Acer Predator XB271HU: Povedený monitor pro hráče s IPS panelem a technologií G-Sync

8.7.2016 8:00 | katalogmonitoru.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Monitor Acer Predator XB271HU patří mezi další zástupce modelů s technologií NVIDIA G-Sync a dnes se v rychlosti podíváme, co všechno může nabídnout. V oblasti herních vlastností je to perfektní monitor, který určitě uspokojí i náročné hráče.

Monitory s technologií G-Sync jsou poměrně drahé a to samé platí také pro Acer Predator XB271HU. Na našem trhu sedí v nabídce monitorů s touto technologií se svou cenou zhruba uprostřed a v současné době se dá sehnat za nějakých 17 990 Kč s daní. Není to úplně málo, ale na druhou stranu, najdou se i dražší kousky s velmi podobnými vlastnostmi. V oblasti designu se Predator povedl a už na první pohled dává jasný signál, že je určený vyloženě pro hráče a že v kanceláři na stole se úplně ideálně cítit nebude. Kombinace černého těla a červených dekoračních prvků vypadá dobře a potěší i tenké rámečky po bocích displeje, které opticky trochu zvětšují zobrazovací plochu. Ve spodní části monitoru už je rámeček trochu tlustší, ale to samozřejmě ničemu nevadí. Stojánek se skládá z masivní nohy s otvorem pro zkrocení neposedné kabeláže a dvou červených ramen, které monitoru poskytují vcelku dobrou stabilitu při postavení na stůl. Stojánek jde odpojit, takže monitor je možné pověsit na stěnu pomocí standardního držáku VESA 100 x 100 mm a určitě potěší i jednoduchý akt samotného odpojení stojánku.

Acer Predator XB271HU: Povedený monitor pro hráče s IPS panelem a technologií G-Sync

Stačí zmáčknout tlačítko, které stojánek uvolní a monitor je pak možné od něj velmi jednoduše odpojit. Možnosti nastavení polohy jsou kompletní a lze si upravit sklon (-5 až +35 stupňů), výšku (v rozsahu 150 mm), monitor je možné natočit a neschází ani možnost postavení na pivot. V oblasti stojánku si tedy není vůbec na co stěžovat a na své si přijdou i opravdu nároční hráči. Tento model je postavený na úhlopříčce 27 palců, na které nabídne 2K rozlišení, tedy 2560 x 1440 pixelů při poměru stran 16:9 a LED podsvícení. Jemnost obrazu se tak pohybuje okolo 109 ppi, což je na takto velký monitor docela slušné. Hodnota jasu se zastavila na čísle 350 cd/m2, statický kontrast čítá 1000:1 a dynamický se může vyšplhat až na 100000000:1. Doba odezvy jsou vcelku slušné 4ms G2G a pozorovací úhly čítají 178 stupňů horizontálně i vertikálně. To značí použití IPS panelu a tak tomu opravdu je, přičemž zmínit bychom měli také matnou povrchovou úpravu. V pravé spodní části rámečku se nachází ovládací panel složený z pěti samostatných tlačítek a tlačítka vypnutí / zapnutí.

Acer Predator XB271HU: Povedený monitor pro hráče s IPS panelem a technologií G-Sync

Tato tlačítka můžou být použita také jako rychlá volba pro úpravu hlasitosti reproduktorů, volbu video vstupu nebo nastavení funkce pixel response overdrive (off, normal a extréme). Za zmínku stojí také tlačítko Game Mode, které umožní rychlou volbu jednoho ze třech přednastavených herních profilů (ty je možné si dál upravit přesně podle svých potřeb). V oblasti klasického nastavení je opravdu hodně možností, na výběr je hromada různých přednastavených módů a je možné upravit si například intenzitu jednotlivých barev. Hráči stříleček si můžou zapnout výrazný zelený zaměřovač přímo uprostřed monitoru a na výběr jsou hned tři různé zaměřovací kříže. Kvalita obrazu je velmi dobrá, ale v několika ohledech to úplně dokonalé není a tím myslíme převáženě zobrazení barev. Černá a různé odstíny šedé jsou ještě v pořádku, ale přesnost červené a zelené barvy má do ideálu daleko. Na druhou stranu, barvy nevykazují přesaturování a vždycky je možné je trochu poupravit pomocí nastavení 6-Axis Color.

Acer Predator XB271HU: Povedený monitor pro hráče s IPS panelem a technologií G-Sync

Pozorovací úhly jsou široké jak na papíře, tak v reálu a barvy nevykazují zkreslení ani při pohledu z opravdu výrazného úhlu. Plynulost obrazu je parádní a za to může hlavně kombinace obnovovací frekvence 144Hz a technologie NVIDIA G-Sync. Tato silná dvojka vám zprostředkuje dokonalou plynulost i v rychlých akčních hrách a věcí jako tearing nebo blurring se nedočkáte. Obraz je plynulý i bez aktivní technologie G-Sync, ale po jejím zapnutí si lze všimnout ještě mírného vylepšení. Průměrná spotřeba se pohybuje okolo 31W s tím, že při použití ECO módu klesne odběr elektřiny k hranici 24W a Acer Predator XB271HU tak můžeme s klidným srdcem označit jako úsporný monitor. Konektivní výbava zahrnuje jeden HDMI port, rozhraní DisplayPort, audio jack pro zapojení sluchátek a neschází ani porty USB 3.0 ve čtyřech kusech. Vestavěné stero reproduktory nabídnou výkon 2 x 2W, kvalita zvuku je ale maximálně průměrná a problémy jsou také v oblasti hlasitosti, která není úplně ideální.

Acer Predator XB271HU: Povedený monitor pro hráče s IPS panelem a technologií G-Sync

Acer Predator XB271HU je povedený herní monitor, který vyniká hned v několika ohledech. Nabídne přitažlivý design, tenké rámečky okolo displeje, technologii G-Sync, takřka dokonale plynulý obraz a velmi dobré výkony v oblasti černé barvy a různých odstínů šedé. Podání klasických barev ale není v základu úplně ideální a bude tak nutné si jejich přesnost upravit. Mezi negativa řadíme i pouze dva video vstupy a vestavěné reproduktory, které nenabídnou zrovna oslnivou kvalitu zvuku. Jak jsme se již zmínili, tento model je na našem trhu dostupný za necelých 18 000 Kč s daní.

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
369964

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

226363

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

198908

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

149713

Freeware

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

140951

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

139234

Trial

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

124264

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

123424

Shareware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

115563

Freeware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

103089

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.39.9

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Reaper 5.12

Editace audio souborů.

31

Shareware

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

11016 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 8 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist