Brother MFC-J895DW: Multifunkční inkoustová tiskárna s dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi

8.8.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi zabrousíme do vod inkoustových multifunkčních tiskáren určených převážně do domácích kanceláří. Tiskárna MFC-J895DW od společnosti Brother platí za velmi povedený model s vyváženými vlastnostmi, kvalitním tiskem a, jak už to u levnějších inkoustovek bývá, s vyššími náklady na provoz.

Jedná se o víceméně klasického zástupce kategorie barevných inkoustových multifunkcí určených do domácností či menších domácích kanceláří. Kromě klasického tisku zvládne tento model také skenovat, kopírovat a v jeho výbavě neschází ani jednotka faxu. To ale samozřejmě nejsou jediné její schopnosti a výrobce neopomněl ani dnes hojně využívaný mobilní a online tisk. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna je vybavena také NFC čipem pro ještě snadnější spárování. Stačí se s telefonem, který samozřejmě musí mít NFC, dotknout tiskárny na vyznačeném místě a NFC se již postará o rychlé propojení těchto dvou zařízení. Z řešení třetích stran tato tiskárna podporuje třeba klasický Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Pochopitelně neschází ani podpora aplikace iPrint&Scan od Brotheru, která umí kromě tisku z mobilu také skenování, a pokud by vám to snad bylo málo, na levé straně je umístěný port pro připojení USB flash disku a slot na paměťové karty SD. Z těchto médií je možné tisknout a samozřejmě do nich lze také skenovat.

Brother MFC-J895DW: Multifunkční inkoustová tiskárna s dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi

V oblastech alternativních zdrojů tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a není si víceméně vůbec na co stěžovat. Design této tiskárny je vcelku jednoduchý a přímočarý, což je samozřejmě dobře a pochválit musíme i relativně kompaktní rozměry. Ty čítají 398.7 x 340.3 x 175.2 mm, takže s nalezením vhodného místa by neměly nastat žádné potíže a s touto tiskárnou je možné sdílet i menší pracovní stůl, protože zkrátka moc místa nezabere. Hmotnost dosahuje hodnoty 8.57 kg, což je v pohodě a manipulace je tedy pohodlná i pro jednoho člověka. Výklopný ovládací panel na přední straně obsahuje barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce doplněný o čtyři hardwarová tlačítka (zpět, domů, zrušit a tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny). Nalevo od displeje se pak nachází oblast s NFC čipem. Ovládání tiskárny je velmi pohodlné, uživatelské rozhraní je intuitivní a přejde rychle do krve, takže v této oblasti nejsou vůbec žádné problémy. V kategorii levnějších tiskáren je to vlastně jeden z nejlepších ovládacích panelů. Nyní se můžeme přesunout k výbavě a začneme jako vždy vstupní kapacitou. Tato tiskárna je vybavena jedním zásobníkem, který zvládne pojmout 100 listů klasického papíru nebo 20 listů prémiového fotopapíru a výstupní kapacita je 50 výtisků.

Brother MFC-J895DW: Multifunkční inkoustová tiskárna s dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi

Jak už bývá v poslední době zvykem, maximální ani doporučenou měsíční výtěžnost výrobce nezmiňuje, ale dá se čekat, že se budou tyto údaje pohybovat v takových těch klasických číslech. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě tiskárny neschází a tento model je vybavený také automatickým podavačem (ADF) s kapacitou 20 listů, což určitě chválíme. Díky tomu je možné skenovat více dokumentů zároveň, ale tato jednotka bohužel není duplexní, takže oboustranné automatické skenování možné není. Konektivita obsahuje USB port, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a nekomplikované, víceméně stačí jenom najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete na přiloženém CD také doprovodný software a ovladače, nicméně alespoň v případě ovladačů doporučujeme stáhnout je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje jak klasické Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak systém Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme podívat na rychlost tisku.

Brother MFC-J895DW: Multifunkční inkoustová tiskárna s dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi

Výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 12 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 10 ppm při barevném tisku a těchto hodnot jde víceméně dosáhnout i v reálném světě. Při klasickém tisku textu pracovala tato tiskárna rychlostí 11.8 ppm a to je v této kategorii víceméně standard. Při kombinovaném tisku (Acrobat, Excel a PowerPoint) pak rychlost tisku spadla na 4.4 ppm a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za slušných 37 sekund. Kvalita tisku je v celkovém pohledu nadprůměrná a velmi nás potěšil kvalitní text, který je použitelný i pro náročnější pracovní nasazení. Tiskárna skvěle zvládá větší i menší písmena a všechno je bez jakýchkoliv problémů čitelné i při použití opravdu malého fontu. Dobrá i kvalita tisku grafiky, ačkoliv občas si lze všimnout problémů se stálostí tmavších barev na jednolitém pozadí. Kvalita tisku fotografií je pak nejlepší a při nastavení nejvyšší kvality tisku a použití kvalitního fotopapíru se dočkáte vskutku excelentních výsledků. Co se týče provozních nákladů, tak ty jsou docela vysoké (hlavně při tisku v barvě), nicméně to ve třídě levnějších inkoustových tiskáren moc nepřekvapí.

Brother MFC-J895DW: Multifunkční inkoustová tiskárna s dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi

Tiskárna Brother MFC-J895DW se opravdu povedla a ve své kategorii patří mezi ty nejlepší zástupce. Nabídne rozsáhlé schopnosti v oblasti tisku (USB / SD), povedený ovládací panel, dobrou výbavu a nadprůměrné kvalitní tisk. Potěší i přítomností automatického podavače (ADF) a vcelku kompaktními rozměry. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší vstupní kapacita a vyšší provozní náklady. 

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
373296

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

244047

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

213949

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

160198

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

144046

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142660

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

128914

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127599

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

125193

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

115805

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 67 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist