Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

28.3.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárna Canon Pixma TR7520, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, nabízí zajímavý mix dobrých vlastností za poměrně příznivou cenu a také nadprůměrnou funkčnost. Úplně bez chyb to ale samozřejmě není.

Model Pixma TR7520 spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí a své uplatnění najde jak v domácnosti, tak v kanceláři. Stojí o stupínek výš než řada TS, která je velmi podobná, ale postrádá jednotku faxu. Tu řada TR tedy má, takže jsou to tiskárny 4v1 a právě díky faxu jsou bez větších problémů použitelné i v kancelářích či menších pracovních skupinách. Model TR7520 je levnější a hůře vybavený sourozenec povedené verze TR8520, proti které postrádá třeba rozhraní Ethernet, slot na paměťovou kartu a má menší displej. Jak jsme se již tedy zmínili, tato tiskárna zvládá tisknout, kopírovat, skenovat a také faxovat, přičemž výrobce nezapomněl ani na mobilní a online tisk. V této oblasti je na tom tento model velmi dobře, podporuje technologii Apple AirPrint, má Mopria certifikaci pro tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android a podporuje aplikace Canon Print a Pixma Cloud Link. Aplikace Canon Print umožňuje tisknout z a skenovat do mobilního telefonu a komunikaci mezi tiskárnou a telefonem obstarává technologie Bluetooth. Aplikace Pixma Cloud Link zase umožňuje přístup k různým sociálním sítím, serverům pro skladování a sdílení fotografií a tento model je vybavený také technologií Wireless PictBridge.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Ta umožňuje bezdrátový tisk přímo z digitálního fotoaparátu, který ji ale musí samozřejmě také podporovat. Z ostatních prvků bychom měli zmínit ještě podporu Google Cloud Print a v oblasti mobilního a online tisku si tak není moc na co stěžovat, tato tiskárna si poradí víceméně se vším. V oblasti designu se jedná o klasickou tiskárnu od Canonu, takže je to vcelku elegantní kousek, který vám domácnost určitě hyzdit nebude a kompletní rozměry tohoto modelu jsou 439.4 x 350.5 x 190.5 mm. Není zbytečně velký, takže s nalezením vhodného místa na stole by neměly nastat žádné velké problémy a s touto tiskárnou nebude problém sdílet ani menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.8 kg a manipulace je tak jednoduchá i pro jednoho člověka. Standardní vstupní kapacita čítá 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v hlavním a 100 listů v zadním zásobníku, který zvládne pojmout také 20 listů fotopapíru. To není vůbec špatné a pro drtivou většinu uživatelů by to mělo bez větších problémů stačit.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 3 palcového barevného dotykového displeje, který je obklopený několika funkčními tlačítky. Styl ovládání je velmi snadný a rychle přejde do krve, takže s nastavením a celkovým používáním této tiskárny nejsou žádné větší potíže. Konektivní výbava je slušná a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač, již zmíněné rozhraní Wireless PictBridge a Bluetooth ve verzi 4.0. Zmínit bychom určitě měli také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, který ve výbavě neschází. Uvedení této tiskárny do provozu není nijak obtížné, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a pro zapojení nezbytné kabeláže je možné pustit se do práce. Součástí balení je také CD s ovladači a různým softwarem, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z oficiálních stránek výrobce, takže budete mít jistotu, že máte ty nejaktuálnější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a při jednoduchém tisku textu z Wordu s minimálními úpravami pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 13.4 stránky za minutu (ppm). Výrobce na svých stránkách uvádí maximálně 15 ppm, takže odchylka není nijak zvlášť velká.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Při kombinovaném tisku souborů PDF, PowerPoint a Excel se rychlost samozřejmě zhoršila, a to na 4.7 ppm. To je ale pořád poměrně solidní výsledek a v oblasti rychlosti tisku si tento model v ničem nezadá s výše umístěnými tiskárnami TR8520 a TS9120. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za hezkých 37 sekund, což určitě není špatné. Canon Pixma TR7520 využívá k tisku systém se šesti náplněmi, což už by mělo být samo o sobě znakem vysoké kvality tisku, a tak tomu je i ve skutečnosti. Hlavně barevné fotografie vypadají opravdu skvěle, jsou plné detailů, s dobrým podáním barev a dostatečně ostré. Grafika za fotografiemi kvalitativně moc nezaostává, tiskárna si bez problémů poradila i s tenkými linkami, jednobarevným pozadím a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Na závěr jsme si nechali text, který je sice proti grafice i fotografiím o trochu horší, ale pořád nadprůměrně kvalitní a plně použitelný i pro práci. Jednotlivá písmena jsou dostatečně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu.

Canon Pixma TR7520: Kvalitní multifunkce 4v1 s dobrou výbavou

Canon Pixma TR7520 je povedená multifunkční tiskárna, která zastane spoustu práce jak v domácnosti, tak v kanceláři. Nabídne rozsáhlou funkčnost, dobou vstupní kapacitu, kompaktní rozměry, rychlý a v neposlední řadě také nadprůměrně kvalitní tisk. Hlavně fotografie jsou opravdu perfektní. Větší nevýhody má tento model vlastně pouze dvě, a to konkrétně absenci slotu na paměťové karty a rozhraní Ethernet.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist