Epson WorkForce WF-7720: Povedená multifunkce do každého prostředí pro formát až A3+

25.4.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Multifunkční tiskárna Epson WorkForce WF-7720, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je takovým příjemným univerzálem do každého prostředí. Navíc umí pracovat s formátem A3+, takže je určena i náročnějším uživatelům.

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí a kromě tisku, kopírování a skenování zvládá také fax, takže je použitelná i v náročnějším pracovním prostředí. Do středně velkých kanceláří či pracovních skupin se jedná o přímo ideální model, ale samozřejmě se dá používat také v domácnostech. Nezůstalo ale pochopitelně pouze u obyčejného tisku z počítače, tento model umí také tisknout z a skenovat do USB flash disku či tisknout z mobilního telefonu nebo tabletu. O přímou komunikaci s těmito přístroji se stará klasické rozhraní WiFi Direct a mimo to podporuje tento model také rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print, Android printing a Fire OS printing. Snadné spárování pak obstará vestavěný NFC čip, takže pro propojení s telefonem se s ním stačí dotknout na vyznačeném místě na tiskárně (nalevo od displeje) a NFC se postará o zbytek. Tiskárna si dále rozumí také s aplikacemi od Epsonu a využívat lze konkrétně Email Print, Epson Remote Print a Epson iPrint, takže v oblasti mobilního a online tisku je všechno v nejlepším pořádku a na své si přijdou víceméně všichni.

Epson WorkForce WF-7720: Povedená multifunkce do každého prostředí pro formát až A3+

Tiskárna, která umí tisknout, kopírovat, skenovat a faxovat ve formátu až A3+ musí být rozměrná, a to tento model také je, jeho kompletní rozměry se zastavily na hodnotách 566.4 x 485.1 x 419.1 mm. To je nicméně v této třídě takový standard a všichni konkurenti jsou prakticky stejní, přičemž na umístění na pracovní stůl to určitě není a bude potřeba vyhradit této tiskárně nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Ani hmotnost pohybující se okolo 21.6 kg není z nejnižších a při manipulaci bude třeba přizvat k sobě někoho na pomoc. Ovládací panel se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 4.3 palce, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, styl ovládání přejde rychle do krve a v tomto ohledu tedy nejsou žádné větší problémy. Jednotlivá tlačítka jsou navíc dostatečně velká a jejich používání je příjemné. Základní kapacita tohoto modelu je 501 listů a ta je rozdělena mezi tři zásobníky. Dva přední zásobníky pojmou po 250 listech každý a zbývající jeden papír je možné vložit do podavače v zadní části tiskárny.

Epson WorkForce WF-7720: Povedená multifunkce do každého prostředí pro formát až A3+

V této kategorii se jedná o víceméně standardní kapacitu a není problém najít modely jak s vyšší, tak nižší kapacitou. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 20000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1300 výtisků. Za zmínku pak určitě stojí i přítomnost automatického podavače (ADF) s kapacitou 35 listů, takže je možné automatické oboustranné skenování a pochopitelně i oboustranný tisk prostřednictvím duplexeru. Konektivní výbava je kompletní a obsahuje USB porty, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, NFC čip a neschází ani rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je vesměs snadné, nekomplikované a zabere jenom chvíli. Stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete i nezbytný software a ovladače, nicméně u ovladačů určitě doporučujeme stažení ze stránek výrobce. Budete tak mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tuto tiskárnu lze provozovat pod Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), pod Windows Server (2003 - 2012) a ochuzeni nebudou ani uživatelé Mac OS X od Applu (10.6.8 – 10.12.x).

Epson WorkForce WF-7720: Povedená multifunkce do každého prostředí pro formát až A3+

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je pouze průměrná a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost monochromatického tisku 18 stránek za minutu (ppm). Při tisku jednoduchého textu z Wordu se rychlost pohybovala okolo 14.4 ppm, což je o 3.6 ppm méně než udává výrobce. Není to špatné, ale není problém najít rychlejší konkurenty. Při kombinovaném tisku grafiky, textu a fotografií pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 7.3 ppm a jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 25 sekund. V oblasti tisku fotografií se naopak jedná o jeden z nejrychlejších modelů ve své třídě. Kvalita tisku je pak výborná a vyniká tisk textu, který je opravdu špičkový a v ničem si nezadá s laserovými konkurenty. Jednotlivá písmena jsou krásně ostrá a čitelnost je bezproblémová i při použití fontu okolo 4 bodů. Také kvalita grafiky je nadprůměrná, tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a výsledky se dají použít i pro náročné pracovní nasazení. Fotografie jsou na tom kvalitativně také skvěle, disponují věrnými barvami a jsou plné detailů.

Epson WorkForce WF-7720: Povedená multifunkce do každého prostředí pro formát až A3+

Epson WorkForce WF-7720 je povedená inkoustová multifunkce, která vyniká hlavně v univerzálnosti. Je to tiskárna do každého náročnějšího prostředí a všude bude vynikat, a to hlavně díky schopnosti pracovat s papírem o formátu až A3+, přítomnosti automatického podavače a skvělému ovládacímu panelu. Vypíchnout musíme také celkově dobrou kvalitu tisku a rozsáhlé možnosti v oblasti mobilního tisku. Jedinou nevýhodu vidíme ve vyšších provozních nákladech. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 7000 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist