Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

19.4.2018 13:46 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Tiskárnu má doma téměř každý. A nejenom tam. Stejně tak se používá také v řadě firem. Kromě toho, že může usnadnit život, může její provoz něco stát. Zajímá vás, jak ušetřit na tisku? Zde jsou naše tipy.

Vždy tu nejlevnější náplň

Pokud vám v tiskárně dojde náplň, je nezbytností koupit novou. Jinak nebudete moci nadále tisknout. A zde nastává první chvíle, jak můžete ušetřit. A to tak, že se pokusíte nakoupit nejlevněji. Vaším cílem je obstarat náplně do tiskáren za nejnižší cenu. Jak toho docílit? To dnes není zase až tak velký problém. Ideální je nakupovat na internetu, kde je zboží často levnější. A také je snadnější si zde jeho ceny jednoduše porovnat. Určitě doporučíme i to, abyste se zaměřili alternativní náplně, které jsou cenově výhodnější, než ty originální. A mají řadu dalších výhod:

  • Bohatý výběr
  • Dobrá kvalita tisku
  • Kompatibilita s tiskárnou

 

Čím více náplň vytiskne, tím lépe

U volby náplně ještě zůstaneme. Kromě toho, že by měla být nejlevnější, je třeba hledět také na její kapacitu. Čím je vyšší, tím lépe. V praxi to znamená, že s ní vytisknete určité množství stránek – to by mělo být co nejvyšší. Pamatujte na to, že platíte i za dopravu, nebo za obal, a tak je cenově výhodné, když náplň obsahuje maximální množství tonerového prášku, nebo inkoustu. Pokud chcete, můžete používat váhy Kern a následně si sami zjistit, zda popis a prodejce nelhali. Poznáte to ale i tak, že se počet vytištěných stránek bude blížit zveřejněnému číslu.

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

Nastavte správnou kvalitu tisku

Zaměřte se také na vaši tiskárnu. I ta vám může pomoci ušetřit. Stačí ji jenom správně nastavit. A to konkrétně kvalitu tisku. Většina tiskáren dovolí volit ze tří hlavních možností. Jedná se o tyto:

  • Nejlepší
  • Normální
  • Koncept

 

Vy zvolte právě možnost poslední. Sice lehce klesne kvalita, ale tím i množství použité náplně. Pro běžné použití této stav plně stačí. Třeba pro studenty, kteří napíší diplomovou práci, kterou následně potřebují vytisknout. Jelikož jde o mnoho stránek, může toto nastavení tiskárny pomoci k úspoře. A jednotlivé listy budou stále velmi dobře čitelné. Ostatně můžete si to cvičně vyzkoušet a poté se sami přesvědčit.

Tiskněte jenom, když musíte

Ano, i toto je cesta, jak se dá na tisku ušetřit. A kromě toho, že ušetříte peníze, šetříte i životní prostředí. Je celá řada firem, které faktury a jiné dokumenty posílají výhradně elektronickou formou. Může to dělat i nejmodernější call centrum, které prodává zboží po telefonu. A tímto způsobem je objednávka také uzavřena a potvrzena. Je stále více a více lidí, kteří si zvykají na to, že tištěný dokument už není v dnešní době zase až takovou nezbytností. Vydejte se tímto směrem, tisknete jenom, když je to nutné, a ušetříte nemalé finanční prostředky. U velkých firem můžeme říci, že se klidně bude jednat o sumu, která bude činit i několik tisíc korun měsíčně. A to už je dobrý důvod, proč omezit tisk na nezbytně nutný.

Jak ušetřit na tisku? Podívejte se na naše tipy

Nakupujte takzvaně „na firmu“

Podnikáte? Pokud ano, a jste plátce DPH, máte vyhráno. Každá náplň do tiskárny je totiž věcí, kterou ve firmě potřebujete. A pokud jste plátce, můžete si po státu nárokovat zaplacené DPH. A je jedno, v jakém oboru podnikáte. Zda patříte mezi freelancery, kteří efektivně spravují FB stránky nebo dělají online marketing, či se zabýváte třeba výrobou, nebo prodejem zboží. Tiskárna je dnes v jakékoliv firmě a je jasné, že firemním nákupem si můžete nejenom odečíst DPH, ale také snížíte základ daně. Ušetříte tedy hned dvakrát. A to nejenom u náplní. Stejně můžete nakoupit i svou tiskárnu, nebo do ní kupovat další spotřební materiál, A to ve formě papírů. I toto je cesta, jak ušetřit při nákladech na tisk.

Fotografie

Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist