Java/Scala Developer

Místo pracoviště:Praha, kraj: Hlavní město Praha
Obory:IT internet, multimédia, IT vývoj aplikací a software
Profese:
Typ pracovního vztahu:
Nabízená výše platu:neuvedeno
Datum nástupu:kdykoli
Jazykové znalosti:neuvedeny
Počítačové znalosti:neuvedeny

Popis pozice

As a Java/Scala developer with database technology experience, (i.e. Oracle, Hadoop, etc..), you will get the chance to work on all aspects of project development from analysis, design, testing and support. This role is not for the "little grey mouse" type because you will work daily with all members of the development team including from the client side so you need to be a strong communicator with great English skills.

Požadujeme

  • If you hold at least a Bachelor's degree in a C.S., Math or related field and have 3+ years in Java development with Agile methodologies, please don't hesitate to send your CV now. The project teams are growing and new ones are being formed as new projects start.

Nabízíme

  • The benefits of working for this company are too numerous to list in one ad, but some of them include:

    · 50% paid certifications.

    · Internal School for your personal development - where you can expect around 10 training programs every year.

    · Every two years the opportunity for either a vertical or horizontal career move – including the chance to relocate to one of the 26 countries where they develop or even the chance to switch technologies completely.

    · A whole list of additional benefits such as 5 paid sick days, 25 days paid holiday, Mulit-Sport card, paid annual public transportation, language classes....and more.

MANPOWER, spol. s r.o.

Kontaktní adresa:Renáta Petrová
Telefon:+420242481644

Položky označené * je nutné vyplnit

Jméno *
Příjmení *
Telefon
Zpráva *
Přiložit CV (formáty DOC, XLS, PDF)
Formulář byl odeslán, děkujeme.
Omlouváme se, při odesílání formuláře došlo k chybě, zkuste to prosím později.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

363

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

204

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

139

Freeware

Moje PENNY 1.20.2-158638

Aplikace PENNY karta do mobilu

100

Freeware

Bakaláři 2020

Program pro školní administrativu

100

Demo

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

89

Freeware