Audioknihy ke stažení zdarma! Kde je najít a jak to funguje?

29.4.2020 8:05  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Milujete knihy, ale ne vždy máte čas na to, si nějakou přečíst? Výbornou alternativou jsou audioknihy. Podívejte se, kde je najít, a jak je stáhnout či poslechnout online legálně a zdarma.

KDE STÁHNOUT ZDARMA AUDIOKNIHY?

Audioknihy zdarma se v podstatě nacházejí na mnoha místech. Například na známém Uložto audioknihy najdete ve stovkách, ne-li v tisících. Možností je i jejich převedeny na MP3 formát a stažení z YouTube přes různé free stránky. Obě tyto možnosti však nepatří k úplně legálním. Tedy, pokud by vás chtěl někdo zažalovat, bylo by to dost komplikované, a s největší pravděpodobností by se vám nic nestalo.

Stále se však mezi námi najdou určitě i tací, kteří si uvědomují skutečné stinné stránky stahování audioknih zdarma na černo (platí to samozřejmě i při hudbě či filmech). Jednou z nich je například to, že takovýmto způsobem nedáte vydělat nic autorovi nebo vydavatelství. No a protože mnohé online audioknihy vznikají doslova na koleně, při jejich nedovoleném stažení znemožníte tvůrcům produkovat další podobné díla.

AUDIOKNIHY ZDARMA V ČEŠTINĚ - KDE JE STÁHNOUT LEGÁLNĚ?

Chcete-li audioknihy stáhnout zdarma a legálně, existuje jen pár možností. První z nich je vyhledávání audioknih ke stažení zdarma přímo na webech různých institucí, rádií či knihoven. V tomto případě však budete muset trochu pohlídat. Jmenovat všechny drobné nakladatelství, by bylo totiž extrémně nadlouho. Při hledání se orientujte podle výrazů jako "Levné audioknihy" a "levné audioknihy", "audioknihy ke stažení zdarma", "Channel audioknihy zdarma" a tak dále.

Audioknihy CZ bohužel nepatří k těm, které se v online formě nacházejí v obrovském množství. Jednou z webových stránek, kde je najdete v hojném počtu, je Radiotéka.cz (jedná se o web Českého rozhlasu), kde je část download audioknih bezplatný. Jediné, co musíte udělat, je registrace. Na tomto webu najdete zejména knihy od začínajících a méně známých autorů.

Kde stahovat zdarma audioknihy, které patří k těm známějším? Hold, v tomto případě budete muset využít některou z aplikací, které si přiblížíme níže, nebo nabídky knihkupectví, kde můžete narazit na různé prémiové nabídky. Jde například o dvě slovenské audioknihy zdarma při registraci či různé průběžné akce, při kterých jsou některé z audioknih ke stažení zdarma po určitou dobu.

Dále doporučujeme ještě prohledat webovou stránku zvukoveknihy.cz.

AUDIOKNIHY V NABÍDCE KNIHKUPECTVÍ

Drtivá většina knihkupectví, ale i samotné vydavatelství, dnes nabízejí i knihy na poslech a ke stažení. Ano, většinou jde o zpoplatněnou službu, ovšem, jak jsme naznačili výše, mnohokrát mluvíme o skutečně symbolických poplatcích. Symbolické jsou hlavně tehdy, pokud je porovnáme s cenou klasických tištěných knih. Tehdy jde o 50% rozdíl, někdy o mnohem větší. Například audioknihy Martinus si umíte stáhnout již od necelých 100 Kč. Martinus má navíc v nabídce i aplikaci, přes kterou můžete audioknihy poslouchat velmi pohodlně a prakticky.

MP3 audioknihy najdete také v nabídce Alza.cz či na Heuréce, která vás nasměruje na řadu menších i větších knihkupectví. Některé z nich navíc nabízejí i možnost paušálního poplatku, který se pohybuje od 99 do 499 Kč za rok. Po jeho zaplacení máte všechny audioknihy free.

Při nákupu audioknih z knihkupectví si dejte pozor na jednu věc, a to, že některé nejsou dostupné ke stažení, ale pouze na CD. V takovém případě vám po zaplacení přijdou poštou.

AUDIOKNIHY ZDARMA V ANGLIČTINĚ

Pokud dobře ovládáte angličtinu nebo si jí chcete zlepšit, tak se můžete poohlédnout po audioknížce v angličtině. Anglické audioknihy lze stáhnout / online poslouchat zdarma je snadnější najít a hlavně nabídka audioknihy je větší. Kde hledat?

        
 • LIBRIVOX: Jedná se o velmi obsáhnou databázi, kde najdete spoustu audioknihy zdarma.
 •       
 • OPEN CULTURE: Disponuje velkou databází knih, zvlášť stojí za povšimnutí focus na výuku cizích jazyků.
 • Dále můžete vyzkoušet i oblíbenou službu SPOTIFY, kde je také mnoho zajímavých audioknih zadarmo.

AUDIOKNIHY NA GOOGLE PLAY

Další možností jsou aplikace, které najdete v Google Play. Jejich stažení je bezplatné, avšak nákup e-knih zdarma už ne. Při mnoha knižních titulech však mluvíme opět o skutečně symbolickém poplatku. Níže zmíněné aplikace patří k nejznámějším, nejpopulárnějším a nepochybně i nejspolehlivějším na Google Play, najdete je tam však mnohem víc. Stáhnout si je můžete samozřejmě také přímo z webových stránek jejich "poskytovatelů".  

        
 • Audioknihy AUDIOTEK: Jde asi o nejznámější aplikaci, kterou si můžete stáhnout zdarma. Obsahuje několik tisíců titulů, takže si budete mít z čeho vybírat. Je možné ji stáhnout jako do mobilního, tak i jiného zařízení s operačním systémem Android.
 •       
 • Audioknihy audiolibrix: V databázi najdete více než 4 000 knižních titulů, a to jak v českém, anglickém či jiném jazyce.

MOTIVAČNÍ AUDIOKNIHY ZDARMA A JINÉ POPULÁRNÍ KATEGORIE

Motivačním knihám musíme věnovat trochu speciální pozornosti, protože zjevně patří k těm nejvyhledávanějším a nejstahovanějším. Pokud vám bude stačit jejich online verze, jděte na YouTube. Tam najdete množství motivační literatury, jako je například audiokniha slabikář štěstí či řadu audioknih od Eckharta Tolle-ho (např. Síla přítomného okamžiku, Dysfunkce naší mysli - Nová Země). Pokud byste je chtěli v digitální podobě "vlastnit", nezbývá vám nic jiného, ​​než za ně zaplatit.

PRO ZAJÍMAVOST: audioknih Čtyři dohody, kterou z jisté části můžeme také zařadit k motivační literatuře, naleznete v nabídkách audiolibrix-u či AUDIOTEK, momentálně si ji však zakoupit nemůžete, a to kvůli nevypořádaných autorským právům . Jedinou možností je tedy její online poslech na YouTube v podání Jaroslava Dušek nebo zakoupení CD v Martinus.

Další populární kategorií jsou audioknihy pro děti. Ty najdete opět v nabídkách knihkupectví, na YouTube a také v zmíněných aplikacích. Na dětské audioknihy můžete narazit i v jakési "hmatatelné podobě", a to jak na přílohu k různým tištěným médiím (magazíny, denní tisk atd.). Audioknihy na CD jsou pro děti možná i o něco lepší volbou, protože k nim nepotřebujete žádnou čtečku audioknih, speciální aplikaci či přehrávač .

AUDIOKNIHY ONLINE

"Poslouchej audioknihy zdarma" není totéž, jako "stahuj knihy zdarma". Něco jsme si již naznačili, ale ještě jednou, přesnější a srozumitelnější. Pokud natrefíte na knihu v online podobě, kterou si můžete pustit přímo v přehrávači na daném webu, její poslech není nelegální. Takové knihy najdete například i na webu Českého rozhlasu.

 

Audioknihy YouTube

Jak poslouchat audioknihy na YouTube? Velmi jednoduše. Stačí si najít váš oblíbený titul, kliknout na "PLAY" a poslouchat. I v tomto případě platí, že pokud na danou audioknihu natrefíte, její poslech je legální. Mohli bychom se sice pozastavit nad tím, zda člověk, který knihu zveřejnil, k ní skutečně má autorská práva. To je však věc, kterou se vy skutečně nemusíte zabývat.


Jak najít nejlepší audioknihy

TOP audioknihy, které najdete zdarma nebo za symbolický poplatek, bychom samozřejmě mohli jmenovat donekonečna. V následujících řádcích vám však přinášíme alespoň dva tipy na tituly, respektive na knihy od konkrétních autorů, které jsou za TOP považovány obecně (i dle nás). Navíc vám prozradíme i to, kde, jak a za kolik si je můžete stáhnout. Pokud by vám náš výběr nestačil, stačí si do Googlu zadat slovíčka jako "TOP audioknihy 2020" nebo "Audioknihy ke stažení výběr".

      
 • Audioknihy-Jo Nesbø: Najdete je na Martinus (cca 299 Kč) a v aplikaci audiolibrix (99 - 129 Kč)
 • Audioknihy - Erich Maria Remarque: najdete je v nabídce knihkupectví Martinus (např. Titul "Na Západní frontě klid" - 299 Kč), na webu Audioteka.com (v průměru 79 - 349 Kč za knihu ), též v aplikaci audiolibrix (99 - 129 Kč) a na Heuréce.

Pokud preferujete klasické knihy v tištěné podobě, můžete zase využít toto aktualizované srovnání s recenzemi nejlepších titulů

.VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

299

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

284

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

281

Freeware

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

221

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

186

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

183

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

182

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

167

Freeware

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

157

Trial

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

125

Freeware

další programy »


Nové programy

Dopravní situace - silnice a dálnice aktuálně 1.5.8

Doprava na českých silnicích - aplikace

Freeware

0 kB

Wikipedia do mobilu

Encyklopedie do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vánoční cukroví

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikace Můj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Sdílení fotografií s přáteli (aplikace)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovací karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikace - zvuky ke stažení

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikace

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné přihlašování - internetové bankovnictví

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Oblíbená karetní hra do mobilu

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Norton Security 20.2.0.19

Profesionální antivir - ochrana zařízení

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Stahování a streamování torrentů

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prohlížení, tisk a konverze CAD souborů

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databáze - zhlédnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normování jídel

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázků a fotek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prohlížeč od Apple

Freeware

0 kB

další aktualizace »

logo

11491 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 2 dny

TOPlist