ASUS Designo MX32VQ: Prohnutý krasavec s kvalitním audiem Harman Kardon

19.1.2018 8:00 | katalogmonitoru.cz

Kategorie: Počítače a hardware

V dnešní novince se podíváme na monitor od společnosti ASUS, který byl sice představený již před nedávnem, ale i tak stojí za zmínku. Model s označením MX32VQ totiž platí za jeden z nestylovějších a nejelegantnějších monitorů současnosti.

Tento monitor spadá do modelové řady Designo a jedná se tedy o stylový multimediální kousek určený hlavně do domácností. Prim u něj ale nehraje pouze design, výrobce se zaměřil také na kvalitní zvuk a neschází ani moderní výbava, nicméně na tyto prvky se zaměříme až později a začneme vzhledem. Tomu dominují velmi tenké rámečky po stranách a v horní části displeje, díky čemuž působí čelní plocha takřka jako bez rámečku. Ve spodní části už je rám s logem výrobce trochu tlustší, ale to pochopitelně ničemu nevadí a hezký design to nijak nenarušuje. Tenké rámečky mají hned několik výhod a jedna je ta, že výrobce může vtěsnat velkou úhlopříčku do menšího šasi než obvykle, takže tento prvek umí ušetřit nějaké to místo. Další je při zapojení více monitorů vedle sebe, díky tenkým rámečkům není předěl nijak zvlášť tlustý a není tedy tak rušivý. Pro zapojení více monitorů vedle sebe je pak ideální kombinace tenkých rámečků a prohnuté konstrukce, díky čemuž může například trojice monitorů uživatele hezky obklopit a nabídnout mu vskutku nevšední zážitky. A právě prohnutá konstrukce je dalším moderním prvkem, kterým ASUS Designo MX32VQ disponuje.

ASUS Designo MX32VQ: Prohnutý krasavec s kvalitním audiem Harman Kardon

Výrobce na svých stránkách uvádí míru prohnutí 1800R, což je poměrně dost a je to dobře patrné již na první pohled. Kompletní rozměry tohoto monitoru jsou 713.4 x 501.2 x 239.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 8.6 kg, takže je to poměrně rozměrný monitor, který bude potřebovat větší stůl, nicméně to je dáno už jeho úhlopříčkou čítající 31.5 palce. Ovládání a nastavení pak probíhá prostřednictvím joysticku doplněného o klasická tlačítka. Zmínit musíme také stojánek, který je designově opravdu povedený a k celkovému stylu tohoto monitoru se skvěle hodí. Jeho základna (výrobce ji označuje Halo Lighting Base) je kruhová a disponuje různými světelnými efekty, takže umí navodit například relaxační atmosféru. Tyto světelné efekty jdou navíc pomocí funkce Rhythm Sync synchronizovat s hudbou a umí tak fungovat i podle rytmu konkrétní písničky. V základně stojánku se nachází také jednoduchý ovládací panel, pomocí kterého je možné upravit hlasitost reproduktorů nebo již zmíněné světelné efekty. V oblasti designu a funkčnosti je stojánek tohoto monitoru opravdu skvělý, no v oblasti nastavení polohy už je to horší.

ASUS Designo MX32VQ: Prohnutý krasavec s kvalitním audiem Harman Kardon

Je možné upravit pouze sklon v rozsahu -5 až +15 a to je všechno, na pivot nebo výškové nastavení můžete zapomenout a stojánek ani nejde odpojit od šasi, takže se nekoná ani zavěšení na stěnu. Jak jsme se již zmínili, úhlopříčka tohoto monitoru je 31.5 palce a výrobce na ní použil rozlišení 2560 x 1440 pixelů při poměru stran 16:9. Jemnost obrazu se zastavila na hodnotě 93 ppi a o podsvícení se postaraly klasicky LEDky. Maximální hodnota jasu je 300 cd/m2, statický kontrastní poměr čítá 3000:1 a hodnota dynamického se může vyšplhat až na 100000000:1. Odezva 4ms G2G nevypadá špatně a ještě dodáme, že výrobce použil panel typu VA, takže pozorovací úhly jsou širokých 178 stupňů horizontálně i vertikálně. Výrobce tento monitor osadil technologií SplendidPlus, která se stará o optimalizaci videí a fotografií pomocí zvýšení jasu barev, kontrastu a ostrosti. Tato technologie umožňuje také vybrat si jeden z osmi přednastavených módů s označením Reading, Darkroom, Scenery, Standard, Theater, sRGB, Game a Night View. Za zmínku pak určitě stojí také speciální mód Game Plus, který umí přímo na obrazovce vyvolat zaměřovací kříž, časovač nebo počítadlo snímků za vteřinu.

ASUS Designo MX32VQ: Prohnutý krasavec s kvalitním audiem Harman Kardon

Monitor dále podporuje Adaptive-Sync (takže i AMD FreeSync) a výrobce ho vybavil také technologiemi Flicker Free a Blue Light Filter. Zatímco první jmenovaná zabraňuje nepříjemnému problikávání podsvícení, druhá se stará o redukci modré, tedy té nejvíce škodlivé složky světla. Tento filtr je navíc možné nastavit hned ve čtyřech úrovních. Co se týče konektivity, tak tu zastřešují dva HDMI porty, rozhraní DisplayPort a neschází ani 3.5 mm audio konektory. Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto monitoru jsou určitě stereo reproduktory o vysokém výkonu 2 x 8W, které jsou doplněny audio technologiemi SonicMaster a Harman Kardon Technologies. Pomocí funkce AudioWizard je možné vybrat si jeden ze čtyř přednastavených zvukových módů (Gaming, Movie, Music a User) a očekáváme, že zvukový projev tohoto monitoru bude špičkový. Veškeré informace o tomto modelu jsou již k dispozici na oficiálních stránkách výrobce, kde je již zalistovaný, nicméně prozatím se bohužel neví, kdy se začne prodávat. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 550 euro, což je po přepočtu zhruba 14 000 Kč bez DPH.

ASUS Designo MX32VQ: Prohnutý krasavec s kvalitním audiem Harman Kardon

Fotografie

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře:
372844

Shareware

Counter-Strike 1.6

Mód hry Half-Life.

238133

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče.

211408

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

158880

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

143205

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

142449

Freeware

Daemon Tools 10.2.0114 Lite

Emulace CD/DVD-ROM disků.

127403

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9 Update 4

Stahování souborů ze serverů RapidShare a dalších.

127206

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

124988

Shareware

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

114899

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázků.

31

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentů.

31

Demo

další prodávané »

Coolhousing

11013 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 285 dny

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání
Thumbnail Cheat Engine

Cheat Engine 6.5

Prohlížení a úprava dat procesů.

TOPlist