Jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone či Android?

18.5.2022 11:27  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Hledáte snadný způsob, jak změnit vyzvánění na vašem mobilu? Zde je jednoduchý návod, jak použít vaši oblíbenou píseň nebo melodii, jako vlastní tón vyzvánění na telefonu s Androidem nebo iOS.

Jak vybrat vyzvánění?

Přestože Android i iOS obsahují seznamem vyzváněcích tónů, které můžete ve výchozím nastavení nastavit pro všechny své kontakty nebo konkrétní kontakt, zřejmě chcete na svém telefonu použít jinou melodii, která bude výstižnější a osobnější. Tato znělka vám pomůže odlišit se od ostatních, zvláště pokud jste ve velkém shluku lidí nebo na nějaké akci.

Můžete použít jakýkoli zvuk, nemusí jít výhradně o písničku, klidně můžete použít i vaši oblíbenou nahrávku, charakteristické vyzvánění telefonu nebo krátkou znělku. Důležité je, abyste měli zvuk uložený v zařízení svého chytrého telefonu. Nemůžete používat skladby z Apple Music nebo jiných streamovacích služeb, protože tyto jsou chráněny autorským právem. Namísto toho budete potřebovat zvukový soubor, který nemá DRM - správu digitálních práv.

Vyzváněcí tón má obvykle 30 - 45 sekund, proto je možné, že budete muset oříznout svůj zvukový soubor pomocí aplikace pro stříhání zvuků nebo Audacity na vašem počítači.

V článku budeme předpokládat, že skladbu nebo zvukový klip máte stažen a připraven k použití. Řekneme si, jak jej v telefonu vybrat jako vyzváněcí tón nebo upozornění na textovou zprávu. V tomto článku podrobně popisujeme kroky, které můžete použít k použití vlastního vyzvánění na telefonu s Androidem nebo iPhone.


Jak nastavit vlastní vyzvánění na Android?

Použití vlastní znělky v mobilním telefonu Android je ve srovnání s iPhonem relativně jednodušší postup. Předtím, než si popíšeme jednotlivé kroky, je důležité poznamenat, že v závislosti jednotlivých zařízení existují malé rozdíly v tom, jaký typ chytrého telefonu máte, avšak postup je s minimálními rozdíly.


 • 1. Vyberte zvuk, který chcete použít a nastavit jako vlastní vyzváněcí tón.
 • 2. Vložte jej do složky „vyzváněcí tón“ v telefonu, můžete tak učinit pomocí pc nebo aplikace správce souborů.
 • 3. Když je zvuk přemístěn ve správné složce, přejděte do části Nastavení > Zvuk a vibrace > Vyzváněcí tón telefonu.
 • 4. Klepněte na možnost „Moje zvuky” a soubor, který chcete vybrat jako tón vyzvánění.
 • 5. Už jen stiskněte tlačítko plus (+) a klikněte na Uložit.
 • Jak nastavit vlastní vyzvánění na iPhone?

 • 1. Použijte zvukový soubor, který bude ve formátu .mp3.
 • 2. Stáhněte si aplikaci GarageBand z App Store,
 • 3. Otevřete aplikaci a rolováním zprava doleva vyberte možnost Audio Recorder.
 • 4. Klepnutím na OK se zobrazí výzva k nahrávání zvuku, vyberte třetí ikonu v pravém horním rohu.
 • 5. Klepněte na ikonu „Loop” v levém horním rohu a na kartu „Soubory shora,” kde si budete moci vybrat vámi zvolenou melodii, kterou chcete použít k vyzvánění vašeho chytrého telefonu, případně si můžete vybrat i skladbu, která je uložena ve vaší knihovně, ale nelze použít skladbu, která je dostupná přes Apple Music.
 • 6. Po vyjmutí skladby se zobrazí na obrazovce Loops, přesuňte jej a pusťte na svou časovou osu v aplikaci GarageBand Audio Recorder.
 • 7. Klepněte na ikonu znamení plus (+) nad časovou osou, je umístěna na pravé straně. Tento krok vám umožní změnit délku sekce, přičemž ji musíte upravit na 30 sekund, skladbu proto ořízněte, je-li to nutné.
 • 8. Následně klikněte na ikonu šipky, kterou naleznete v levém horním rohu, zobrazí se váš rozpracovaný projekt GarageBand. Projekt můžete přejmenovat na název, který chcete použít pro své vlastní vyzvánění.
 • 9. Nyní klepněte a podržte projekt a vyberte možnost „Sdílet.” Zobrazí se vám obrazovka „Sdílet skladbu,” kde musíte vybrat „Vyzváněcí tón,” a potom klikněte na „pokračovat, ” čímž se exportuje konečný zvuk jako vyzváněcí tón. Můžete také přejmenovat vyzváněcí tón před jeho exportováním, abyste se uměli rychle orientovat ve skladbě.
 • 10. Poté, co vytvoříte zvuk, můžete jej použít jako vlastní vyzváněcí tón kliknutím na „Použít zvuk jako…” v kontextovém okně, které se zobrazí po úspěšném exportu. Druhou možností je přejít do Nastavení > Zvuky a haptika > Vyzváněcí tón.

 • Originální vyzvánění si můžete přidělit ik oblíbenému kontaktu. Při prvních znělkách tónu budete hned vědět, kdo vám telefonuje. Věříme, že návod vám byl nápomocný.
  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  349

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  215

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  147

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  147

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  132

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  123

  Freeware

  FreeRapid Downloader 0.9u4

  Hromadné stahování souborů

  121

  Freeware

  KMPlayer 4.2.2.48

  Multimediální přehrávač

  121

  Freeware

  WinZIP 25

  Práce s archivy

  120

  Trial

  iTunes 12.3.2

  Kupování hudby a filmů na iTunes

  119

  Freeware

  další programy »


  logo

  11447 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 20 hodinami

  TOPlist