Epson WorkForce Pro WF-C8190: Kancelářská tiskárna se schopností tisku ve formátu A3 / A3+

10.10.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na jednoúčelovou inkoustovou tiskárnu od firmy Epson, a to konkrétně na model s označením WorkForce Pro WF-C8190. Ten je určený pro malé či středně velké pracovní skupiny a zaujme hlavně excelentní kvalitou a schopností tisku ve velkém formátu.

Jedná se o barevnou inkoustovou jednoúčelovou tiskárnu, takže pokud potřebujete v kanceláři i kopírovat či skenovat, poohlédněte se jinde. Pokud ale potřebujete rychle a kvalitně tisknout, a to i ve větším formátu, jste na správné adrese. Tato tiskárna si totiž poradí i s papíry o velikosti A3 / A3+ a to je zároveň jedna z jejich hlavních předností. Co se týče tisku, tak samozřejmě nezůstalo pouze u klasického tisku z počítače a výrobce na mobilní a online tisk nezapomněl. Bez tohoto prvku by to v dnešní době už ani nešlo a o přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Tiskárna dále podporuje protokol Apple AirPrint, Google Cloud Print a podporuje také Epson Connect se službami iPrint, Email Print a Remote Print Driver. Zatímco první služba umožňuje posílat do tiskárny dokumenty z mobilního telefonu odkudkoliv, druhá se stará o tisk prostřednictvím e-mailu (ten je nutno tiskárně přiřadit) a třetí umožní provádět různá nastavení tisku (rozvržení stránky, počet kopií, velikost okrajů atd.). Pro všechny tyto věci je ale samozřejmě nutné mít tiskárnu online a být online i se svým telefonem / tabletem / počítačem.

Epson WorkForce Pro WF-C8190: Kancelářská tiskárna se schopností tisku ve formátu A3 / A3+

V oblasti mobilního tisku je tedy vše v nejlepším pořádku a není si moc na co stěžovat, přičemž zmínit bychom měli také přítomnost čipu NFC, který spárování s mobilním telefonem ještě usnadňuje. Vzhledově je Epson WorkForce Pro WF-C8190 klasická kancelářská tiskárna, takže výrobce se zaměřil hlavně na pohodlnou ovladatelnost a ta je opravdu bez výhrad. Ovládací panel se nachází v horní části těla tiskárny a obsahuje nedotykový displej s úhlopříčkou 2.4 palce, čtyřsměrový ovladač s potvrzovacím tlačítkem uprostřed a dalších šest tlačítek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, intuitivní a přejde rychle do krve, takže nastavení i ovládání jsou bez problémů. Stejně jako u většiny podobně koncipovaných modelů, i zde je možné provádět nastavení přes webové rozhraní tím, že do adresního řádku zadáte IP adresu tiskárny. Takto zaměřené tiskárny jsou většinou poměrně velké a Epson WorkForce Pro WF-C8190 není výjimkou. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 755 x 613 x 386 mm, takže bude nutné mít pro něho vyhrazenou alespoň nějakou samostatnou lavici, protože sdílet s takto velkou tiskárnu pracovní stůl je víceméně nemožné.

Epson WorkForce Pro WF-C8190: Kancelářská tiskárna se schopností tisku ve formátu A3 / A3+

Hmotnost čítající 35.3 kg je také vyšší a k manipulaci to tedy bude chtít minimálně dva lidi. V základní výbavě dosahuje vstupní kapacita této tiskárny 335 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 85 listů ve víceúčelovém zásobníku. Jak už ale u kancelářských tiskáren bývá zvykem, vstupní kapacita jde za příplatek rozšířit a maximum pro tuto tiskárnu je 1835 listů papíru a pro toto maximum bude nutné sáhnout po dalších třech zásobnících s kapacitou 500 listů každý. To už by mělo stačit i ve velmi vytížené kanceláři, a to ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost až 75 000 výtisků (výrobcem doporučené maximum je 500 – 5000 výtisků). Ještě dodáme, že výstupní kapacita tohoto modelu je 250 výtisků. Konektivní výbava obsahuje USB 2.0 Type A, USB 3.0 Type B, Ethernet, WiFi, WiFi Direct a NFC čip, takže v této oblasti nic důležitého neschází. Uvedení tiskárny do provozu je standardní úkon a pochvalu si zaslouží rozsáhlá podpora operačních systémů. Kromě klasických Windows (XP a novější) si tiskárna poradí také s pracovními Windows Server, s Mac OS X od Applu a dokonce i s Linuxem.

Epson WorkForce Pro WF-C8190: Kancelářská tiskárna se schopností tisku ve formátu A3 / A3+

Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně určitě doporučujeme stáhnout je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Kancelářské tiskárny s vysokým vytížením musí být rychlé, a to Epson WorkForce Pro WF-C8190 opravdu je. Při klasickém tisku textu se rychlost pohybovala okolo 27.3 stránky za minutu (ppm), což je velmi slušné a platí to také pro 15.1 ppm při kombinovaném tisku. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 19 sekund a celkově spadá rychlost tisku této tiskárny zcela jistě do nadprůměru. O tisk se v případě tohoto modelu stará technologie PrecisionCore a na výsledné kvalitě je to vidět. Ta je totiž po všech stránkách výborná a třeba tisk textu se kvalitativně velmi blíží laserovým modelům. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je tedy perfektní i při použití opravdu malého fontu. Problémy nejsou ani v oblasti tisku grafiky, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a výsledky jsou použitelné i pro náročné pracovní účely. Kvalita fotografií je taktéž skvělá, výsledky vykazují velmi dobré podání barev, nadprůměrnou ostrost i dobrou úroveň detailů.

Epson WorkForce Pro WF-C8190: Kancelářská tiskárna se schopností tisku ve formátu A3 / A3+

Epson WorkForce Pro WF-C8190 je povedená kancelářská tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Nabídne velmi dobrou kvalitu tisku, nadprůměrnou rychlost, výtečnou konektivitu, tisk ve velkém formátu a v neposlední řadě vysokou výtěžnost. Základní vstupní kapacita sice vysoké výtěžnosti moc neodpovídá, ale to je tak všechno, na co si lze v případě této tiskárny stěžovat. Co se týče ceny, tak ta na našem trhu začíná na částce 28 790 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
373442

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

246233

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

214486

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

160589

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

144282

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142745

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

129468

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127755

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

125263

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

116113

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

JetAudio 8.1.4

Multimediální přehrávač.

31

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 125 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist