Aplikace Tečka a čTečka ke stažení. Digitální covid pas - vše, co o něm potřebujete vědět!

7.7.2021 15:23  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

V souvislosti s povinností prokazovat se negativním testem, naočkováním nebo prodělanou nemocí covid-19 při cestách do zahraničí a u vstupů na kulturní akce či do restaurací vám určitě neuniklo, že světlo světa spatřily v nedávné době nové aplikace Tečka a čTečka. Tyto mobilní aplikace vám od července 2021 usnadní cestování po Evropské unii, jde totiž o mezinárodně uznávaný covid pas EU.

Stačí nainstalovaná aplikace Tečka do mobilu, v níž budete mít nahraný certifikát o očkování či testu a tato aplikace covid 19 vám otevře dveře prakticky všude po Evropě. Tento certifikát do mobilu je tak daleko praktičtějším řešením než papírové dokumenty vydávané doktory či v testovacích centrech, neboť mobilní telefon u sebe nosí non-stop téměř každý z nás. Na následujících řádcích vám pak prozradíme, kde tyto aplikace stáhnout, abyste i vy mohli nerušeně cestovat po Evropě, chodit do restaurací a na kulturní akce.

Aplikace Tečka - Co to je?

Covid aplikace Tečka, respektive v ní uložené dokumenty, slouží jakožto mezinárodně uznávané potvrzení o bezinfekčnosti. A to nejenom přímo pro vás - tato mobilní aplikace totiž umožňuje stažení certifikátu o očkování do mobilu celé vaší rodiny, stejným způsobem funguje i ke stažení dokumentů o prodělané nemoci nebo negativním testu.

Nemusíte mít přitom strach, že byste někam přijeli a až na místě by se zjistilo, že je digitální covid certifikát neplatný, neboť aplikace Tečka provádí automatickou kontrolu všech certifikátů a v případě, že jejich platnost vypršela, tak vás na to upozorní (ikonka certifikátu se zbarví do červena). Stažení certifikátu do mobilu o očkování pomocí Tečka pas aplikace je navíc opravdu snadnou záležitostí, zvládnete jej během pár vteřin na Očkovacím portálu občana. Strach nemusíte mít ani o své údaje a bezpečnost, aplikace je chráněná PINem, případně čtečkou otisků prstů.

Jak funguje aplikace Tečka?

Abyste ze svého telefonu mohli udělat digitální covid pas, tak se neobejdete bez nahrání certifikátů o bezinfekčnosti - ty se nahrávají buď automaticky, případně pomocí QR kódu. Pakliže se vám úspěšně podařilo vložit covid certifikát do mobilu, pak si jej, a i všechny ostatní certifikáty, můžete nechat zobrazit v covid QR kódu, jenž je čitelný pomocí aplikace čTečka. Pomocí ní si můžete ověřit též to, že v QR kódu jsou zaznamenány skutečně všechny nahrané certifikáty.


Výhodou aplikace Tečka je, že dokáže fungovat zcela bez připojení k internetu. A to jak při nahrávání certifikátů, tak i během kontroly QR kódu. Ke stažení a aktualizaci této mobilní aplikace, jež je nutná pro její bezproblémový chod, se nicméně použití internetu nevyhnete.

Kompletní návod k obsluze aplikace Tečka pak naleznete zde.

Kde stáhnout aplikaci Tečka?

Aplikace Tečka covid je dostupná pro obě dvě nejrozšířenější mobilní platformy - ke stažení je tedy jak Tečka iOS, tak i Tečka Android. Konkrétně stáhnout si tuto covid aplikaci do mobilu můžete na následujících odkazech:

Aplikace Tečka ke stažení je samozřejmě zcela zdarma, tudíž se jedná o bezplatný způsob, jak si stáhnout covid pas do mobilu. Pokud se vydáte do zahraničí, tak si navíc nemusíte stahovat lokální aplikace s covid certifikáty, neboť aplikace Tečka zvládá automaticky překládat všechny dokumenty do oficiálního jazyku dané země.

Aplikace čTečka - Co to je?

Aplikace čTečka je tu od toho, aby vám umožnila číst data zapsaná v QR kódu aplikace Tečka, případně v její zahraniční obdobě - je totiž kompatibilní se všemi digitálními COVID certifikáty EU. Pokud tedy budete pořádat akci, na níž je povinné se prokázat testem, absolvovaným očkováním či prodělaným onemocněním covid-19, tak právě k tomuto účelu vám skvěle poslouží čTečka kovid, protože díky ní můžete snadno a rychle zkontrolovat všechny příchozí.

Aplikace čTečka covid vytvořená Ministerstvem zdravotnictví České republiky ale perfektně neposlouží pouze pořadatelům akcí a hygienickým stanicím, ale v mobilu by ji v dnešní době měl mít opravdu každý (samozřejmě v kombinaci s Tečkou), neboť díky ní můžete svépomocí prokázat, že jste bezinfekční. To vás zachrání ve chvíli, kdy protistrana nebude vybavena aplikací umožňující snímat QR kód z appky Tečka.

Jak funguje aplikace čTečka?

Tato čtečka certifikátů funguje na opravdu jednoduchém principu. Po povolení přístupu k fotoaparátu, bez něhož není možné aplikaci plnohodnotně používat, vám stačí pouze nasnímat QR kód z digitální covid pas aplikace a okamžitě se vám na displeji zobrazí jasná informace o tom, zdali je certifikát platný, či nikoliv. Krom toho si je možné v aplikaci nechat zobrazit i detailní údaje například o typu vakcíny nebo o datu a místě, kde byl test zanesený v digitálním certifikátu proveden.

Aplikace čTečka QR kód dokáže kontrolovat a vyhodnocovat platnost certifikátů zcela bez připojení k internetu, stejně jako aplikace Tečka. Od zprovoznění těchto aplikací si pak ministerstvo slibuje, že udělají pomyslnou tečku za pandemií koronaviru. Za zmínku stojí určitě i fakt, že aplikace čTečka neuchovává žádné osobní údaje, slouží pouze k jednorázovému zjištění platnosti covid pasu.

Kompletní návod k obsluze aplikace čTečka pak naleznete zde.

Kde stáhnout aplikaci čTečka?

Aplikace čTečka do mobilu je rovněž bezplatně dostupná pro Android i IOS, stejně jako aplikace na covid certifikát Tečka. Chcete si stáhnout aplikaci čTečka? Můžete tak učinit na následujících odkazech, kde na vás čeká zcela zdarma:

Díky jejímu stažení pak získáte jedinečnou možnost jednoduše a rychle kontrolovat digitální certifikáty o očkování a testování uložené v QR kódu.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist