SketchUp

19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru.

Hodnocení

(5 - 6 x)

Jak hodnotit

Hvězdičky ukazují hodnocení ostatními uživateli. Chcete-li hodnotit program i vy, klikněte na příslušnou hvězdičku. Čím více hvězdiček je označeno oranžově, tím vyšší je hodnocení. Pokud se hvězdičky při najetí myši neoznačují, již jste hlasovali.

Parametry programu SketchUp 19.3.253

Licence:

Freeware

Licence:

Freeware

Číslo verze:

19.3.253

Instaluje se:

Ano

Podporované jazyky:

Jiný než čeština

Velikost:

182,9 MB

Aktualizováno:

Autor:

Google

Web programu:

sketchup.google.comNeznámý

Počet stažení:

12721x   (tento týden: 31x)

Operační systémy:

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

Popis Obrázky (1) Diskuze (2) Další verze (9)

Google SketchUp je klamně jednoduchý a úžasně výkonný nástroj pro vytváření, zobrazování a editaci 3D nápadů rychle a jednoduše. Byl navržen s cílem zkombinovat eleganci a nenucené čmárání perem s rychlostí a flexibilitou dnešních digitálních médií. Má mnoho robustních a kompaktních nástrojů s inteligentním systémem, který usměrňuje proces 3D kreslení. SketchUp je 3D modelovací program, který využijí profesionálové, studenti, ale i běžné domácnosti. Návrh zařízení bytu, rozmístění nábytku nebo volba barvy na stěnu stěn je díky tomuto programu hračka i pro naprosté lajky. Google SketchUp je aplikace - software, se kterým si užijete množství tvůrčí zábavy. Nejde o hru, ale pokud vám nechybí tvůrčí nadání, můžete ho zde uplatnit. Google SketchUp je program, ve kterém můžete vytvářet jakékoliv 3D modely, návrhy interiéru i exteriéru.

Co je to CAD program?

Do CAD programů patří grafické programy, s jejich pomocí můžete kreslit / projektovat v počítači, nemusíte se namáhat s rýsovacím papírem. Jde o soubor řady matematických, geometrických a inženýrských nástrojů pro kreslení 2D nebo 3D objektů. Zkratka CAD programy je složena ze tří anglických slov: >> Computer - počítač >> Aided - podporované >> Design (drafting) - kreslení (navrhování). I když se na první pohled zdá, že jde o programy určený hlavně pro oblast architektury, stavebnictví, strojírenství, ... uplatnění najdou i v domácnosti, pokud třeba chcete udělat návrh interiéru domu či bytu. A to není všechno, můžete program využít i na kreslení 3D objektů, navrhování aut, nábytku na míru či si s jeho pomocí můžete navrhnout dům, ve kterém jednou budete bydlet (v tomto případě se ale raději se svým návrhem obraťte na odborníka - architekta). Pokud jste do prohlížeče zadali výraz „Návrh interiéru aplikace“, zobrazí se vám celá řada nabídek. V závislosti na operačním systému a systémových požadavků si můžete stáhnout tu, která vám nejvíce vyhovuje. Pokud patříte k spokojeným uživatelům internetového prohlížeče Google Chrome, můžete si klidně stáhnout Google SketchUp.

Program na 3D návrh interiéru online

Běžně tuto aplikaci využije asi každý, kdo si chce udělat nebo alespoň vyzkoušet 3D návrh interiéru ve své domácnosti. Můžete sice zadat tento úkol designérům, ale ty byste museli platit. Pokud si nechcete stahovat program do počítače, můžete si vytvořit online návrh interiéru zdarma. Rozmístění nábytku, barvu stěn či osvětlení si do svého návrhu můžete také zakomponovat. Programy obsahují řadu vybavení (nábytek, doplňky, …), které můžete použít. Návrh kuchyně, návrh obýváku či jiné místnosti si budete moci udělat sami z pohodlí domova. Dříve než se rozhodnete koupit novou kuchyňskou linku a další nábytek, můžete si udělat vizualizaci a podívat se, jak bude váš domov vypadat. Pokud se v aplikaci nenachází nábytek, jaký byste si představovali, můžete ho doplnit. Do navrhování se může zapojit celá rodina. Návrh interiéru bytu online si určitě užije celá rodina. Můžete vyzkoušet různé styly bydlení nebo své rozhodnutí (nad kterým déle váháte) probourat příčku a spojit kuchyň s obývákem. 3D návrh interiéru vám pomůže vidět své plány a představy dříve, než se do nich reálné pustíte.

Tvorba 3D grafiky zdarma

Ne všechny 3D CAD programy zdarma budou běžet zdarma celou dobu. Jelikož jde o docela složité programy, tak tvůrci z 99 % nabízejí vyzkoušení aplikace zdarma. Dříve než si některý z programů stáhnete, pozorně si pročtěte podmínky a zjistěte, co vás čeká a nemine. Pokud si chcete udělat jen návrh kuchyně, postačí vám na těch pár dnů verze zdarma. Programy zdarma sice nedisponují vynikajícími a špičkovými funkcemi, ale při navrhování rozmístění nábytku v bytě bohatě postačí. Pokud se ale navrhováním a designem živíte, nebo to studujete, určitě by vám neměl chybět profesionální program. Návrhy projektů, šroubů nebo nových kousků nábytku v CAD programech zvládnete jednoduše a rychle.

Google SketchUp download free

Google SketchUp je 3D modelovací program, který využijete nejen v architektuře, strojírenství, ale i při tvorbě filmů nebo videoher. Jazykové bariéry se obávat nemusíte, je dostupný i v české verzi. V programu můžete mít anglický jazyk, což nevadí, dá se to jednoduše změnit, stačí kliknout na nastavení ve Windows, vybrat čas a jazyk a následně otevřít políčko oblast a jazyk. Při změně jazyka ve Windows by měl změnit jazyk i v tomto programu. SketchUp free download full version - nabídka stáhnout si 3D modelovací program zdarma je lákavou a výhodnou nabídkou. Můžete si stáhnout několik verzí této aplikace podle toho, na co ji potřebujete. SketchUp zdarma můžete používat na osobní a běžnou potřebu. Pokud chcete něco nakreslit, navrhnout ... Pokud potřebujete modelovací program na práci, nebo studium je lepší si připlatit a mít aplikaci, která má více funkcí, pokročilé styly, materiály, komponenty, ... to vám umožní vytvořit stíny, dopad slunečního světla (vhodné při návrzích budov ), nabízí práci s barvami, texturou, animace, ... Pokud vás cokoli z tohoto zaujalo, neváhej a SketchUp stahujte ještě dnes, abyste mohl co nejdříve začít tvořit. Používání aplikace je velmi jednoduché a přehledné. Pokud byste s tím měli přesto problémy, na internetu je mnoho návodů a videí, jak tuto aplikaci používat.

SketchUp verze

Pokud vás zajímá, jaká je SketchUp cena, nemusíte se obávat. Existuje několik verzí tohoto programu, v závislosti na tom na co ho chcete používat a od toho se odvíjí i jeho cena. Pro běžené účely je bezplatná verze programu SketchUp plně dostačující.

Další CAD programy na internetu

3D návrh interiéru si můžete udělat i v jiných aplikacích. Na internetu jich najdete celou řadu. Mezi ty nejoblíbenější a nejpoužívanější patří:

Sweet Home 3D

Jednoduchý modelovací program, se kterým se můžete pustit do vytváření 2D návrhů interiérů. Je dostupný ve více jazycích a Slovenské mezi nimi nechybí. Můžete si ho stáhnout, ale dá se použít i online. Než koupíte nábytek, můžete si vytvořit 2D návrh kuchyně, návrh obývacího pokoje, nebo celého bytu. Následně se na hotový návrh můžete prohlédnout v 3D. Vybrat vhodný nábytek, nebo zařízení můžete v obsáhlé knihovně tohoto programu. Stáhnout a vyzkoušet program Sweet Home 3D.

IKEA plánovač

Jedna z největších společností s nábytkem IKEA má svůj vlastní plánovač. Najdete ho na internetových stránkách a díky němu si můžete také vytvořit online návrh interiéru zdarma. V knihovně programu najdete nábytek, který společnost prodává, takže jakmile si vytvoříte návrh interiéru, kuchyně nebo koupelny, můžete jej uložit na server obchodu nebo vytisknout a vybrat si na nákup konkrétního zařízení.

Homestyler

Další oblíbený 3D CAD program, se kterým dotvoříte návrh interiéru do těch nejmenších detailů. Počínaje výběrem podlahy, příček, oken, nábytku, elektroniku až po kuchyňskou linku a dekorace. Pro profesionály, který se navrhováním interiérů živí je k dispozici verze pro Homestyler Pro, ale ta není zdarma a musíte si za ni zaplatit.

Planner 5D

Ideální program pro ty, kteří plánují zařízení rodinného domu. Tento program vám krom interiéru umožní i navrhnout bazén, altán nebo zahradu. Jde o bezplatnou online aplikaci, kterou sice v češtině nenajdete, nicméně na její používání vám stačí pouze základy angličtiny.

Příspěvků: 2

Jméno *

E-mail

Titulek *

Text *

Opište kód z obrázku *

kod

{comment_error}

Zobrazeno 1 - 20

Zobrazeno po

ajax wait
avatar

23.1.2013 21:56 Radek Rýznar (radek.ryznar at gmail.com)

Návody pro SketchUp

Program SketchUp je skvělá program pro 3D modelování budov a interiérů. Existuje ve dvou variantách a to: FREE a PRO. Pro běžnou práci skvěle postačí FREE verze tohoto programu.

Návody jak v tomto programu pracovat najdete zde: www.radekryznar.cz

Odpovědět

avatar

25.12.2008 23:23 Ivo Mikač (ivo at mikac.cz)

Česká učebnice

Napsal jsem českou učebnici SketchUp 6. Je volně ke stažení na mojich stránkách http://www.mikac.cz

Odpovědět

Zobrazeno 1 - 20

Zobrazeno po

Nebyly nalezeny žádné jiné verze programu SketchUp.Počet nalezených starších verzí: 9

SketchUp 19.3.253

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

182,9 MB 27.2.2020 stáhnout zdarma

SketchUp 15.3.330

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

99,8 MB 12.10.2015 stáhnout zdarma

SketchUp 15.3.330

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

99,8 MB 12.10.2015 stáhnout zdarma

SketchUp 13.0.4812

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

72,2 MB 19.8.2013 stáhnout zdarma

SketchUp 8.0.15158

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

34,1 MB 31.8.2012 stáhnout zdarma

SketchUp 8.0.4811

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

40,1 MB 19.1.2011 stáhnout zdarma

SketchUp 7.1.4871

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

37 MB 22.9.2009 stáhnout zdarma

SketchUp 7.0.10247

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

32,6 MB 26.2.2009 stáhnout zdarma

SketchUp 6.4.112

Windows 7 / Windows 8 / Windows 10

32,5 MB 16.12.2007 stáhnout zdarma


Chcete vědět o všech novinkách a aktualizacích programu SketchUp?

Přihlašte se k odběru zdarma...Nejnovější v kategorii

ChanSort 2021-01-17

Editor televizných programů

GPL

0 kB

BlueMaxima's Flashpoint (hry v Adobe Flash zdarma) 9.0

Obrovská sbírka her a animací zdarma

Freeware

0 kB

Virtual Keyboard 3.15

Virtuální klávesnice

Freeware

434 kB

Free Virtual Keyboard 3.0.1

Virtuální klávesnice

Freeware

227 kB

Uplay 113.0.9220

Stahování a hraní her od Ubisoft

Freeware

0 kB

Česko Německý slovník

Česko německý slovník pro každého

Freeware

0 kB

Driver Booster 7.6.0

Vyhledávání a aktualizace zastaralých ovladačů

Freeware

24,6 MB

DirectX 11

Ovladač pro grafický a zvukový hardware

Freeware

103,3 MB

FinAnalysis 2.17

Aplikace pro Finanční analýzu vašeho podniku

Demo

1,2 MB

Vesmírná čeština 1 2.5

Výuková hra s procvičováním vyjmenovaných slov.

Freeware

17,6 MB

další nové programy »

Nové aktualizace

Formix SE 8.01

Formuláře, etikety, vizitky a tiskopisy

Demo

18,9 MB

Bakaláři 2020

Program pro školní administrativu

Demo

6,9 MB

SpeedFan 4.52

Softwarová regulace a monitoring větráčků

Donation ware

2,9 MB

Blender 2.83 64-bit

Tvorba 3D grafiky.

Freeware

134,9 MB

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

Freeware

21,9 MB

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru.

Freeware

182,9 MB

Sweet Home 3D 6.2

3D návrh interiéru domu / bytu.

Freeware

49,2 MB

Adobe Flash Player 30.0.0.113

Přehrávání multimediálního obsahu (flash) v prohlížeči..

Freeware

20,4 MB

eCookBook 4.5.2

Elektronická kuchařka se snadným ovládáním

Freeware

7,2 MB

EF Process Manager 7.40

Podrobné informace o spuštěných procesech.

Shareware

1,2 MB

další aktualizace »

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

161753

Freeware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

118944

Freeware

Adobe Flash Player IE 15.0.0.189

Přehrávání Flash souborů.

90328

Freeware

Sony Vegas 13.0.453 Pro

Editace a střih videa.

77853

Trial

Realtek ALC AC97 Drivers 4.06

Ovladače pro zvukovou kartu.

62058

Freeware

58074

Freeware

Microsoft .NET Framework 3.5 SP1

Prostředí pro .NET aplikace.

57313

Freeware

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

55232

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

53507

Shareware

Microsoft Windows XP SP2 CZ

Aktualizace SP2 (Service Pack 2) systému Microsoft Windows XP.

43056

Freeware

další programy »Coolhousing
logo

11128 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 18 hodinami

Příklad: ESET NOD32 Antivir Rozšířené hledání

TOPlist