Jak odblokovat SIM kartu bez PUKu?

18.10.2021 12:50  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Stačí párkrát (nejčastěji 3x) do vašeho mobilu zadat špatně PIN kód a malér je na světě, neboť v takovém případě budete vyzváni při příštím zapínání telefonu k zadání PUK kódu.

PUK kód tak zůstane jedinou možností, jak odblokovat SIM kartu po špatném zadání PINu. Standardně je PUK kód k nalezení na krabičce od SIM karty, avšak nalijme si čistého vína - ta se může snadno někam ztratit.

Co tedy dělat v takovém případě, když neznáte PUK? Pokud hledáte způsoby, jak odblokovat SIM kartu bez PUKu, tak prvně zkuste raději najít způsob, jak se k PUK kódu dostat - všichni operátoři nabízejí hned několik možností, jak PUK získat. A právě na ně se zaměříme, abychom vám pomohli s odblokováním vašeho telefonu, pakliže k němu momentálně nemáte k dispozici kód PUK.

Jak zjistit PUK u O2?

PUK je nejčastěji osmimístným kódem, který je ale potřeba vždy nutně znát v jeho původním tvaru, neboť jej není z bezpečnostních důvodů možné měnit. Pozor na to, že pokud byste tento kód zadali desetkrát špatně, tak by došlo k trvalému zablokování SIM karty a nebylo by ji možno znovu aktivovat. Proto se nikdy nesnažte PUK kód tipovat, ale udělejte vše pro jeho nalezení.

Jak odblokovat SIM kartu O2? Ve snaze, jak zjistit PUK O2, máte hned tři možnosti. Jestliže máte přihlašovací údaje do Moje O2, tak vám stačí se pouze přihlásit a nechat si zobrazit informace o SIM kartě, případně zavítat do Nastavení, kde PUK kód naleznete v případě, že máte dobíjecí kartu.


Vyřešit problém s tím, jak odblokovat SIM kartu bez PUKu O2, můžete i na lince 800 02 02 02, kde stačí operátorovi sdělit výrobní číslo SIM karty a vaše telefonní číslo. Následně vám bude sdělen PUK kód. Toho se domůžete i na jakékoliv prodejně O2, je potřeba si však vzít SIM kartu s sebou, bez toho byste neuspěli.

Jak zjistit PUK u jiných operátorů?

Na obdobném principu jako u O2 funguje zjišťování PUK kódu i u jiných operátorů. Například nejsnažším způsobem, jak odblokovat SIM kartu Vodafone, je zavítat do samoobsluhy Můj Vodafone, kde v sekci Služby - SIM karta a telefon PUK kód objevíte. Jak odblokovat SIM kartu bez PUKu Vodafone? I v tomto případě vás čeká povinnost se spojit s operátorem a sdělit mu všechny potřebné údaje (číslo SIM, tel. číslo).

Jak odblokovat SIM kartu T-Mobile? To uděláte snadno v části Smlouva > SIM karta > PUK kódy ve webové aplikaci Můj T-Mobile. Jak odblokovat SIM kartu bez PUKU T-Mobile můžete i vytočením *123*307#. Možnost zjistit PUK kód k SIM kartě máte samozřejmě i u virtuálních operátorů. Postup, jak odblokovat SIM kartu SAZKA mobil či jak odblokovat SIM kartu Tesco mobile je totožný - tj. prvně se snažte sami PUK kód najít v samoobsluze daného operátor, pokud se to nepodaří, tak jej kontaktujte.

TIP: Abyste předešli ztrátě dat z důvodu zablokování telefonu, je dobré si je pravidelně zálohovat. To můžete dělat například pomocí programů Mobile Master či WinFonie Mobile.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 13 hodinami

TOPlist