Jak na ZÁLOHOVÁNÍ KONTAKTŮ na ANDROIDU? Návod

14.3.2022 8:22  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Proč je Android záloha kontaktů důležitá asi netřeba sáhodlouze vysvětlovat - dokáže vás totiž zachránit před ztrátou uložených čísel a dalších kontaktních údajů na vašem telefonu. Pojďme si tedy představit, jak zálohovat kontakty Android, abyste předešli jejich ztrátě.

Na výběr přitom máte hned z několika možností. Vsadit můžete jak na ukládání kontaktů na cloudové úložiště, tak i na automatické spárování a zálohování kontaktů na váš Google účet, případně spolehnout se můžete též na stažení kontaktů a jejich uložení do počítače nebo na externí disk.

Jak zálohovat kontakty na Google?

Vzhledem k tomu, že operační systém Android je šit na míru službám Google, tak největší smysl rozhodně dává záloha kontaktů Android na Google účet. Jak zálohovat kontakty na Google účet? K tomu vám poslouží synchronizace kontaktů Google, která bude automaticky ukládat všechny současné, a samozřejmě i všechny nově přidané kontaktní údaje - od telefonních čísel až například po mailové adresy. Pro její aktivaci, a tedy pro zálohování kontaktů Android na Google, je potřeba postupovat následovně:

 • 1. Ve svém Android telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 • 2. Poté v nabídce najděte Google a klikněte na něj, dále pokračujte na Nastavení aplikací Google.
 • 3. Dalším krokem je zvolení možnosti Synchronizace kontaktů Google a poté Synchronizovat kontakty zařízení.
 • 4. Zapněte možnost Automaticky zálohovat a synchronizovat kontakty zařízení, přičemž si vyberte, s kterým účtem 0toto spárování chcete provést (v případě, že máte více Google účtů).

 • Díky tomuto jednoduchému postupu navíc získáte možnost nejenom si bezpečně zazálohovat Google telefonní kontakty, ale zároveň se vám budou průběžně ukládat i kontakty ze všech dalších oblíbených služeb Google. Můžete jej tedy využít k zálohování kontaktů Android Gmail.

  V případě, že již tuto možnost nebudete chtít dále využívat, tak není nic snazšího, než vypnout možnost Automaticky zálohovat a synchronizovat kontakty zařízení. Pozor však na to, že tímto způsobem nelze ukládat kontakty uložené na SIM kartě či na konkurenčních cloudových službách.


  Zálohování kontaktů Android cloud nebo pomocí aplikací

  Ve většině případů vám bude bohatě postačovat postup, jak zálohovat kontakty z telefonu na Google, avšak existují i případy, kdy využít nelze - například viz jejich zmíněné uložení na SIM kartě. V takovém případě je potřeba zvolit jinou metodu synchronizace kontaktů Android.

  Dobrou volbou může být využití některé z bezplatných či placených cloudových služeb (za zkoušku stojí třeba Verizon Cloud), které lze navíc použít nejenom k uložení kontaktů, ale i jiných cenných dat. Výhodou ukládání na nezávislý cloud je i skutečnost, že jej lze využít nejen k zálohování kontaktů Samsung a jiných androidích telefonů, ale též k zálohování kontaktů iOS.

  Další snadným způsobem, jak zálohovat kontakty v mobilu, je použití aplikace na zálohování kontaktů pro operační systém Android. Doporučit můžeme kupříkladu na používání jednoduchou aplikaci Contact Backup (zdarma).

  Zálohování kontaktů Android do PC

  Jak dostat kontakty z telefonu do PC? Nejsnazší bude jejich přetáhnutí právě skrze cloud (Google či Verizon) a jejich následné stažení do úložiště vašeho počítače. Tento transfer kontaktů lze provést i pomocí USB kabelu, skrze nějž se dají kontakty z vašeho Android telefonu přenést do počítače stejně jako jakákoliv jiná data. Skrze cloudová úložiště máte přístup ke kontaktům 24/7, a to i z vašeho PC.

  Stejně tak důležitá je následná správa kontaktů v PC, abyste v nich měli vždy dokonalý přehled a pokaždé rychle našli potřebné číslo nebo mail na dotyčného. S tím vám pomohou pomoci třeba šikovné prográmky CRM 4Contact či Cephei Contact Manager.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  215

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  179

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  155

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  112

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

  106

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  104

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  104

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  78

  Freeware

  uTorrent 3.5.5

  Torrent klient na stahování souborů

  73

  Freeware

  další programy »


  logo

  11453 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 11 dny

  TOPlist