Audioknihy ke stažení zdarma! Kde je najít a jak to funguje?

29.4.2020 8:05  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Milujete knihy, ale ne vždy máte čas na to, si nějakou přečíst? Výbornou alternativou jsou audioknihy. Podívejte se, kde je najít, a jak je stáhnout či poslechnout online legálně a zdarma.

KDE STÁHNOUT ZDARMA AUDIOKNIHY?

Audioknihy zdarma se v podstatě nacházejí na mnoha místech. Například na známém Uložto audioknihy najdete ve stovkách, ne-li v tisících. Možností je i jejich převedeny na MP3 formát a stažení z YouTube přes různé free stránky. Obě tyto možnosti však nepatří k úplně legálním. Tedy, pokud by vás chtěl někdo zažalovat, bylo by to dost komplikované, a s největší pravděpodobností by se vám nic nestalo.

Stále se však mezi námi najdou určitě i tací, kteří si uvědomují skutečné stinné stránky stahování audioknih zdarma na černo (platí to samozřejmě i při hudbě či filmech). Jednou z nich je například to, že takovýmto způsobem nedáte vydělat nic autorovi nebo vydavatelství. No a protože mnohé online audioknihy vznikají doslova na koleně, při jejich nedovoleném stažení znemožníte tvůrcům produkovat další podobné díla.

AUDIOKNIHY ZDARMA V ČEŠTINĚ - KDE JE STÁHNOUT LEGÁLNĚ?

Chcete-li audioknihy stáhnout zdarma a legálně, existuje jen pár možností. První z nich je vyhledávání audioknih ke stažení zdarma přímo na webech různých institucí, rádií či knihoven. V tomto případě však budete muset trochu pohlídat. Jmenovat všechny drobné nakladatelství, by bylo totiž extrémně nadlouho. Při hledání se orientujte podle výrazů jako "Levné audioknihy" a "levné audioknihy", "audioknihy ke stažení zdarma", "Channel audioknihy zdarma" a tak dále.

Audioknihy CZ bohužel nepatří k těm, které se v online formě nacházejí v obrovském množství. Jednou z webových stránek, kde je najdete v hojném počtu, je Radiotéka.cz (jedná se o web Českého rozhlasu), kde je část download audioknih bezplatný. Jediné, co musíte udělat, je registrace. Na tomto webu najdete zejména knihy od začínajících a méně známých autorů.

Kde stahovat zdarma audioknihy, které patří k těm známějším? Hold, v tomto případě budete muset využít některou z aplikací, které si přiblížíme níže, nebo nabídky knihkupectví, kde můžete narazit na různé prémiové nabídky. Jde například o dvě slovenské audioknihy zdarma při registraci či různé průběžné akce, při kterých jsou některé z audioknih ke stažení zdarma po určitou dobu.

Dále doporučujeme ještě prohledat webovou stránku zvukoveknihy.cz.

AUDIOKNIHY V NABÍDCE KNIHKUPECTVÍ

Drtivá většina knihkupectví, ale i samotné vydavatelství, dnes nabízejí i knihy na poslech a ke stažení. Ano, většinou jde o zpoplatněnou službu, ovšem, jak jsme naznačili výše, mnohokrát mluvíme o skutečně symbolických poplatcích. Symbolické jsou hlavně tehdy, pokud je porovnáme s cenou klasických tištěných knih. Tehdy jde o 50% rozdíl, někdy o mnohem větší. Například audioknihy Martinus si umíte stáhnout již od necelých 100 Kč. Martinus má navíc v nabídce i aplikaci, přes kterou můžete audioknihy poslouchat velmi pohodlně a prakticky.

MP3 audioknihy najdete také v nabídce Alza.cz či na Heuréce, která vás nasměruje na řadu menších i větších knihkupectví. Některé z nich navíc nabízejí i možnost paušálního poplatku, který se pohybuje od 99 do 499 Kč za rok. Po jeho zaplacení máte všechny audioknihy free.

Při nákupu audioknih z knihkupectví si dejte pozor na jednu věc, a to, že některé nejsou dostupné ke stažení, ale pouze na CD. V takovém případě vám po zaplacení přijdou poštou.

AUDIOKNIHY ZDARMA V ANGLIČTINĚ

Pokud dobře ovládáte angličtinu nebo si jí chcete zlepšit, tak se můžete poohlédnout po audioknížce v angličtině. Anglické audioknihy lze stáhnout / online poslouchat zdarma je snadnější najít a hlavně nabídka audioknihy je větší. Kde hledat?

        
 • LIBRIVOX: Jedná se o velmi obsáhnou databázi, kde najdete spoustu audioknihy zdarma.
 •       
 • OPEN CULTURE: Disponuje velkou databází knih, zvlášť stojí za povšimnutí focus na výuku cizích jazyků.
 • Dále můžete vyzkoušet i oblíbenou službu SPOTIFY, kde je také mnoho zajímavých audioknih zadarmo.

AUDIOKNIHY NA GOOGLE PLAY

Další možností jsou aplikace, které najdete v Google Play. Jejich stažení je bezplatné, avšak nákup e-knih zdarma už ne. Při mnoha knižních titulech však mluvíme opět o skutečně symbolickém poplatku. Níže zmíněné aplikace patří k nejznámějším, nejpopulárnějším a nepochybně i nejspolehlivějším na Google Play, najdete je tam však mnohem víc. Stáhnout si je můžete samozřejmě také přímo z webových stránek jejich "poskytovatelů".  

        
 • Audioknihy AUDIOTEK: Jde asi o nejznámější aplikaci, kterou si můžete stáhnout zdarma. Obsahuje několik tisíců titulů, takže si budete mít z čeho vybírat. Je možné ji stáhnout jako do mobilního, tak i jiného zařízení s operačním systémem Android.
 •       
 • Audioknihy audiolibrix: V databázi najdete více než 4 000 knižních titulů, a to jak v českém, anglickém či jiném jazyce.

MOTIVAČNÍ AUDIOKNIHY ZDARMA A JINÉ POPULÁRNÍ KATEGORIE

Motivačním knihám musíme věnovat trochu speciální pozornosti, protože zjevně patří k těm nejvyhledávanějším a nejstahovanějším. Pokud vám bude stačit jejich online verze, jděte na YouTube. Tam najdete množství motivační literatury, jako je například audiokniha slabikář štěstí či řadu audioknih od Eckharta Tolle-ho (např. Síla přítomného okamžiku, Dysfunkce naší mysli - Nová Země). Pokud byste je chtěli v digitální podobě "vlastnit", nezbývá vám nic jiného, ​​než za ně zaplatit.

PRO ZAJÍMAVOST: audioknih Čtyři dohody, kterou z jisté části můžeme také zařadit k motivační literatuře, naleznete v nabídkách audiolibrix-u či AUDIOTEK, momentálně si ji však zakoupit nemůžete, a to kvůli nevypořádaných autorským právům . Jedinou možností je tedy její online poslech na YouTube v podání Jaroslava Dušek nebo zakoupení CD v Martinus.

Další populární kategorií jsou audioknihy pro děti. Ty najdete opět v nabídkách knihkupectví, na YouTube a také v zmíněných aplikacích. Na dětské audioknihy můžete narazit i v jakési "hmatatelné podobě", a to jak na přílohu k různým tištěným médiím (magazíny, denní tisk atd.). Audioknihy na CD jsou pro děti možná i o něco lepší volbou, protože k nim nepotřebujete žádnou čtečku audioknih, speciální aplikaci či přehrávač .

AUDIOKNIHY ONLINE

"Poslouchej audioknihy zdarma" není totéž, jako "stahuj knihy zdarma". Něco jsme si již naznačili, ale ještě jednou, přesnější a srozumitelnější. Pokud natrefíte na knihu v online podobě, kterou si můžete pustit přímo v přehrávači na daném webu, její poslech není nelegální. Takové knihy najdete například i na webu Českého rozhlasu.

 

Audioknihy YouTube

Jak poslouchat audioknihy na YouTube? Velmi jednoduše. Stačí si najít váš oblíbený titul, kliknout na "PLAY" a poslouchat. I v tomto případě platí, že pokud na danou audioknihu natrefíte, její poslech je legální. Mohli bychom se sice pozastavit nad tím, zda člověk, který knihu zveřejnil, k ní skutečně má autorská práva. To je však věc, kterou se vy skutečně nemusíte zabývat.


Jak najít nejlepší audioknihy

TOP audioknihy, které najdete zdarma nebo za symbolický poplatek, bychom samozřejmě mohli jmenovat donekonečna. V následujících řádcích vám však přinášíme alespoň dva tipy na tituly, respektive na knihy od konkrétních autorů, které jsou za TOP považovány obecně (i dle nás). Navíc vám prozradíme i to, kde, jak a za kolik si je můžete stáhnout. Pokud by vám náš výběr nestačil, stačí si do Googlu zadat slovíčka jako "TOP audioknihy 2020" nebo "Audioknihy ke stažení výběr".

      
 • Audioknihy-Jo Nesbø: Najdete je na Martinus (cca 299 Kč) a v aplikaci audiolibrix (99 - 129 Kč)
 • Audioknihy - Erich Maria Remarque: najdete je v nabídce knihkupectví Martinus (např. Titul "Na Západní frontě klid" - 299 Kč), na webu Audioteka.com (v průměru 79 - 349 Kč za knihu ), též v aplikaci audiolibrix (99 - 129 Kč) a na Heuréce.

Pokud preferujete klasické knihy v tištěné podobě, můžete zase využít toto aktualizované srovnání s recenzemi nejlepších titulů

.
Dominika Ježová

Dominika je kreativní copywriterka a začínající blogerka, kterou inspirují témata technologií a svět internetu. Ze všech programů jí je nejbližší WordPress, protože s tím si jako online pisatelka přímo tyká. Miluje přírodu, kávu, knihy a čas, který může trávit psaním textů, které lidem usnadňují život a rozšiřují obzory. Na její práci nejvíce zbožňuje právě možnost neustále se vzdělávat v různých tématech. Jejím záměrem je zjednodušit text i při složitějších tématech a vystihnout pointu tak, aby čtenář našel potřebnou informaci a využil ji v praxi. V jejích článcích můžete najít různá témata, která popisují mobilní aplikace, počítačové programy a rady, které se týkají práce s počítačem.
Pokud byste se o ní chtěli dozvědět více, můžete si prohlédnout její blog.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

221

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

155

Freeware

Kaufland Card - Aplikace 3.15.0

Kaufland karta do mobilu - Akce, Slevy a Letáky.

154

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

136

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

121

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

108

Freeware

Moje PENNY 1.20.2-158638

Aplikace PENNY karta do mobilu

94

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

93

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

73

Freeware

Vietcong 1

Česká FPS hra z období Vietnamské války

66

Demo

další programy »


Nové programy

Seznam.cz

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

JPG to PDF Converter 1.0

Převod obrázků do PDF souboru

Freeware

0 kB

mojePPL 1.4.1

Mobilní aplikace PPL služby

Freeware

0 kB

EasyPark 24.6.0

Aplikace na snadné parkování

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Úprava fotek s profesionálními funkcemi

Demo

0 kB

Google Prezentace

Tvorba a úprava prezentací v mobilu (aplikace)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikace na monitorování zdraví

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na překlad titulků

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikace na sledování zdraví

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikace obchodního řetězce

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

TN.cz 3.3.18

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

Můj Vodafone 5.19.0

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikace České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Slevová aplikace obchodu do mobilu

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikace na výhodné tankování

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronické hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohování a synchronizace dat (aplikace)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autem a pronájem koloběžky (aplikace)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Yawcam 0.8.0

Práce a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editace, převod titulků k filmům

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč.

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikace) 3.8.3

Slevy, akce a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

AV Voice Changer Software 4.0.54

Změna hlasu v real-timu.

Demo

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilní se soubory s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výukový program pro matematiku a geometrii

Freeware

48,6 MB

Adobe AIR 32

Tvorba internetovej aplikácie

Freeware

0 kB

Krokoměr (pedometr) do mobilu 1.1.2

Aplikace na počítání kroků a monitorování kalorií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociální síť pro čtenáře i spisovatele příběhů

Freeware

0 kB

foodora CZ 23.11.0

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

další aktualizace »

logo

11763 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 2 dny

Košík je prázdný

Reklama | Kontakty |

TOPlist