Jak zrušit účet na WhatsApp?

2.8.2021 13:08  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Odstranění účtu na WhatsApp je poté, co světlo světa spatřily WhatsApp nové podmínky dosti probíraným tématem, neboť mezi lidmi se rozšířily informace o tom, že nové podmínky této chatovací platformy narušují jejich soukromí.

Ke zrušení WhatsApp účtu se tedy rozhodlo nemalé procento uživatelů této appky. Poslední dobou se už situace trochu ustaluje a prvotní vlna odinstalovávání WhatsAppu už je za námi. I tak ale se vám může kdykoliv hodit znalost toho, jak zrušit účet WhatsApp. Jak tedy na to?

Proces, jak odinstalovat WhatsApp je opravdu snadný, zvládnete jej během pár vteřin. Konkrétně ke smazání WhatsApp online aplikace je nutno provést následující jednoduché kroky:

 • Absolvujte všechny nezbytnosti k WhatsApp přihlášení na mobilu či k WhatsApp přihlášení na PC a zalogujte se do svého účtu.
 • Klikněte na tlačítko Více možností, kde následně zvolte Nastavení a poté Účet.
 • Nyní by se vám měla zobrazit možnost Odstranit účet, během níž budete vyzváni k vyplnění telefonního čísla (nutno jej vyplnit i s mezinárodní předvolbou).
 • Vše potvrďte kliknutím na nápis Odstranit účet, z rozbalovací nabídky zvolte důvod vašeho odchodu z WhatsAppu a následně ještě jednou klepněte na Odstranit účet.

Co se stane, když smažu WhatsApp?

Pakliže úspěšně projdete všemi výše zmíněnými kroky, tak váš účet bude z aplikace WhatsApp natrvalo odstraněn, nebudete se tedy moci do něj už nikdy znovu přihlásit. Byť například v situaci, kdy vám někdo váš účet odcizil (Jak poznat hacknutý WhatsApp?) a účet následně smazal, tak existuje šance na jeho obnovení, neboť WhatsApp ukládá většinu informací ještě až 90 dní po tom, kdy bylo kliknuto na Odstranit účet. Smazáním WhatsApp účtu bude odstraněna historie všech vašich zpráv a zároveň budete odebráni ze všech chatovacích skupin, jejichž součástí jste byli.

Pokud si nejste jisti tím, že se v budoucnu už nebudete chtít ke svému účtu na WhatsAppu vrátit, tak vám doporučujeme jej raději odinstalovat či se jen odhlásit. Jak se odhlásit z WhatsApp na mobilu s Androidem? Zvolte Více možností (tři svislé tečky) > Propojená zařízení a klepněte na zařízení, jež chcete odhlásit. Odinstalovanou aplikaci WhatsApp si pak zas můžete kdykoliv nainstalovat zpět, zde jsou odkazy, pomocí nichž to můžete udělat:


Jak smazat konverzaci na WhatsApp?

Pokud si nechcete uchovávat staré zprávy, tak hned kvůli tomu nemusíte mazat váš celý účet, bohatě stačí smazání nepotřebných zpráv. Jak smazat zprávy na WhatsApp a jak vyčistit WhatsApp od starých konverzací? Ke smazání jednotlivých zpráv je stačí dlouze přidržet a kliknout na Odstranit zprávu, pro mazání více zpráv je potřeba je samozřejmě nejprve všechny označit. Druhou z možností je smazání celého chatu, to provedete následovně:

 • Swipněte doleva u osoby, s níž chcete chat smazat, v hlavní nabídce po přihlášení do WhatsAppu.
 • Zvolte možnost Další.
 • Klikněte na nápis Odstranit chat, který najdete v nabídce úplně dole.
 • Za zmínku stojí i funkce Automatické mazání zpráv WhatsApp, která vám umožní nastavit si limit po kterém má být historie chatu vymazána.

  Jak odstranit kontakt z WhatsApp a další praktické rady?

  Odstraňovat váš WhatsApp účet nemusíte ani v dalších situacích, které by vám mohly znepříjemňovat jeho používání, řeč je zejména o situacích, kdy:

  • V aplikaci máte uložený kontakt, jenž už tam nadále mít nechcete.
  • Máte vytvořenu chatovací skupinu, kterou už nechcete dále používat.
  • Následující řádky jsou věnovány tomu, jak tyto problémy vyřešit, abyste nemuseli mazat svůj účet na WhatsAppu.

  Jak smazat kontakt z WhatsApp?

  Ke smazání kontaktu z WhatsAppu je potřeba se přepnout do záložky Chaty, kde následně kliknout na „plusko“, jež umožňuje přidání nové konverzace. Poté budete přesměrováni na obrazovku s výběrem kontaktů, kde vyberte kontakt, který budete chtít odstranit. Pokračujte kliknutím na jméno kontaktu, které naleznete v horní části chatovací obrazovky. Na závěr už stačí vybrat Více možností > Zobrazit v adresáři > Více možností a kliknout na Odstranit.

  Jak ve WhatsApp zrušit skupinu?

  Je to snadné - otevřete si skupinový chat, který budete chtít smazat a klikněte na téma diskuze, jež je k nalezení v pravé horní části obrazovky. Zde budete mít možnost například odebrat některé účastníky, vás ale v tomto případě bude zajímat tlačítko Odstranit skupinu, po jehož rozkliknutí a potvrzení volby stisknutím Odstranit, dojde k trvalému smazání skupiny. Neuvidí ji tedy ani další její členové.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

129

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prohlížeč od společnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televizí, radií a předpověď počasí.

73

Trial

další programy »


logo

11454 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 hodinami

TOPlist