Neznáme číslo!? Jak zjistit, kdo mi volal?

14.7.2020 7:54  | 
Sosej.cz

Kategorie: Ostatní

Volají vám neznámá čísla? Někteří z nás takové kontakty ze zásady nezvedají kvůli nevyžádaným nabídkám, řada lidí ale reagovat na zvonící přístroj musí. Zjistit, kdo vám volal, však lze, aniž byste se s volajícím museli bavit. Jak odhalit, kdo mně volá?

Jak najít, kdo mi volal podle telefonního čísla?

Našli jste na svém telefonu ve výpisech zmeškaných hovorů neznámé číslo, ačkoli telefonát nečekáte, nebo jste u zvonícího přístroje sice přítomní, ale nemáte zájem bavit se s člověkem, který vám na druhé straně linky urputně nabízí kabelovou televizi nebo novou sadu hrnců. Typický důvod, proč telefon nezvedat a zajímat se, kdo mně volal.

Samostatnou kapitolou telefonního světa pak jsou hovory nejrůznějších podvodníků, které vám po zpětném zavolání začnou účtovat nepříjemně vysoké částky. Nevědět, čí je telefonní číslo, by vás mohlo v konečném důsledku vyjít na několik tisíc korun. Nemělo by se vám nic účtovat, pokud číslo pouze zvednete, ale jen tehdy, když na něj zavoláte zpět.

Zjistit, kdo volá, účinně chrání nejen vás, ale i vaše nejbližší, zejména senioři jsou proti telefonním šmejdům velmi bezbranní. Operátoři se snaží tyto kontakty blokovat, ne vždy je to ale bezezbytku možné. V roce 2018 se navíc objevila nebezpečná telefonní čísla ze zahraničí, která však vypadala jako pražská. Podobných podvodníků jsou stovky.

Ověření čísla je proto nutností. První krok je podívat se na tvar předvolby. Ty české se označují jako +420. Tuzemské číslo za předvolbou má standardně formát devíti číslic. Telefonní číslo v jiném tvaru naznačuje možný zahraniční telefonát.


Pokud chcete zjisti, kdo volal a z jaké země konkrétně, můžete se podívat přímo na web www.mezinarodnipredvolby.cz. Případně vám seznam poskytne i Wikipedie nebo se najít číslo dá například taktéž na webových stránkách společnosti T-Mobile. Čí je číslo vám odpoví celá řada specializovaných webů.

Pozor na „osmistovky“ a „devítistovky“

Zejména senioři by si měli uvědomit, že není důležité zpozornět jen tehdy, když volá neznámé číslo vám. Obezřetní bychom měli být i tehdy, když voláme my sami.

Tzv. osmistovková linka, tedy pokud voláme na číslo 800, je zdarma. U kódů 810 až 819 a 830 až 839 a 843 až 846 se však na platbě podílí i volající. Linky 900, 906 a 909 jsou pak zpoplatněny sazbou za minutu.

Jak zjistit neznámé číslo, kde vyhledat telefonní číslo?

Zjistit číslo je v dnešní době velmi jednoduché. Dohledat lze, kdo mi volal z pevné linky i z mobilu. Dalo by se však říci, že pevná linka je méně riziková. Nedá se totiž tak snadno změnit, volat vám z ní tak pravděpodobně bude člověk se seriózními úmysly.

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit, kdo volal je použít internetový vyhledávač. Do něj číslo v přesném tvaru opište. Vyzkoušejte více možností zadání, s mezerami mezi číslicemi i bez nich. Je vysoká šance, že vám Google prozradí přímo majitele kontaktu.

V případě, že číslo patří k nevyžádanému marketingu, obvykle se vám na předních příčkách internetového vyhledávače zobrazí právě weby, které čísla shromažďují, a to s možností rovnou hovor ohodnotit a dopsat komentář.

Identifikátor telefonních čísel

Webů, které vám dokáží pomoci odhalit cizí čísla, existuje v současné době na českém internetu mnoho.

Je tak možné naučit se s jejich databázemi pracovat i přímo. Na portálech jako www.kdovolal.cz, www.kdomivolal.cz, případně www.muzutozvednout.cz najdete obsáhlou databázi stovek tisíc telefonních čísel. Máte tak velmi vysokou šanci, že hledané číslo skutečně odhalíte. Zjištění, kdo volal, je dílem okamžiku.

A samozřejmostí jsou uživatelská hodnocení. V případě, že se jedná o hovory nevyžádané, jsou samozřejmě většinou negativní, protože se ve většině případů jedná o marketingové nabídky různého ražení, mnohdy navíc silně nevýhodné pro spotřebitele.

Vůči neznámému telefonnímu číslu se tak uživatelé naučili poměrně aktivně bránit a tyto uživatelské databáze se úspěšně rozrůstají.

Aplikace Kdo mi volal

Jednoduchým způsobem, jak zjistit, kdo volal z čísla, které pro vás není známé, je také aplikace s příhodným názvem Kdo mi volal.

Také v ní lze jednoduše vyhledat číslo. Obsahuje databázi neznámých telefonních čísel, funguje propojena s vyhledávačem KdoMiVolal.eu. Aplikace je určena pro operační systém Android a je zdarma dostupná v Google Play.

Aplikaci si stačí jednoduše stáhnout a nainstalovat. Odpoví vám nejen na otázku, kdo to volal, ale dokáže rovnou automaticky telefonní číslo, které má v databázi se záporným hodnocením, zablokovat. Blokování telefonních čísel na Kdo mi volal lze také podle potřeby variabilně nastavovat. Pokud chcete ostatním pomoci zjistit, čí je to číslo, které volá, můžete vkládat samozřejmě i vlastní komentář.

Jak zjistit, kdo mi volal podle čísla, když po ruce zrovna nemáte internet? Aplikace má velkou výhodu v tom, že funguje také offline. Samozřejmostí aplikace Kdo mi volal je CZ rozhraní.

Jak jinak zjistit, komu patří telefonní číslo

Telemarketing je aktivitou mnohdy nepříjemnou, avšak v zásadě neškodnou. Co dělat, pokud vás ale neznámé číslo terorizuje dokonce opakovaně a volá například v noci? Můžete si samozřejmě vytrvalého volajícího zablokovat a kdo volá z neznámého čísla neřešit.

V některých případech se však nežádoucí kontakt vystupňuje až do tzv. stalkingu a celá situace nabude vážnějších rozměrů a je potřeba se začít bránit. Stalking je v tuzemský kvalifikován jako trestný čin.

V takovém případě vám najít telefonní číslo a identifikovat jeho majitele pomůže přímo váš operátor. Povinnost mu ukládá konkrétně § 67 odst. 1 zákona o elektronických komunikacích. Za identifikaci obtěžujícího čísla je oprávněn si naúčtovat poplatek.

Pokud vám tedy neodpoví veřejně dostupné zdroje, rozkrýt hádanku, kdo to volá, je stále možné velice jednoduše. Například O2 nenechá své zákazníky tápat v otázce „kdo mi volal“ a nabízí možnost nechat si dohledat až 5 čísel, a to včetně těch skrytých za cenu okolo 200 Kč.

Kdo mi volal z mobilu ze skrytého čísla

Zjištění majitele konkrétního telefonního čísla je tedy relativně jednoduché. Snaží se vás opakovaně kontaktovat skryté číslo?

Zjistit majitele telefonního čísla lze rovněž. Pomůže vám mobilní operátor, který za poplatek zjistí, co je to za číslo. Případně se můžete rovnou obrátit na policii, která si od operátora vyžádá tutéž informaci. Platit však nebudete v takovém případě muset nic. Připravte si přesný datum a čas, kdy vás neznámý volající kontaktoval.

Ačkoli se v mnoha případech může jednat o pubertální zábavu, odborníci varují nepodceňovat otázku, kdo volal. Vždy lze zjistit, komu patří telefonní číslo. Za anonymem se může skrývat duševně nevyrovnaný a nebezpečný člověk, který si se svou obětí míní „vyřídit účty“. Zjistit, kdo mi volal podle čísla, tak v konečném důsledku může ušetřit nejen pár nepříjemných momentů na telefonu, ale předejít vážným problémům.
Cain & Abel 4.9.56

Obnova zapomenutých hesel.

194

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

161

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

149

Freeware

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pro strojní inženýrství

128

Trial

Bakaláři 2020

Program pro školní administrativu

109

Demo

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

103

Trial

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

100

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

99

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

90

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

84

Freeware

další programy »


Nové programy

Starý telefon zvonění 3.05

Vyzvánění do mobilu

Freeware

0 kB

Ryanair - Cheapest Feres 3.162.0

Vyřizování letů a levné letenky

Freeware

0 kB

HiPER Calc 2.3

Kalkulačka do PC

Freeware

0 kB

XnSketch 32 bit

Změna fotky na kresbu, skicu

Freeware

0 kB

Autodesk Pixlr 1.0.2.0

Úprava fotek a obrázků

Freeware

0 kB

Talking Ginger 3.3.0.97

Mobilní hra, kde se staráte o kotě

Freeware

0 kB

AVS Audio Recorder 4.0.1.21

Záznam / Nahrávání zvuku na PC

Freeware

0 kB

BoinTime 2.0.6439

Připomínkovač a hodiny na PC

Freeware

0 kB

Řidič autobusu 1.5

Simulátor autobusu (PC hra)

Demo

0 kB

Horse Riding Tales 1213

Jezdecká hra do mobilu (koně)

Freeware

0 kB

Bejeweled 3 3.0

Spojování drahokamů (PC hra)

Freeware

0 kB

Bible Discovery 3.9.1

Bible online, studování Bible, překlady

Freeware

0 kB

XML Viewer / Reader 3.0

Otevírání, prohlížení a editace XML souborů

Freeware

0 kB

Fort 1.0

Zaheslování souborů a správce hesel

Freeware

0 kB

Genius PDF 1.1

Rychlé otevírání PDF souborů a e-knih

Freeware

0 kB

Outlast 2 1.0

Hororová PC hra

Demo

0 kB

League of Legends 30.0.1.45662

Nejlepší akční multiplayerová strategie

Freeware

0 kB

Flightradar 24 Flight Tracker

Sledování letů v reálném čase

Freeware

0 kB

MP3 Knife 3.6

PC program na ořezávání MP3 souborů

Freeware

0 kB

PicsArt Photo Editor

Tvorba a úprava fotek, videí a koláží (aplikace)

Freeware

0 kB

další nové programy »

Nové aktualizace

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilní se soubory s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výukový program pro matematiku a geometrii

Freeware

48,6 MB

Adobe AIR 32

Tvorba internetovej aplikácie

Freeware

0 kB

Krokoměr (pedometr) do mobilu 1.1.2

Aplikace na počítání kroků a monitorování kalorií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociální síť pro čtenáře i spisovatele příběhů

Freeware

0 kB

foodora CZ 23.11.0

Objednávání a donáška jídla (aplikace)

Freeware

0 kB

Složenky 2.0

Elektronické vyplňování poštovních poukázek

Freeware

0 kB

Python 3.10.2

Výkonný programovací jazyk.

Freeware

26,9 MB

Nokia Suite 3.8

Synchronizace PC a mobilního telefonu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikace Google mapy pro Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hledání duplicitních či podobných souborů

Freeware

0 kB

FaceApp 4.5.0.9

Úprava / Vylepšení selfie fotky

Ad-supported

0 kB

Google Chrome 107.0.5304.63

Rychlý internetový prohlížeč

Freeware

84,6 MB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Stocard

Aplikace pro věrnostní karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionální antivir - ochrana zařízení

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Stahování a streamování torrentů

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Nejlepší navigace do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilní aplikace pro chytré a levnější nakupování

Freeware

0 kB

další aktualizace »

logo

11619 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 1 dnem

Reklama | Kontakty |

TOPlist