JAK PŘEPNOUT KLÁVESNICI na českou / na anglickou?

5.5.2020 13:59  | 
Sosej.cz

Kategorie: Počítače a hardware

Přepnutí anglické klávesnice na českou (a opačně) nemusí být složitá věc, kterou byste strávili u počítače hodiny. Pokud víte jak na to, můžete přepnutí klávesnice udělat během chviličky.

JAK NA PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE?

Jak se přepíná klávesnice? Pokud i vás trápí tato otázka, zde na ni najdete odpověď. Přepnutí klávesnice na PC je jednoduchá záležitost, pokud víte jak na to. Mnozí z vás sednou k počítači a začnou na něm pracovat, nicméně co dělat v případě, pokud na vašem PC byl někdo jiný a přepnul vám klávesnici? Případně pokud potřebujete zadávat různé symboly a znaky, které na české klávesnici jen tak snadno nenajdete? Důvodů k přepnutí klávesnice je celá řada. Víte ale jak na to?

PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE NA PC

Přepnutí klávesnice na anglickou nebo přepnutí klávesnice na českou klávesnici je možné provést několika způsoby. Záleží na tom, jaký operační systém používáte a na jakém zařízení chcete změnu provést (notebook, mobil, PC).

Změnit klávesnici můžete v díky ikonce klávesnice přímo na monitoru (najdete ji v dolní části obrazovky vedle ukazatele času). Stačí na ni kliknout a vybrat si, klávesnici o kterou máte zájem. Můžete přepínat mezi českou nebo anglickou klávesnicí.

V závislosti na tom jakou jazykovou sadu máte v PC instalovanou můžete přepínat mezi více klávesnicemi. Pokud potřebujete psát v azbuce můžete udělat i přepnutí na ruskou klávesnici.

KLÁVESOVÉ ZKRATKY - PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE

Jak přepnout na anglickou klávesnici? Zkuste to pomocí klávesnice. Přepnutí klávesnice na notebooku, či počítači můžete udělat i prostřednictvím klávesových zkratek - LEVÝ ALT + SHIFT.

Jedním z častých problémů je numerická klávesnice. Notebooky nemají tuto klávesnici zvlášť, čísla ale na klávesnici najdete. Abyste místo čísel nepsali písmena s diakritikou stačí, když stisknete tlačítko SHIFT. Takové přepínání klávesnice na čísla vám nevyhovuje? Přepněte si klávesnici na anglickou verzi a tlačítko SHIFT nemusíte vůbec mačkat.

PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE FN

Klávesy Fn (F1 až F12) - funkční klávesy se nacházejí v horní části klávesnice, ... Ikonky na každé klávese (stejnou barvou, jako klávesa Fn) znázorňují jejich další funkci.

Tyto klávesy toho ale dokážou víc, pokud víte jak je používat mohou vám ušetřit mnoho času, který byste strávili při psaní dokumentů, prezentací, vyplňuvaní tabulek apod. (F3 - vyhledávání, F5 - obnovení stránky, ...).

Odemknutí klávesnice a tedy přístup k akci, kterou tyto klávesnice provedou uděláte prostřednictvím tlačítka Fn (v levém dolním rohu klávesnice, vedle tlačítka CTRL). Stiskněte Fn a jednu z klávesnic f1 až f12 (Fn + f3 - vyhledávání, Fn + f5 - obnovení stránky, ...).

PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE MAC

I uživatelé operačního systému Mac si kladou otázku: "Jak přepnout anglickou klávesnici?" Klikněte na ikonku čtverce (vlevo nahoře na obrazovce). Zvolte kolonku "Předvolby systému" a následně klikněte na položku "Klávesnice". Jako další položku vyberte "Vstupní zdroje". Z nabídky vyberte jazyky klávesnice, mezi nimiž chcete přepínat.

Přepínat mezi nastavenými klávesnicemi můžete kliknutím na ikonu vlajky. Pokud vám více vyhovuje používání klávesových zkratek k přepnutí klávesnice najdete ji iv tomto operačním systému. Zkratka přepnutí klávesnice pro Mac je stisknutí tlačítek CONTROL + MEZERNÍK.

PŘEPNUTÍ KLÁVESNICE WINDOWS 10

Přepínání mezi klávesnicemi v operačním systému Windows 10 není náročné. LEVÝ ALT + SHIFT je klávesová zkratka, která funguje ve Windows (i ve starších verzích). Jakou klávesnici právě používáte zjistíte podle písmen, které se zobrazují v dolním rohu u ukazatele aktuálního času / data (EN - anglická, US- americká, CZ - česká).

Přepnutí klávesnice WIN 10 můžete provést i praktičtějším působem. Stiskněte Win a mezerník. Tento způsob je vhodnější pro uživatele, kteří přepínají mezi více klávesnicemi.

I v tomto případě můžete přepínat pouze mezi klávesnicemi, které jste si vybrali v nastaveních Windows.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377894

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253159

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219064

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163090

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146888

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144246

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137617

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133958

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128247

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121717

Freeware

další programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editace MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

Posel smrti 1.0

Skvělá česká hororová adventura

31

Demo

další prodávané »


logo

11388 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 3 dny

TOPlist