Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

7.11.2018 8:00 | katalog-tiskaren.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní recenzi se podíváme na tiskárnu Brother HL-L3230CDW, což je jednoúčelový model spadající do kategorie barevných LED tiskáren. Je to takový vstupní model do této kategorie a mezi jeho hlavní výhody patří kvalitní tisk či dobrá vstupní kapacita.

Výrobce tímto modelem cílí hlavně na domácí pracovní skupiny či menší kanceláře a jak jsme se již zmínili, jedná se o jednoúčelovou barevnou LED tiskárnu. Tato technologie tisku je velmi podobná laserové technologii s tím rozdílem, že u LED tiskárny jsou zdrojem elektromagnetického záření LEDky namísto laserového paprsku. Výhoda této technologie je hlavně v menších nárocích na velikost, takže LED tiskárny jsou většinou kompaktnější než jejich laserový konkurenti. A také levnější, co se týče pořizovací ceny, ale na druhou stranu, provozní náklady bývají vyšší. Vraťme se ale zpět k modelu HL-L3230CDW od Brotheru a pojďme se podívat na to, co všechno umí. Jedná se o single tiskárnu, takže umí pouze tisknout, ale samozřejmě nezůstalo jenom u nudného tisku z počítače a v této oblasti najdeme spoustu možností. Podpora mobilního tisku neschází a o přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct, což je taková klasika. Zmínit musíme také certifikaci Mopria pro přímý tisk z telefonů s Androidem, podporu Apple AirPrint, Google Cloud Print, Cortado Cloud Print a tiskárna si samozřejmě poradí také s aplikací iPrint&Scan od Brotheru.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

V oblasti alternativního tisku je na tom tedy tento model dobře a jedinou výtku máme k tomu, že přes iPrint&Scan není možné tisknout z cloudových úložišť typu Box, Dropbox nebo třeba OneDrive. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 461 x 410 x 252 mm, takže to není přehnaně velký model a na standardním stole se pro něj vždy najde místo. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 18 kg. Ovládací panel této tiskárny je vyvedený v duchu tiskáren před několika (desítkami) lety a skládá se vlastně pouze z jednořádkového monochromatického displeje doplněného o několik funkčních tlačítek. Jednodušeji už to opravdu nešlo, ale na druhou stranu, tento oldschoolový ovládací panel se používá vcelku příjemně a nejsou s ním žádné zásadní problémy. Ale ani tak se neubráníme dojmu, že něco o trochu modernějšího by tiskárně slušelo líp. Vstupní kapacita čítá 250 listů papíru, což není vůbec špatné a mělo by to stačit i náročnějším zákazníkům. To ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30000 výtisků, přičemž výrobcem doporučené měsíční maximum je 1500 výtisků. Ještě dodáme, že výstupní kapacita čítá 150 výtisků.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

Konektivní výbava zahrnuje WiFi s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet či klasický USB port. O pohodlný oboustranný tisk se pak postará automatický duplexer. Uvedení tohoto modelu do provozu je velmi snadné, stačí zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasiku v podobě Windows (7, 8 / 8.1 a 10), poradí si i s pracovními Windows Server (2008 / 2012) a samozřejmě zvládne také systém Mac OS X od Applu, a to ve verzi 10.8.x či novější. Výrobce pak myslel i na uživatele Linuxu a tuto tiskárnu je možné používat pod CUPS a LPD/LPRng. Součástí balení je také doprovodný software, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a ve své třídě patří Brother HL-L3230CDW k těm nejrychlejším tiskárnám. Výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 18 stránek za minutu (ppm) pro barevný i monochromatický tisk a rychlost je v reálném světě víceméně úplně stejná.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

To znamená, že 12 stránkový dokument z Wordu (čistý text s minimálními úpravami) tato tiskárna zvládla vytisknout rychlostí 18 ppm. Při kombinaci se rychlost pochopitelně trochu zhoršila a při tisku dokumentu kombinujícího Acrobat, Excel a PowerPoint rychlost spadla na 10.1 ppm, nicméně to je pořád velmi dobrý výsledek. Ještě dodáme, že prvního výtisku se dočkáte za 15.5 sekundy. Rychlost tisku je tedy velmi dobrá, nicméně výsledná kvalita je ještě o kousek lepší, a to určitě potěší. Text, grafika i fotografie jsou na velmi vysoké úrovni a výsledky potěší i náročnější uživatele. Kvalita tisku textu je naprosto perfektní a výsledky se blíží tomu, co můžeme najít třeba v novinách a výtky nemáme ani ke kvalitě tisku grafiky. Tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami, všude je hodně detailů a podání barev je bez připomínek. Fotografie sice kvalitou na lepší inkoustové tiskárny nemají, ale moc jim do toho neschází, a kromě perfektního podání barev jsou výsledky ostré a plné detailů. Náklady na jeden výtisk jsou sice vyšší, ale to není u vstupních laserových / LED tiskáren nic výjimečného.

Brother HL-L3230CDW: Základní LED barevná tiskárna, která nabídne kvalitní a rychlý tisk

Brother HL-L3230CDW je výborná LED tiskárna, která sice spadá mezi základní modely, ale i tak nabídne povedený mix příjemných vlastností. Mezi hlavní výhody této tiskárny patří perfektní kvalita tisku, dobrá podpora v oblasti mobilního tisku, nadprůměrná rychlost a dobrá vstupní kapacita. Co se týče záporných vlastností, tak zmínit musíme hlavně vyšší provozní náklady a nemožnost tisknout u určitých cloudů přes aplikaci iPrint&Scan.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
373339

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

244927

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

214216

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

160374

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

144167

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142691

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

129127

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127677

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

125221

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

115931

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 94 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist