Jak zrušit účet na WhatsApp?

2.8.2021 13:08  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Odstranění účtu na WhatsApp je poté, co světlo světa spatřily WhatsApp nové podmínky dosti probíraným tématem, neboť mezi lidmi se rozšířily informace o tom, že nové podmínky této chatovací platformy narušují jejich soukromí.

Ke zrušení WhatsApp účtu se tedy rozhodlo nemalé procento uživatelů této appky. Poslední dobou se už situace trochu ustaluje a prvotní vlna odinstalovávání WhatsAppu už je za námi. I tak ale se vám může kdykoliv hodit znalost toho, jak zrušit účet WhatsApp. Jak tedy na to?

Proces, jak odinstalovat WhatsApp je opravdu snadný, zvládnete jej během pár vteřin. Konkrétně ke smazání WhatsApp online aplikace je nutno provést následující jednoduché kroky:

 • Absolvujte všechny nezbytnosti k WhatsApp přihlášení na mobilu či k WhatsApp přihlášení na PC a zalogujte se do svého účtu.
 • Klikněte na tlačítko Více možností, kde následně zvolte Nastavení a poté Účet.
 • Nyní by se vám měla zobrazit možnost Odstranit účet, během níž budete vyzváni k vyplnění telefonního čísla (nutno jej vyplnit i s mezinárodní předvolbou).
 • Vše potvrďte kliknutím na nápis Odstranit účet, z rozbalovací nabídky zvolte důvod vašeho odchodu z WhatsAppu a následně ještě jednou klepněte na Odstranit účet.

Co se stane, když smažu WhatsApp?

Pakliže úspěšně projdete všemi výše zmíněnými kroky, tak váš účet bude z aplikace WhatsApp natrvalo odstraněn, nebudete se tedy moci do něj už nikdy znovu přihlásit. Byť například v situaci, kdy vám někdo váš účet odcizil (Jak poznat hacknutý WhatsApp?) a účet následně smazal, tak existuje šance na jeho obnovení, neboť WhatsApp ukládá většinu informací ještě až 90 dní po tom, kdy bylo kliknuto na Odstranit účet. Smazáním WhatsApp účtu bude odstraněna historie všech vašich zpráv a zároveň budete odebráni ze všech chatovacích skupin, jejichž součástí jste byli.

Pokud si nejste jisti tím, že se v budoucnu už nebudete chtít ke svému účtu na WhatsAppu vrátit, tak vám doporučujeme jej raději odinstalovat či se jen odhlásit. Jak se odhlásit z WhatsApp na mobilu s Androidem? Zvolte Více možností (tři svislé tečky) > Propojená zařízení a klepněte na zařízení, jež chcete odhlásit. Odinstalovanou aplikaci WhatsApp si pak zas můžete kdykoliv nainstalovat zpět, zde jsou odkazy, pomocí nichž to můžete udělat:


Jak smazat konverzaci na WhatsApp?

Pokud si nechcete uchovávat staré zprávy, tak hned kvůli tomu nemusíte mazat váš celý účet, bohatě stačí smazání nepotřebných zpráv. Jak smazat zprávy na WhatsApp a jak vyčistit WhatsApp od starých konverzací? Ke smazání jednotlivých zpráv je stačí dlouze přidržet a kliknout na Odstranit zprávu, pro mazání více zpráv je potřeba je samozřejmě nejprve všechny označit. Druhou z možností je smazání celého chatu, to provedete následovně:

 • Swipněte doleva u osoby, s níž chcete chat smazat, v hlavní nabídce po přihlášení do WhatsAppu.
 • Zvolte možnost Další.
 • Klikněte na nápis Odstranit chat, který najdete v nabídce úplně dole.
 • Za zmínku stojí i funkce Automatické mazání zpráv WhatsApp, která vám umožní nastavit si limit po kterém má být historie chatu vymazána.

  Jak odstranit kontakt z WhatsApp a další praktické rady?

  Odstraňovat váš WhatsApp účet nemusíte ani v dalších situacích, které by vám mohly znepříjemňovat jeho používání, řeč je zejména o situacích, kdy:

  • V aplikaci máte uložený kontakt, jenž už tam nadále mít nechcete.
  • Máte vytvořenu chatovací skupinu, kterou už nechcete dále používat.
  • Následující řádky jsou věnovány tomu, jak tyto problémy vyřešit, abyste nemuseli mazat svůj účet na WhatsAppu.

  Jak smazat kontakt z WhatsApp?

  Ke smazání kontaktu z WhatsAppu je potřeba se přepnout do záložky Chaty, kde následně kliknout na „plusko“, jež umožňuje přidání nové konverzace. Poté budete přesměrováni na obrazovku s výběrem kontaktů, kde vyberte kontakt, který budete chtít odstranit. Pokračujte kliknutím na jméno kontaktu, které naleznete v horní části chatovací obrazovky. Na závěr už stačí vybrat Více možností > Zobrazit v adresáři > Více možností a kliknout na Odstranit.

  Jak ve WhatsApp zrušit skupinu?

  Je to snadné - otevřete si skupinový chat, který budete chtít smazat a klikněte na téma diskuze, jež je k nalezení v pravé horní části obrazovky. Zde budete mít možnost například odebrat některé účastníky, vás ale v tomto případě bude zajímat tlačítko Odstranit skupinu, po jehož rozkliknutí a potvrzení volby stisknutím Odstranit, dojde k trvalému smazání skupiny. Neuvidí ji tedy ani další její členové.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné stahování souborů

377865

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Oblíbená akční střílečka - multiplayer hra

253129

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219035

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizace SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163074

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Vypalování CD a DVD.

146875

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144242

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

137528

Freeware

FreeRapid Downloader 0.9u4

Hromadné stahování souborů

133915

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačítek.

128192

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prohlížení a úprava dat procesů.

121700

Freeware

další programy »

DVBViewer 5.3.1

Přehrávání a záznam digitální televize.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizace Outlooku a Gmail kalendáře.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kouzlo s digitálními fotografiemi

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikající program pro hudebníky.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizace souborů.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Instalace software ve vyhrazeném prostoru.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Uživatelské rozhraní pro PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplňek k zařízení Bluetooth.

52

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertování videa.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notační program pro profesionální práci.

31

Shareware

další prodávané »


logo

11387 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 23 hodinami

TOPlist