Jak založit skupinu na Messengeru?

31.3.2022 15:21  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

V Messengeri si můžete poslat fotky, videá a sdílet obsah s více lidmi naraz. Vytvoření takejto spoločnej četovej skupiny dokáže úplne každý.

Messenger je azda neznámou na komunikaci medzi lidmi na celom svete. Aj keď je tato aplikace součástí platformy Facebook, navzdory tomu jej užívatelia nemusí mít vytvořený profil na Facebooku. Messenger se neustále vyvíjí a přibúdají nové a nové možnosti pro lepší a pohodlnější komunikáciu. Zlepšujte sa grafika, aby si každý mohl například vylepšit konverzácie podle své vůle. Technická stránka nezaostává a za poslední roky je možná prostřednictvím Messengeru posielať alebo stahovat soubory, fotky, piesne, videa a pod. To vše můžete sdílet s více lidmi naraz v jednom chatu.

Vytvoření skupiny - PC

Uživatelé, kteří nemají profil na sociální síti Facebook, využít možno počítačovú aplikaci Messengeru, ktorú si musíte nejprve stáhnout. Naiďte si ji a přihlaste se pomocí telefonního čísla e-mailovej adresy. V momentě, když se vám synchronizují kontakty a správy, načítám vám aplikaci. Nyní uvidíte vaše zprávy, které jste si napsali s přáteli. V ľavém horním rohu se nachází názov „Čety“ a vedle neho je takáto ikona. Pokiaľ podržíte kurzor na ikonce, objeví se bublina s popisem „Napísať správu“. V momentě, klikněte na ikonu, zobrazí se vám náhled na psaní nové správy. Nachází se zde textové pole s popisem „Komu:“, do kterého můžete napsat lidi, které chcete mít v chatovací skupině. Pak už stačí napsat nějakou správu a poslat. Skupina se automaticky vytvoří všem lidem, kterých jste pridali.

V případě, že jste někoho zabudli přidat, nebo chcete změnit názov skupiny, můžete tak učinit aj dodatočne. Ve vytvořené skupině se v pravém horním rohu nacházejí tři body. Když na nich kliknete, zobrazí se vám nabídka, kde najdete aj možnost „Přidat ľudí“. můžete přidat dalších lidí, na které jste zabudli. Zmeniť názov chatu můžete tak, že klikněte na stejné tři body, přejdete kurzorem na možnost „Přizpůsobit čet“ a potom klikněte na „Zmeniť názov četu“. V podstatě si můžete přizpůsobit chat jako jen chcete.

Pokiaľ budete chcieť spustiť skupinu, upozornenie ignorovať, odstrániť chat alebo správy, je potrebné odstrániť konverzáciu skupiny (na ľavej strane prostredia aplikácie) ľavým tlačidlom myši. zobrazí sa vám nabídka s více možnostmi, které můžete podle svého uvážení.


Vytvoření skupiny – Mobil

Vytvořit skupinu na Messengeru můžete i prostřednictvím mobilní aplikace. Po otevření musíte kliknúť na stejnou ikonku jako při počítačové verzi. Tá sa nachází v pravom hornom rohu. Potom už stačí kliknúť na možnost „Vytvořit novou skupinu“ a můžete přidat do skupiny svých přátel. Navíc oproti počítačové verzi je to, že v tomto kroku můžete změnit názvy skupin. V horní části můžete vidieť nápis „Názov skupiny (nepovinné)“, když na něj klikněte, můžete pomenovat vaši budúcu skupinu. Celý proces ukončíte možnosť „Vytvořit“, která se nachází vpravo nahoře. Potom už môžete začať s priateľmi.

V případě mobilní verze se do všech nastavení skupiny dostanete, klikněte na skupinu, zobrazí se vám chat a nahoře klikněte na její samotný názov. Zobrazia se vám nastavení, v kterých je možné provést všelijaké úkony.

Vytvoření skupiny přes Facebook – PC

Keďže celá aplikácia je prepojená s platformou Facebook vytvoriť skupinu môžete na webovom prehliadači. Stačí se přihlásit na svůj facebookový účet a v pravém horním rohu kliknúť na ikonku Messengeru. zobrazí se vám okno se všemi správami a tam klikněte na ikonu jako při počítačové aplikaci. Nyní můžete začít přidávat lidi do skupiny. Pre vytvorenie skupiny je potrebné napísať nejakú správu.

Zmenit nastavení chatu můžete tak, že znovu klikněte na název skupiny a zobrazí se vám nabídka, co můžete změnit nebo nebo.

Ostatní vlastnosti skupiny

Správcom skupiny, resp. jej administrátorom sa stává, když vytvoříte společný chat. Nezáleží na tom, nebo jste použili mobilnú verziu nebo jste vytvořili na počítači. Ako administrátor skupiny si můžete například vyzkoušet možnost, že každou žádost o poskytnutí jiných lidí musíte přijmout. Můžete také přidat více administrátorů nebo odstranit nějaké lidi. Vše se nachází v nastavení chatovej skupiny, ku kterému postupujeme, píšeme vyššie v článku.

Odstraňte priateľa nebo ho udělit za administrátora můžete tak, že přejdete do spomínaných nastavení chatovej skupiny klikněte na „Zobrazte členy skupiny“ a klikněte na jméno uživatele (na počítači klikněte na tři bodyky pri mene), ktorého chcete buď vyhodit nebo ho označit za administrátora. Potom se vám zobrazí nabídka, kde můžete požadované úkony provést. Ako sme uvádzali vyššie v článku, zmeniť grafiku chatu alebo hlavného emotikonu a podobné úkony, můžete podle vlastních možností a velmi jednoduchých nastavení chaty. Nezapomeňte na to, že změny se vykonají jen v daném skupinovém chatu. Ostatné konverzácie a ich grafika zostanú nezmenené. V případě, že jste si už někdy vytvořili účet na Facebooku a nepamatujte si heslo, nemusíte si vytvářet nový profil, abyste mohli používat Messenger. Můžete se ho pokusit zistiť pomocí typů, o kterých jsme napsali nebo jen účet v aplikaci Messenger.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist