HP Envy 34c Media Display: Jeden z nejlepších monitorů pro milovníky filmů

1.7.2016 8:00 | katalogmonitoru.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Ultra široké monitory s prohnutými panely jsou ideální řešení v případě, když chcete sáhnout po opravdu velké zobrazovací ploše a zároveň nechcete laborovat s více monitory. Model Envy 34c od společnosti HP je zcela určitě jeden z nejhezčích a nejatraktivnějších monitorů, jaké si můžete v této kategorii pořídit.

Design tohoto stylového monitoru zaujme hned na první pohled, a pokud by prodával pouze luxusní vzhled, muselo by se jednat o jeden z nejprodávanějších modelů vůbec. Je to opravdu impozantní kousek techniky, přičemž jeho dominantu tvoří ostré linie, mohutné stereo reproduktory usazené na přední straně hned vedle displeje a v neposlední řadě samozřejmě také výrazně prohnutý panel. Na zadní straně pak najdeme ovládací tlačítka uživatelského rozhraní (spolu s monitorem ale dostanete i dálkové ovládání), konektivní výbavu v podobě různých portů a nechybí ani logo společnosti HP. Audio konektor pro zapojení sluchátek je trochu netradičně umístěný na spodní hraně pod jedním s reproduktorů a vedle něj sedí kolečko pro ovládání hlasitosti. Co se týče rozměrů, tak je to opravdu pořádný monitor, jeho velikost čítá 950.8 x 197.2 x 477.1 mm i se stojánkem a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.8 kg. Velmi dobře vypadá také stojánek, který má poměrně širokou základnu a monitoru poskytuje dobrou stabilitu, ale s možnostmi nastavení polohy je to horší.

HP Envy 34c Media Display: Jeden z nejlepších monitorů pro milovníky filmů

Stojánek vám umožní upravit si pouze sklon, a to v rozsahu -5 až 25 stupňů a to je všechno. Na výškové nastavení a podobné věci můžete zapomenout (většina konkurenčních monitorů je na tom v tomto ohledu lépe). Tento monitor se pyšní úhlopříčkou obrazu 34 palců a vysokým rozlišením čítajícím 3440 x 1440 pixelů při vskutku širokoúhlém poměru stran 21:9. Jemnost obrazu se tak zastavila na solidní hodnotě 110 ppi a díky výrazně pohnutému obrazu (míru prohnutí ukazuje číslo 3000R) si budete například při sledování filmu připadat, s trochou nadsázky samozřejmě, více vtažení do dění na obrazovce. A co vlastně ono značení 3000R vyjadřuje konkrétně? Je to jednoduché, pokud byste vzali dostatek těchto monitorů a vytvořili z nich uzavřený kruh, jeho poloměr bude mít 3000 mm, tedy 3 metry. Takže čím nižší hodnota R, tím víc je monitor prohnutý. Výrobce u tohoto modelu použil panel typu VA, díky čemuž si můžeme užít široké pozorovací úhly (178 stupňů horizontálně i vertikálně) a velmi dobré podání barev.

HP Envy 34c Media Display: Jeden z nejlepších monitorů pro milovníky filmů

Další specifikace zahrnují statický kontrast 3000:1, dynamický o hodnotě až 10000000:1, jas 350 cd/m2 a odezvu 8ms G2G (s funkcí overdrive, bez ní je odezva 14ms). Nastavení monitoru může probíhat buď prostřednictvím třech ovládacích tlačítek, které sedí na zadní straně těla monitoru, nebo pomocí kompaktního dálkového ovladače se šesti tlačítky. Příjemná a praktická věc při používání dálkového ovladače je ta, že při vyvolání menu s jeho pomocí je uživatelské rozhraní větší, než když ho vyvoláte prostřednictvím tlačítek přímo na monitoru a je tak bez jakýchkoliv problémů čitelné a použitelné i z větší vzdálenosti. Uživatelské rozhraní umožňuje změnu klasických věcí, jako je jas, kontrast, dynamický kontrast nebo teplota barev a samozřejmě neschází ani přednastavené módy, kterých je zde šest (HP Enhance +, Gaming, Photo, Movie, Text a Custom). Kvalita obrazu je velmi dobrá a monitor se pyšní vskutku věrným podáním barev. Pouze červená je nepatrně mimo ideální stav, ale v celkovém pohledu můžeme podání barev označit jako výborné.

HP Envy 34c Media Display: Jeden z nejlepších monitorů pro milovníky filmů

Na filmy je tento monitor naprosto dokonalý, obraz je ostrý, detailní a kombinace zahnutého panelu a dopředu mířících reproduktorů vytváří poměrně zajímavý zážitek. S hraním už to bohužel tak dobré není a v rychlých akčních hrách si nelze nevšimnout relativně vysoké odezvy a ne úplně dokonalé plynulosti obrazu. Tento nedostatek je patrný hlavně v temnějších pasážích. Input lag tohoto monitoru je 27.9ms, což sice není úplně nejhorší, ale k ideálu to má také docela daleko. Kvalita zvuku je určitě nadprůměrná, monitor nabídne poměrně slušné basy a v celkovém podání patří kvalita zvuku ve světě monitorů k tomu lepšímu. Konektivita je také solidní a zahrnuje dvojici HDMI portů (jeden podporuje technologii MHL), rozhraní DisplayPort a neschází ani dva porty USB 3.0. Průměrná spotřeba tohoto monitoru se pohybuje okolo 61W, což je hodně a ve své třídě se jedná o energeticky jeden z nejnáročnějších modelů.

HP Envy 34c Media Display: Jeden z nejlepších monitorů pro milovníky filmů

HP Envy 34c Media Display je perfektní multimediální monitor, který zaujme hned na první pohled stylovým designem a na ten druhý slušnými specifikacemi. Pochválit musíme i kvalitní obraz, dobré podání barev, výkonné stereo reproduktory s nadprůměrným podáním zvuku a přítomnost dálkového ovládání v balení. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to horší stojánek s omezenými možnostmi nastavení, vyšší spotřeba a ne úplně ideální odezva, z čehož vyplývá horší zážitek při hraní. HP Envy 34c jde bez problémů sehnat i na našem trhu, a to za cenu cca 20 000 Kč s DPH.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369962

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226361

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198899

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149701

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140951

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139233

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124261

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123423

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115541

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103077

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

Posel smrti

Skvělá česká hororová adventura.

31

Demo

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 7 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist