Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer: Kompaktní mobilní fototiskárna do batohu na cesty

9.5.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Mobilní tiskárny schopné kdykoliv a kdekoliv vytisknout momentku z telefonu jsou v poslední době čím dál populárnější a v dnešní recenzi se na jednu takovou tiskárnu podíváme. Je od známé firmy Kodak a jmenuje se Mini 2 HD Instant Photo Printer.

Dalo by se říct, že se jedná se o trochu menšího sourozence modelu Photo Printer Mini, o kterém jsme si psali nedávno. Ten nabídl velmi solidní vlastnosti a hezké fotografie ve velikosti 2.1 x 3.4 palce, tedy 54 x 86 mm (jinými slovy je to klasická vizitka), nicméně proti konkurenci (třeba HP Sproket) se jednalo o zbytečně rozměrnou tiskárnu. Přece jenom, délka okolo 15 cm se v této třídě moc nenosí a Photo Printer Mini tedy není tak kompaktní, jako jeho hlavní souputníci. A právě proto přichází novinka v podobě modelu Mini 2 HD Instant Photo Printer, který opět tiskne na formát o velikosti vizitky, ale tentokrát nabízí již podstatně kompaktnější šasi a tím pádem i pohodlnější přenášení. Výrobce na svých stránkách dokonce uvádí, že se jedná o nejmenší termo-sublimační tiskárnu na světě a kompletní rozměry tohoto modelu jsou 132.4 x 78.2 x 25.4 mm. Poměrně příjemná je i hmotnost čítající 238 gramů (stejně jako u modelu Photo Printer Mini), díky čemuž se tato tiskárna nijak zvlášť nepronese ani při neustálém nošení třeba někde v batohu. Nejmenší tiskárna svého typu sice Mini 2 HD je, ale konkurenční HP Sproket postavená na technologii ZINK je pořád poměrně výrazně menší (116 x 74 x 23 mm).

Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer: Kompaktní mobilní fototiskárna do batohu na cesty

I když nevypadá rozdíl v délce okolo 16 mm jako nic zásadního, při nošení v kapse třeba od saka nebo bundy je to poměrně dost. Design této malé tiskárny je velmi jednoduchý, je to klasický kvádr se zaoblenými hranami i rohy a výrobce ji nabízí v bílém a lesklém černém provedení. Ovládací panel tu žádný není, protože všechno se ovládá prostřednictvím mobilní aplikace a jedním z dvojice tlačítek je to pro zapnutí a vypnutí, které je doplněno o dvě LEDky signalizující, jestli je tiskárna zapnutá a jestli je připojená. Dále je tento model osazený microUSB konektorem pro nabíjení (s informační LEDkou) a tlačítkem pro případné restartování. Po otevření se ukáže prostor, kam se vkládá kombinovaný cartridge, který obsahuje jak papír, tak inkoust a ihned po vybalení je tento model schopný vytisknout devět fotografií. V této třídě je více rozšířená technologie s označením ZINK (Zero Ink), která nepoužívá klasický inkoust a fotografie se vytváří aktivováním barev obsažených přímo ve speciálním papíru. Kodak nazývá technologii tisku této tiskárny 4Pass, protože papír musí přes tiskařskou hlavu projít hned čtyřikrát a v průběhu každého průjezdu papír vykoukne z výstupního slotu, aby následně opět zajel zpátky dovnitř.

Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer: Kompaktní mobilní fototiskárna do batohu na cesty

První průjezd je přes žlutou barvu, pak následuje purpurová, azurová a poslední průjezd nanese na hotové fotografie průhlednou ochrannou vrstvu. Díky ní jsou výsledné fotografie do určitého stupně voděodolné, nějaké postříkání je vůbec nijak nerozhodí a barvy nevymyje dokonce ani tekoucí voda. V závislosti na používaném chytrém telefonu je možné použít pro připojení této tiskárny klasické WiFi, rozhraní WiFi Direct, čip NFC nebo Bluetooth. Rozhraní WiFi Direct a NFC jsou protokoly, které zajišťují přímou komunikaci s cílovým zařízením a není tak nutné mít je připojené k routeru a NFC je zároveň tou nejjednodušší formou připojení. Stačí se s telefonem dotknout tiskárny, automaticky se spustí aplikace Kodak Mini 2 (musíte ji mít samozřejmě nainstalovanou) a po nějaké vteřině či dvou je tiskárna s telefonem propojená. Poté si prostě vyberete nějakou fotografii přímo z galerie telefonu a samozřejmě je možné použít i fotografii z nějaké podporované sociální sítě. Pomocí tlačítka Connect v aplikaci je možné vybrat fotografii z jedné ze šesti podporovaných sítí, a to konkrétně z Facebooku, Instagramu, Google Photo a aplikace podporuje také FotoRus, Photo Wonder a Snapseed.

Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer: Kompaktní mobilní fototiskárna do batohu na cesty

Druhým nejjednodušším spojením je klasický Bluetooth modul, po něm je to WiFi a WiFi Direct a celkově musíme tuto tiskárnu za konektivitu určitě pochválit, protože podporuje všechny hlavní protokoly. Zmínili jsme, že NFC je nejpříjemnější a nejjednodušší na spojení, no tento protokol byl bohužel nejméně spolehlivý a občas se stalo, že propojení zkrátka selhalo. Nabíjení probíhá prostřednictvím microUSB konektoru a tiskárnu je možné nabíjet normálně z elektrické zásuvky nebo z počítače přes USB port. Baterie má kapacitu 620 mAh, nabíjí se přibližně hodinu a půl a stačí na zhruba 20 výtisků, což není žádná velká sláva. Co se týče rychlosti tisku, tak jeden výtisk zvládne tato tiskárna za 1 minutu a 20 sekund, takže se jedná o jednu z nejpomalejších mobilních tiskáren. Kvalita výsledných fotografií ale není špatná a víceméně odpovídá tomu, co nabízí konkurence. Občas se sice vyskytly problémy s úbytkem detailů a barevným podáním, ale v rámci možností to špatné určitě není. Náklady na jeden výtisk jsou vysoké, nicméně to není u mobilních fototiskáren nic výjimečného a s tím zkrátka musí majitel počítat.

Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer: Kompaktní mobilní fototiskárna do batohu na cesty

Kodak Mini 2 HD Instant Photo Printer je povedená mobilní tiskárna, která nabízí kombinaci elegantního designu, dobré konektivity a celkově slušné kvality tisku. Je menší než její předchůdce a potěší i velmi jednoduché propojení s mobilním telefonem. Mezi nevýhody bychom zařadili pomalejší tisk, nemožnost tisku z počítače a fakt, že mobilní aplikace nefunguje úplně dokonale a čas od času prostě spadne. Také provoní základy jsou vysoké, což sice není v této třídě nijak překvapivé, ale u konkurence to jde i levněji.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372845

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238159

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211415

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158887

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127411

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114901

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist