Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer: Kouzelná mobilní fototiskárna s rozšířenou realitou

18.4.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na velmi zajímavou mobilní tiskárnu s označením Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer, která je určená pro použití s mobilními telefony se systémy Android a iOS. Jedná se o trochu jinak pojatou tiskárnu a určitě tak stojí za bližší prozkoumání.

Klasické mobilní tiskárny určené pro tisk z chytrých telefonů typu HP Sprocket nebo Kodak Photo Printer Mini nabízejí konvenční typ tisku na cesty. Zkrátka si vytisknete fotografii, kterou jste právě pořídili svým telefonem nebo některou z galerie. Zajímavá tiskárna s označením Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer na to jde trochu jinak a staví mobilní tisk trochu na novou, vyšší a vcelku zajímavou úroveň. Přichází se svou vlastní sociální sítí určenou pro sdílení fotografií a hlavně pracuje s rozšířenou realitou (augmented reality - AR), která umožňuje přehrát vaše fotografie jako krátké klipy, kterým výrobce říká ,, hyperphotos“. Ze začátku se ale podíváme na samotnou tiskárnu, která je velmi elegantní a vyvedená v minimalistickém duchu. Je dostupná v bílém a černém provedením a jak už její označení napovídá, tiskne fotografie o rozměru 2x3 palce (k dispozici je i varianta schopná tisknout fotografie 3x4.5). Rozměry tohoto modelu jsou 114.3 x 76.2 x 25.4 mm a váží 141 gramů, takže je kompaktnější a lehčí než drtivá většina dnešních chytrých telefonů. Tloušťka šasi je proti smartphonům sice více než dvakrát taková, ale ani to nebrání pohodlnému používání a snadnému přenášení.

Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer: Kouzelná mobilní fototiskárna s rozšířenou realitou

Nošení v kapse od kalhot sice není zrovna dvakrát pohodlné, ale pokud máte nějakou příruční tašku či kabelku, můžete si tuto tiskárnu brát s sebou opravdu úplně všude. Drtivá většina funkcionality tohoto modelu přichází s aplikací, která je dostupná zdarma pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. Komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem obstarává klasický Bluetooth a energii jí dodává baterie dobíjející se pomocí USB nabíječky. Plné nabití baterie zabere zhruba hodinku a stačí na přibližně 15 výtisků, přičemž součástí balení je mini-USB kabel dlouhý 30 cm, ale adaptér do zásuvky bohužel výrobce nepřibalil. Je ale samozřejmě možné použít ten, který máte od mobilního telefonu, a pokud ho nemáte, lze nabíjet pochopitelně přímo z počítače. Na stejné straně, jako je umístěný mini-USB port, se nachází také bezpečnostní slot Kensington a tři statusové LEDky pro tisk, baterii a připojení. Co se týče samotné tiskařské technologie, tak ta je stejná, jako u konkurence a Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer tiskne na papír ZINK, neboli zero-ink.

Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer: Kouzelná mobilní fototiskárna s rozšířenou realitou

Jedná se o speciální papír napuštěný krystalky azurové, purpurové a žluté barvy a ty se v průběhu tisku aktivují teplem. Pro mobilní tiskárny se jedná o víceméně ideální řešení, ale kvůli absenci černé barvy není podání tohoto odstínu úplně dokonalé a černá zkrátka postrádá hloubku. Instalace papíru do této tiskárny je velmi snadné, stačí odstranit zadní kryt a vložit papír. Rozšířená realita v podání tohoto přístroje je velmi zajímavou, neobvyklou a futuristicky vypadající věcí, ale samozřejmě to není nic, co by změnilo svět. Jde o to, že tiskárna umožňuje přetvářet krátké videoklipy o délce maximálně 15 sekund do fotografie, kterou je pak možné vytisknout. Pokud se následně na vytištěnou fotografii podíváte přes kameru vašeho telefonu v aplikaci Lifeprint, statická fotografie se na displeji vašeho telefonu promění v onen 15 sekundový klip. Vypadá to skvěle a funguje to dobře, bez jakýchkoliv problémů a v mobilním tisku se jedná o zcela nový a určitě zajímavý prvek. Samotné stažení aplikace a propojení tiskárny s telefonem je nesmírně snadný a přímočarý úkon, který zvládne v pohodě i ten největší technický anti-talent.

Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer: Kouzelná mobilní fototiskárna s rozšířenou realitou

Přímo v aplikaci je pak možné u fotografií upravit u fotografií například barvy, odstranit červené oči, přidat nějaký ten text nebo třeba okrasný rámeček. To je víceméně klasika a nabízí to prakticky všechny mobilní tiskárny. Co se týče rychlosti tisku, tak je úplně jedno, jak moc barevné nebo detailní fotografie máte, vytisknutí jedné o velikosti 2x3 palce zabere tiskárně 30 sekund. Proti modelům HP Sprocket a Polaroid Zip je Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer o 12 sekund rychlejší, ale zároveň je o 49 sekund pomalejší než Kodak Mini. Jak jsme se již zmínili, podání černé barvy není úplně dokonalé a kvůli absenci černé složky postrádá hloubku, ale není to žádná velká hrůza. Celkově je kvalita tisku velmi dobrá, míra detailů je solidní a barvy vypadají hezky živě. Ještě bychom měli dodat, že zadní strana fotopapíru obsahuje lepidlo, takže je možné použít fotografie jako nálepky. U tohoto typu přístrojů bývají náklady na jeden výtisk vysoké a Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer není výjimkou, přičemž jedna fotografie vyjde na zhruba 50 centů (cca 10 korun).

Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer: Kouzelná mobilní fototiskárna s rozšířenou realitou

Lifeprint 2x3 Hyperphoto Printer je velmi zajímavá mobilní fototiskárna, která boduje hlavně rozšířenou realitou. Jedná se o její hlavní funkci, je velmi dobře zvládnutá a toto oživení fotografií do krátkých klipů působí futuristicky. Pochválit musíme také celkově kvalitní tisk, snadné používání a kompaktní rozměry. Cena této tiskárny je 130 dolarů, což je po přepočtu zhruba 2 670 Kč bez DPH a dá se koupit prostřednictvím oficiálních stránek výrobce.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist