Photo Printer a Polaroid Zip Photoprinter, které umožňují tisknout za 10 – 11 korun. Cartridge obsahuje trojici barev (žlutá, fialová a azurová), které jsou na papír nanášeny v samostatných vrstvách, čtvrtá vrstva je pak ochranná a ta by měla udržet fotografie, respektive jejich barvy, v kondici po dobu až 10 let. Co se týče rychlosti tisku, tak jedna fotografie o velikosti 2 x 3 palce trvala tiskárně 1 minutu a 19 sekund, což určitě není málo a víceméně všichni hlavní konkurenti jsou rychlejší. Kvalita tisku je ale velmi dobrá, a to je určitě přednější než rychlost jejich tisku. Výsledné fotografie jsou jako stvořené pro připnutí někam na ledničku či na výstavku na poličku a potěšilo jak dobré podání barev, tak solidní zobrazení detailů. Ve světlejších oblastech byl patrný úbytek detailů, ale nebyla to žádná velká hrůza.

Kodak Photo Printer Mini: Vskutku kompaktní fototiskárna pro tisk fotografií z telefonu

Kodak Photo Printer Mini je povedená mobilní tiskárna, která se vyznačuje kompaktními rozměry, snadným ovládáním a také integrací s Facebookem, Instagramem a Google Photos. Potěší i elegantním designem a dobrou kvalitou výsledných fotografií. Náklady na jeden výtisk jsou ale poměrně vysoké a mezi nevýhody řadíme také to, že je tato tiskárna limitována pouze na jeden formát o velikosti 2 x 3 palce.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372836

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238005

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211354

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158842

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143180

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142447

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127365

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127196

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124984

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114877

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 281 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist