Jak nainstalovat Google Play?

22.7.2021 14:54  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Zatímco většina mobilů a tabletů s Androidem má obchod Google Play již defaultně předinstalovaný, jejich kompletní seznam naleznete zde, a instalace Google Play na nich vás tedy nemusí nikterak tížit, tak například smartphony Huawei či Honor ho kvůli omezení GMS ze strany amerických úřadů nenabízejí - instalace Google Play do mobilu vás tím pádem nemine.

Pokud jste hrdými majiteli zařízení od zmíněných výrobců, tak vás určitě bude zajímat, jak nainstalovat Google Play do vašeho mobilního telefonu? Google Play instalace je možná hned několika způsoby, my jsme se pro vás pokusili vybrat ten nejjednodušší, abyste jej snadno a rychle zvládli, a mohli si brzy užívat stahování aplikací z Google Play.

Jak nainstalovat obchod Play do Huawei?

V telefonech a tabletech od Huawei chybí všechny služby od Googlu - Youtube, Gmail nebo právě Google Play, navíc je nelze ani nainstalovat standardní cestou. Proto je potřeba najít alternativní způsob, jak nainstalovat Google Play do Huawei. A tím vůbec nejsnažším způsobem, jak nainstalovat Google Play do Huawei P40 Lite a dalších nových telefonů od tohoto čínského výrobce, je Dual Space. Jak konkrétně probíhá takováto instalace Google Play do Huawei?

  1. Z AppGallery si stáhněte aplikaci Dual Space, případně link ke stažení je k dispozici zde.
  2. Po instalaci aplikace ji spusťte a udělte ji všechna potřebná povolení.
  3. Následně klikněte na ikonku obchod Google Play instalace a počkejte na její dokončení a otevření obchodu Play.
  4. Na závěr už se stačí přihlásit pod svým Google účtem a můžete plnohodnotně využívat a instalovat všechny dostupné aplikace.
  5. Pro ulehčení přístupu, abyste pokaždé pro přístup do obchodu Google Play nemuseli otevírat aplikaci Dual Space, můžete ikonku Google Play přetáhnout na hlavní obrazovku svého zařízení.

Obchod Play instalace do zařízení Huawei je tedy díky appce Dual Space opravdu snadná. Jde zároveň i o pohodlný způsob, jak nainstalovat Google play do tabletu značky Huawei.

Jak obnovit obchod Play?

Nastat může i situace, kdy si ve vašem Android telefonu omylem aplikaci Google Play odinstalujete, případně ji nevědomky vypnete. Jak na obnovení obchodu Google Play, abyste opět mohli instalovat aplikace?


Jak na obnovení vypnutého obchodu Play?

Zavítejte do Nastavení, kde zvolte možnost Aplikace, potažmo její ekvivalent, neboť název se může mírně lišit v závislosti na modelu telefonu. Poté už stačí jen vybrat obchod Google Play a zapnout jej kliknutím na Povolit.

Jak na obnovení smazaného obchodu Play?

Reinstalace obchodu Play, který byl smazán, je možná stažením .apk souboru (zde) a jeho instalací. Pokud vám touto cestou nejde nainstalovat Google Play, tak vyzkoušet můžete obnovení zařízení do továrního nastavení. Avšak pozor na to, že tím dojde ke smazání všech uložených dat. Mimochodem instalace pomocí .apk balíčku je i způsob, jak nainstalovat Google Play do TV.

Jak nainstalovat Google Play do PC?

Stáhnout si Google Play aplikaci můžete i do některého z Android emulátorů na PC - nejpoužívanější je jednoznačně BlueStacks. Stačí vám pouze tento emulátor stáhnout a nainstalovat, a instalace obchod Play se provede už automaticky. Budete si tak moci plně užívat všech Google služeb na vašem PC v prostředí operačního systému Android. Pokud ale přece jenom preferujete instalaci Google programů na pevný disk počítače, pak vám můžeme doporučit 3D mapy Google Earth či prohlížeč Google Chrome.

Jak stáhnout aplikaci z Google Play?

Je to jednoduché - stačí do horního vyhledávacího pole v Google Play zadat název aplikace, kterou hledáte. Následně si vybrat z nalezených aplikací tu, kterou jste požadovali a kliknout na Nainstalovat. Pokud tam možnost Nainstalovat chybí, pak vaše zařízení není s touto appkou kompatibilní, v ostatních případech ale jde o způsob, jak stahovat z Google Play zadarmo.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist