Jak najít ztracený telefon? Lokalizace mobilu

21.6.2021 13:54  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Hledání ztraceného či ukradeného telefonu je noční můrou snad každého z nás, naštěstí ale existuje hned několik různých způsobů, jak najít telefon. Najdi svůj mobil podle našeho článku, kde se podělíme o užitečné rady, jak najít zařízení známé jakožto mobil.

Jak zjistit polohu telefonu zdarma?

Klíčem k tomu, jak vyhledat telefon, který ti někdo ukradl, je zjistit jeho polohu. Jak zjistit lokaci telefonu? Vyhledat polohu telefonu lze třeba pomocí odkazu zaslaného přes chatovací aplikaci - to je perfektní způsob, jak zjistit polohu telefonu přes WhatsApp. Avšak funguje pouze tehdy, když na něj zloděj klikne. Jedná se tedy primárně o způsob, jak najít odcizený telefon, a ne jak vyhledat ztracený telefon.

Dalším způsobem, jak vyhledat polohu mobilu je její lokalizace pomocí některé z bezplatných aplikací. Například pokud využiješ aplikaci Trackpartner, tak už si nebudeš muset nikdy pokládat otázku: Jak zjistím polohu mobilu? Tato aplikace je totiž snadným a rychlým způsobem, jak vyhledat telefon. Nutno ale poznamenat, že telefon musí být zapnutý a mít SIM, k lokalizaci totiž Trackpartner využívá GPS.

Jak najít zařízení Google?

Jak najít Android telefon, tedy mobil vybavený operačním systémem od Googlu? Nejsnazší cestou ve snaze najít telefon Google je využití integrované funkce Najdi moje zařízení. Tu je ale potřeba předem aktivovat - v řadě případů je naštěstí automaticky aktivní už po zakoupení telefonu. Najdi moje zařízení Google si je pak potřeba stáhnout i do tvého PC.

Google Najdi moje zařízení funguje na jednoduchém principu - stačí se pouze přihlásit pod svým Google účtem a následně vybrat zařízení, jež chceš nalézt. Pokud je telefon zapnutý, tak se ti tímto způsobem podaří najít zařízení Google. Když ne, zjistíš alespoň jeho poslední lokaci. Na to, jak najít vypnutý telefon Google existují jiné metody (viz níže).


Jak najít telefon zadarmo?

Když se vydáš hledat ztracený telefon, tak za to určitě nechceš utrácet peníze. Ideální volbou v takovémto případě může být třeba aplikace Najdi mi mobil, která ti bezplatně umožní najít polohu mobilu. K určení polohy mobilu využívá lokalizaci SIM karty - jde tedy o způsob, jak najít telefon podle SIM.

Dalšími způsoby, jak bezplatně najít mobilní zařízení jsou zmíněné integrované aplikace, jimiž jsou v dnešní době vybaveny smartphony všech výrobců. Ve svém mobilním zařízení je hledej pod názvy Najdi mobil, Najdi telefon, případně pod anglickým ekvivalentem Find My Phone.

Najdi můj telefon / Najdi moje zařízení

Takováto v telefonu zabudovaná aplikace ti během pár vteřin umožní najít telefon Samsung, jenž ti byl odcizen, a stejně tak je její využití nejspolehlivější metodou, jak najít ztracený Samsung, či jak najít ztracený telefon Xiaomi. Konkrétně pro nalezení svého telefonu můžeš využít služeb těchto aplikací:

  • Najdi moje zařízení Xiaomi
  • Najdi moje zařízení Samsung
  • Najdi moje zařízení Huawei
  • Najdi moje zařízení Android
  • Find my iPhone

Nevýhodou tohoto řešení je, že musíš mít po ruce další zařízení, na kterém si rovněž tento lokalizační program spustíš.

Jak najít vypnutý telefon?

Určitě tě napadla otázka, jak najít mobil, když je vybitý, případně jak najít ztracený mobil, který je vypnutý? V takovém případě se bohužel z úkolu najít mobil stává jenom těžko rozlousknutelný oříšek, neboť neexistuje žádný způsob, jak najít vybitý mobil, jenž byl odcizen. Jediným smysluplným způsobem, jak najít ukradený vypnutý mobil je obejít bazary a zastavárny poblíž místa krádeže. Veškeré ostatní snahy mají prakticky nulovou šanci na úspěch a nezbývá ti než čekat na zapnutí mobilu.

O něco růžovější je situace, pokud se zajímáš o to, jak najít ztracený mobil, který se vypnul až po jeho ztracení. Možností, jak najít telefon, když je vypnutý, je totiž zjistit jeho poslední lokaci (viz výše). Tím zjistíš, kde se nacházel před jeho vybitím a je velká šance, že tam stále je. Krom toho, že jde o způsob, jak najít vyplý telefon, tak jde i o způsob, jak najít telefon bez SIM karty.

Jak najít telefon podle čísla?

Další možností, jak najít mobil, je zjištění polohy telefonu podle čísla. Jak zjistit polohu podle telefonního čísla? Česká legislativa moc možností nenabízí, neboť právo na zjištění polohy na základě telefonního čísla má pouze operátor, když k tomu má souhlas od policie. To je i odpověď na to, jak policie najde telefon. Policie se dále při pátrání řídí i IMEI číslem telefonu.

Zkusit oslovit operátora s prosbou najdi můj telefon podle čísla můžeš i ty, avšak dočkáš se většinou pouze lokalizování SIM - tu zloději ale většinou vyhodí jako první. Jedna možnost, pokud pomineme falešné stránky na internetu, jež nabízejí za peníze vidinu vyhledání mobilu dle tel. čísla, tu ale přeci jen je. T-Mobile díky své službě Kde je umožňuje hledání telefonu podle čísla. Avšak nutno poznamenat, že se jedná o placenou službu.

Jak najít telefon přes Google?

Výše jsme si popsali, jak najít ztracený Android, nyní se chvilku pozastavme nad tím, jak najít mobil přes Google. Google hledání telefonu můžeš zahájit třeba tím, že se podíváš na stránku Najdi telefon Google, kde se ti zobrazí seznam všech zařízení spárovaných s tvým Google účtem. Zde máš pak po výběru zařízení možnost najít telefon Android či iOS a uzamknout jej na dálku, případně smazat všechna data z něj.

Vítanou funkcí, která ti pomůže najít telefon přes Google, je zaslání zprávy na ztracený mobil s tvým náhradním telefonním číslem. To tě zachrání v případě, že mobil objeví poctivý nálezce. Stejně tak máš díky službě Google Najít telefon možnost si nechat přehrát zvuk i na telefonu s vypnutým vyzváněním. Díky tomu tak lze najít telefon zapadlý někde u tebe doma.

Dále můžeš zkusit zadat do Googlu třeba i slovní spojení najdi telefon podle čísla či podle IMEI, v kreativitě hledání se meze nekladou.

Sledování telefonu

Krom jednorázového zjištění polohy telefonu umožňují některé aplikace i dlouhodobější sledování lokace telefonu. Jak vysledovat mobil? K tomu ti může posloužit kupříkladu aplikace Snoopza, která ti umožní bezplatně a non-stop sledovat všechna zařízení do ní přidaná. Proč se jedná o skvělý způsob, jak najít ztracený telefon, či jak najít ukradený telefon?

Odpověď je více než prostá, zloději totiž nepočítají s tím, že by se v mobilu mohl nacházet i nějaký další program na sledování telefonu než integrovaná aplikace Najdi můj telefon. Případně jej nedokáží identifikovat dle názvu. Pokud si tedy s předstihem do telefonu nainstaluješ podobnou aplikaci a někam dobře ji schováš (např. do tajné složky), pak máš vždy velkou šanci svůj telefon nalézt.

Hledání telefonu podle IMEI

Číslo IMEI ti sice nepomůže v tom, jak zjistit polohu mobilu Android, nebo jak najít polohu telefonního čísla, avšak i ono může při pátrání sehrát klíčovou roli. Jak najít telefon podle IMEI? Hledání telefonu podle IMEI je nejúčinnější v kooperaci s operátorem a policí. Pokud totiž došlo k odcizení mobilu, operátor může zabránit aktivaci telefonu s kradeným IMEI.

Policie má zas kradené telefony vedené v databázi právě podle IMEI, což je unikátní číslo každého zařízení. Díky tomu tak existuje šance, že při zadržení zloděje se ti vrátí tvůj telefon zpět do rukou. Navíc čísla IMEI jsou veřejně přístupná, takže pokud někdo při nákupu zjistí, že telefon je kradený či hledaný, může jej odevzdat na policii - dokonce mu to zákon nařizuje.

Jak najít iPhone podle IMEI? Najít iPhone podle IMEI se můžeš pokusit i sám na webu iCloud.com, kde jsou vedena všechna tvá mobilní zařízení od Applu, včetně jejich IMEI.

Dominika Ježová

Dominika je kreativní copywriterka a začínající blogerka, kterou inspirují témata technologií a svět internetu. Ze všech programů jí je nejbližší WordPress, protože s tím si jako online pisatelka přímo tyká. Miluje přírodu, kávu, knihy a čas, který může trávit psaním textů, které lidem usnadňují život a rozšiřují obzory. Na její práci nejvíce zbožňuje právě možnost neustále se vzdělávat v různých tématech. Jejím záměrem je zjednodušit text i při složitějších tématech a vystihnout pointu tak, aby čtenář našel potřebnou informaci a využil ji v praxi. V jejích článcích můžete najít různá témata, která popisují mobilní aplikace, počítačové programy a rady, které se týkají práce s počítačem.
Pokud byste se o ní chtěli dozvědět více, můžete si prohlédnout její blog.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

222

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

139

Freeware

Kaufland Card - Aplikace 3.15.0

Kaufland karta do mobilu - Akce, Slevy a Letáky.

131

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

126

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

107

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

100

Freeware

Moje PENNY 1.20.2-158638

Aplikace PENNY karta do mobilu

87

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

81

Freeware

Vietcong 1

Česká FPS hra z období Vietnamské války

74

Demo

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

68

Freeware

další programy »


Nové programy

EasyPark 24.6.0

Aplikace na snadné parkování

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Úprava fotek s profesionálními funkcemi

Demo

0 kB

Google Prezentace

Tvorba a úprava prezentací v mobilu (aplikace)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikace na monitorování zdraví

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na překlad titulků

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikace na sledování zdraví

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikace obchodního řetězce

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

TN.cz 3.3.18

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

Můj Vodafone 5.19.0

Aplikace do mobilu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikace České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Slevová aplikace obchodu do mobilu

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikace na výhodné tankování

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronické hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohování a synchronizace dat (aplikace)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autem a pronájem koloběžky (aplikace)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Orlen 5.4.0

Mobilní aplikace na tankování

Freeware

0 kB

Shein 10.4.3

Online nakupování pře mobilní aplikaci

Freeware

0 kB

Temu 2.43.0

Online nákupní aplikace

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

Yawcam 0.8.0

Práce a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editace, převod titulků k filmům

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč.

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moje Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikace) 3.8.3

Slevy, akce a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

AV Voice Changer Software 4.0.54

Změna hlasu v real-timu.

Demo

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilní se soubory s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výukový program pro matematiku a geometrii

Freeware

48,6 MB

Adobe AIR 32

Tvorba internetovej aplikácie

Freeware

0 kB

Krokoměr (pedometr) do mobilu 1.1.2

Aplikace na počítání kroků a monitorování kalorií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociální síť pro čtenáře i spisovatele příběhů

Freeware

0 kB

foodora CZ 23.11.0

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

další aktualizace »

logo

11760 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

Košík je prázdný

Reklama | Kontakty |

TOPlist