Jak odblokovat telefon? Návod na iOS i Android

26.10.2021 10:32  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

K zablokování telefonu může vést několikero důvodů - ať už je to zapomenuté heslo, zapomenuté odemykací gesto či zablokování telefonu kvůli krádeži.

Pokud se do některé z těchto situací dostanete, tak vás určitě okamžitě napadne otázka, jak odblokovat mobil, případně jak odblokovat kradený mobil, který se vám dostal zpět do rukou?

Je to naštěstí relativně jednoduché, podrobnější postup vám bude vysvětlen v následujícím návodu, jak odblokovat zamčený telefon - a to ať už se jedná o telefonu s Androidem či iOS. Ještě předtím, než se ale pustíte do odblokování telefonu, tak se ujistěte, že jste vyzkoušeli všechny jiné možnosti, jak zjistit zapomenuté heslo na mobil či jak odblokovat SIM kartu - odblokování telefonu je totiž až poslední možností, kterou se vyplatí zkoušet, neboť při ní můžete být nuceni sáhnout ke smazání všech dat z telefonu.

Jak odblokovat Android telefon pomocí Google účtu?

Jste tu správně pokud vás zajímá:

  • jak odblokovat telefon Huawei
  • jak odblokovat telefon Samsung
  • jak odblokovat telefon Xiaomi
  • jak odblokovat telefon Lenovo
  • jak odblokovat telefon Honor

Pro všechny moderní přístroje těchto značek mající ve svých útrobách operační systém Android totiž platí jednotný způsob, jak odemknout zámek obrazovky či jak odblokovat mobil gesto pomocí odblokování celého telefonu. Jak na něj?


Nejlehčím způsobem je přihlášení se do Google účtu, pod kterým jste zaregistrováni na telefonu a spuštění nástroje Najdi moje zařízení na vašem počítači. Tento nástroj vám totiž umožní během pár vteřin odblokovat, případně zablokovat telefon - a to i na dálku, není tudíž potřeba mít mobil fyzicky u sebe. Mimo odblokování telefonu se tento program na odblokování Androidu dokáže postarat i o nalezení ztraceného mobilu.

Jak odblokovat Android bez Google účtu?

V případě, že neznáte Google účet, pod kterým jste registrováni v telefonu, tak ve snaze, jak odblokovat Huawei telefon či jak odblokovat Samsung smartphone se bohužel nevyhnete ztrátě uložených dat, neboť budete muset telefon restartovat do továrního nastavení (zálohujte si data pomocí programu Samsung Kies). Ještě ale před tím zkuste, jestli náhodou vaše verze Androidu nemá bug, jenž dokázal obejít odemykací obrazovku - zkopírujte deset hvězdiček a ty vkládejte do okna pro heslo dokud odemykací obrazovka nespadne.

S největší pravděpodobností ale tímto způsobem neuspějete, a tak budete muset sáhnout po zmíněném Factory resetu. K této možnosti se dostanete obvykle stisknutím vypínacího tlačítka a tlačítka pro ovládání hlasitosti, některé modely Android telefonů nicméně mohou tuto kombinaci tlačítek jinou.

Jak odblokovat iPhone?

I odblokování iPhonů má jednotný postup, tudíž pomocí níže popsaného návodu zvládnete odblokovat nejenom nejnovější iPhone 13 či iPhone 12, ale zároveň jde i o způsob, jak odblokovat iPhone 7, jak odblokovat iPhone 6 nebo jak odblokovat iPhone SE. V případě smartphonů od Applu se nicméně odblokování telefonu rovná resetu mobilu do továrního nastavení, tudíž musíte počítat se ztrátou dat. Proto je důležité si data pravidelně zálohovat.

Jak odblokovat iPhone pomocí iCloud?

  • Na PC, případně na jiném zařízení (jde tedy též o způsob, jak odblokovat iPhone bez PC) se přihlaste do svého iCloud účtu a pod svým Apple ID.
  • Přejděte do aplikace Najít iPhone.
  • Najděte zařízení, u něhož máte problém s přihlášením a klikněte na Smazat.
  • Po smazání iPhonu z iCloudu zařízení zapněte a budete vyzváni k jeho obnově ze zálohy, případně k jeho nastavení jako nového telefonu.

Závěrem se sluší dodat, že tento postup funguje pro všechny přenosné přístroje od Applu, tudíž vám pomůže i ve snaze, jak odblokovat iPad.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

228

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

183

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

162

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

153

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

149

Shareware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

130

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

122

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

114

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

104

Trial

Opera 76.0 / 4017.123

Rychlý a nezávislý internetový prohlížeč

89

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 8 dny

TOPlist