Jak stáhnout fotky z WhatsApp?

18.2.2022 6:14  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Aplikací lze povolit automatické stahování souborů do telefonu, ale také zastavit tuto funkci a místo toho manuálně stáhnout potřebné soubory do zařízení.

Automatické stahování souborů povoluje aplikaci stáhnout všechny přijaté whatsapp fotky a videa, což nemusí být vždy žádoucí. Takovým způsobem whatsapp zahltí váš mobil množstvím souborů a obsadí velkou část paměti vašeho zařízení. Později budete muset přistoupit k promazávání nežádoucích souborů.

Jak zastavit automatické stahování fotek z WhatsApp?

Pokud vás automatické stahování příchozích médií do vaší galerie obtěžuje, můžete jej zastavit. Přejděte do aplikace WhatsApp > Nastavení > Chaty. Zde vypněte možnost > Viditelnost médií, čímž zamezíte zobrazení nových stažených médií v galerii telefonu.

Jak chcete zabránit tomu, aby Whatsapp automaticky stahoval soubory do zařízení, postupujte následovně:

 1. 1. Otevřete aplikaci WhatsApp > klepněte na ikonu nabídky se třemi tečkami (na horní liště) a vyberte možnost Nastavení.
 2. 2. Přejděte na Úložiště a data.
 3. 3. Při další nabídce přejděte na možnost > Při připojení přes Wi-Fi.
 4. 4. Odklikněte položku Fotky a Videa, pro uložení stiskněte OK.
 5. 5. Přejděte na > Při připojení přes mobilní data a vyberte tytéž možnosti, jako v předchozím bodě. (Případně individuálně podle potřeby.)

Poté, jak provedete tyto kroky, vás mobil nebude schopen automaticky stahovat fotky do vašeho telefonu.


Na druhé straně automatické ukládání fotek z whatsappu vám povoluje vidět přijaté soubory předtím, než si je otevřete ve zprávách. Všechny soubory si najdete v telefonu, aniž byste je museli ukládat, protože aplikace to udělá za vás, pokud jí tedy poskytnete přístup. Navíc Whatsapp fotky zůstanou ve vašem telefonu, i když je odstraníte z konkrétního četu.

Pokud však zůstanete při tomto automatickém ukládání, může se stát, že do vašeho zařízení uloží množství nechtěných fotek a videí. Řešením tohoto problému je zakázat automatické stahování médií a manuálně uložit fotografie WhatsApp do telefonu pouze v případě potřeby.

Jak stáhnout fotky z WhatsApp?

Lámete si hlavu nad tím, jak uložit fotky z WhatsApp do vašeho mobilu? Nabízíme vám jednoduchý návod, jak můžete stáhnout fotky whatsapp.

Manuální stahování

 1. 1. Otevřete aplikaci WhatsApp > klepněte na chat obsahující fotografii, které chcete uložit do vašeho telefonu.
 2. 2. Po otevření chatu klepněte na neotevřenou fotografii, kterou chcete uložit.
 3. 3. Vybraná fotografie WhatsApp se stáhne a následně uloží do galerie fotografií na vašem telefonu.

Můžete si uložit příchozí média z konkrétního četu nebo skupiny s více uživateli, která budete mít automaticky stažena, a zároveň to neovlivní vaše ostatní nastavení. Pro uložení příchozích fotografií z konkrétního rozhovoru postupujte následovně.

Označíte si konkrétní kontakt nebo skupinu a přejde do nastavení na horní liště > Zobrazit kontakt. Následně přejdete do položky > Viditelnost médií, kde máte možnost zobrazit nedávno stažená média z tohoto chatu v galerii vašeho telefonu. Aplikace vám nabízí tři možnosti, jak můžete uložit fotky z whatsapp.

Výchozí (ano/ne): Příchozí média se budou nebo nebudou ukládat podle toho, co jste nastavili ve WhatsApp nastaveních, jak jsme si uvedli výše. Přístup může být povolen nebo vypnut.

 • Ano: Všechna příchozí média se uloží bez ohledu na vaše nastavení k úložišti aplikace.
 • Ne: Všechna příchozí média se neuloží bez ohledu na vaše nastavení k úložišti aplikace.
 • Jak poslat fotku přes whatsapp?

  Otevřete aplikaci Whatsapp a přejdete na konverzaci s osobou, které chcete poslat fotografii. Dole máte kolonku, kde můžete psát zprávu a také ikonu zicherky, na kterou si klikněte. Tady vám aplikace nabídne několik možností, podle toho, jaký obsah chcete sdílet. Pokud chcete přímo fotit do chatu, vyberte si > Fotoaparát, chcete-li fotku přidat z úložiště, pak přejděte na > Galerie. Následně si vyberte nebo označte fotku, kterou chcete poslat a stiskněte OK. Pokud jste fotku rozbalili, v tom případě postačí, když přejdete na zelenou šipku, která bude v pravém dolním rohu obrázku.

  Jak poslat fotky z whatsapp na email?

  Opravdu jednoduše! Konkrétní fotku si v chatě označíte a na horní palatě uvidíte znázorněné tři tečky. Klepněte na body a zvolte > Sdílet. Zde máte kompletní seznam možností, jakým způsobem a přes jaké platformy lze sdílet fotku.

  Změna profilové fotky na WhatsApp

  1. 1. Otevřete aplikaci WhatsApp > a přejděte do > Nastavení, které naleznete na horní liště, po rozkliknutí tří teček.
  2. 2. Klepněte na ikonu fotoaparátu u vaší aktuální profilové fotky.
  3. 3. Máte tři možnosti - Odebrat fotku, Galerie, Fotoaparát. První možnost vám vymaže fotku, druhá vám nabídne výběr z galerie a třetí můžete přímo fotit.

  Pokud vám whatsapp nezobrazuje fotky v galerii, pak budete mít aktivovaná nastavení, která tomu brání. Abyste aplikaci povolili přístup, jednoduše je deaktivujte, tedy povolte médiím přístup k vašemu telefonu pomocí výše zmíněných kroků. Aplikaci WhatsApp si můžete nainstalovat i do svého počítače, pokud vás to zaujalo, více o tomto tématu se dočtete například i zde.




  Adobe Flash Player 32.0

  Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

  215

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediální přehrávač

  179

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Souborový manažer (správa souborů)

  155

  Shareware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdálené ovládání PC a přístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Převod multimediálních souborů

  112

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

  106

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistit a zrychlit PC

  104

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulování virtuálních mechanik

  104

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

  78

  Freeware

  uTorrent 3.5.5

  Torrent klient na stahování souborů

  73

  Freeware

  další programy »


  logo

  11453 programů ke stažení zdarma

  Poslední aktualizace před 11 dny

  TOPlist