Aplikace Tečka a čTečka ke stažení. Digitální covid pas - vše, co o něm potřebujete vědět!

7.7.2021 15:23  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

V souvislosti s povinností prokazovat se negativním testem, naočkováním nebo prodělanou nemocí covid-19 při cestách do zahraničí a u vstupů na kulturní akce či do restaurací vám určitě neuniklo, že světlo světa spatřily v nedávné době nové aplikace Tečka a čTečka. Tyto mobilní aplikace vám od července 2021 usnadní cestování po Evropské unii, jde totiž o mezinárodně uznávaný covid pas EU.

Stačí nainstalovaná aplikace Tečka do mobilu, v níž budete mít nahraný certifikát o očkování či testu a tato aplikace covid 19 vám otevře dveře prakticky všude po Evropě. Tento certifikát do mobilu je tak daleko praktičtějším řešením než papírové dokumenty vydávané doktory či v testovacích centrech, neboť mobilní telefon u sebe nosí non-stop téměř každý z nás. Na následujících řádcích vám pak prozradíme, kde tyto aplikace stáhnout, abyste i vy mohli nerušeně cestovat po Evropě, chodit do restaurací a na kulturní akce.

Aplikace Tečka - Co to je?

Covid aplikace Tečka, respektive v ní uložené dokumenty, slouží jakožto mezinárodně uznávané potvrzení o bezinfekčnosti. A to nejenom přímo pro vás - tato mobilní aplikace totiž umožňuje stažení certifikátu o očkování do mobilu celé vaší rodiny, stejným způsobem funguje i ke stažení dokumentů o prodělané nemoci nebo negativním testu.

Nemusíte mít přitom strach, že byste někam přijeli a až na místě by se zjistilo, že je digitální covid certifikát neplatný, neboť aplikace Tečka provádí automatickou kontrolu všech certifikátů a v případě, že jejich platnost vypršela, tak vás na to upozorní (ikonka certifikátu se zbarví do červena). Stažení certifikátu do mobilu o očkování pomocí Tečka pas aplikace je navíc opravdu snadnou záležitostí, zvládnete jej během pár vteřin na Očkovacím portálu občana. Strach nemusíte mít ani o své údaje a bezpečnost, aplikace je chráněná PINem, případně čtečkou otisků prstů.

Jak funguje aplikace Tečka?

Abyste ze svého telefonu mohli udělat digitální covid pas, tak se neobejdete bez nahrání certifikátů o bezinfekčnosti - ty se nahrávají buď automaticky, případně pomocí QR kódu. Pakliže se vám úspěšně podařilo vložit covid certifikát do mobilu, pak si jej, a i všechny ostatní certifikáty, můžete nechat zobrazit v covid QR kódu, jenž je čitelný pomocí aplikace čTečka. Pomocí ní si můžete ověřit též to, že v QR kódu jsou zaznamenány skutečně všechny nahrané certifikáty.


Výhodou aplikace Tečka je, že dokáže fungovat zcela bez připojení k internetu. A to jak při nahrávání certifikátů, tak i během kontroly QR kódu. Ke stažení a aktualizaci této mobilní aplikace, jež je nutná pro její bezproblémový chod, se nicméně použití internetu nevyhnete.

Kompletní návod k obsluze aplikace Tečka pak naleznete zde.

Kde stáhnout aplikaci Tečka?

Aplikace Tečka covid je dostupná pro obě dvě nejrozšířenější mobilní platformy - ke stažení je tedy jak Tečka iOS, tak i Tečka Android. Konkrétně stáhnout si tuto covid aplikaci do mobilu můžete na následujících odkazech:

Aplikace Tečka ke stažení je samozřejmě zcela zdarma, tudíž se jedná o bezplatný způsob, jak si stáhnout covid pas do mobilu. Pokud se vydáte do zahraničí, tak si navíc nemusíte stahovat lokální aplikace s covid certifikáty, neboť aplikace Tečka zvládá automaticky překládat všechny dokumenty do oficiálního jazyku dané země.

Aplikace čTečka - Co to je?

Aplikace čTečka je tu od toho, aby vám umožnila číst data zapsaná v QR kódu aplikace Tečka, případně v její zahraniční obdobě - je totiž kompatibilní se všemi digitálními COVID certifikáty EU. Pokud tedy budete pořádat akci, na níž je povinné se prokázat testem, absolvovaným očkováním či prodělaným onemocněním covid-19, tak právě k tomuto účelu vám skvěle poslouží čTečka kovid, protože díky ní můžete snadno a rychle zkontrolovat všechny příchozí.

Aplikace čTečka covid vytvořená Ministerstvem zdravotnictví České republiky ale perfektně neposlouží pouze pořadatelům akcí a hygienickým stanicím, ale v mobilu by ji v dnešní době měl mít opravdu každý (samozřejmě v kombinaci s Tečkou), neboť díky ní můžete svépomocí prokázat, že jste bezinfekční. To vás zachrání ve chvíli, kdy protistrana nebude vybavena aplikací umožňující snímat QR kód z appky Tečka.

Jak funguje aplikace čTečka?

Tato čtečka certifikátů funguje na opravdu jednoduchém principu. Po povolení přístupu k fotoaparátu, bez něhož není možné aplikaci plnohodnotně používat, vám stačí pouze nasnímat QR kód z digitální covid pas aplikace a okamžitě se vám na displeji zobrazí jasná informace o tom, zdali je certifikát platný, či nikoliv. Krom toho si je možné v aplikaci nechat zobrazit i detailní údaje například o typu vakcíny nebo o datu a místě, kde byl test zanesený v digitálním certifikátu proveden.

Aplikace čTečka QR kód dokáže kontrolovat a vyhodnocovat platnost certifikátů zcela bez připojení k internetu, stejně jako aplikace Tečka. Od zprovoznění těchto aplikací si pak ministerstvo slibuje, že udělají pomyslnou tečku za pandemií koronaviru. Za zmínku stojí určitě i fakt, že aplikace čTečka neuchovává žádné osobní údaje, slouží pouze k jednorázovému zjištění platnosti covid pasu.

Kompletní návod k obsluze aplikace čTečka pak naleznete zde.

Kde stáhnout aplikaci čTečka?

Aplikace čTečka do mobilu je rovněž bezplatně dostupná pro Android i IOS, stejně jako aplikace na covid certifikát Tečka. Chcete si stáhnout aplikaci čTečka? Můžete tak učinit na následujících odkazech, kde na vás čeká zcela zdarma:

Díky jejímu stažení pak získáte jedinečnou možnost jednoduše a rychle kontrolovat digitální certifikáty o očkování a testování uložené v QR kódu.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377894

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253159

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219064

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163088

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146888

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144246

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137616

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133958

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128247

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121717

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

další prodávané »


logo

11388 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist