Jak na nahrávání hovorů?

8.8.2020 9:10  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Určitě vás už vícekrát při telefonování napadlo, že byste si chtěli daný hovor nahrát a poslechnout později. Někdy by neškodilo zaznamenat si dlouhý nákupní seznam, vysvětlování složitého problému, nebo podezřelý telefonát. V tomto článku se dozvíte, jak nahrát hovor a proč nahrávání někdy nefunguje tak, jak by mělo.

Jak nahrávat hovory?

Při nahrávání třeba nejprve vždy dbát na to, abychom někomu nezpůsobili nepříjemnosti a aby nahrávání našich hovorů byly legální. Pro nahrávání hovorů platí zákon, podle kterého se záznamy mohou pořizovat výhradně se souhlasem osoby, kterou chcete nahrávat. Jinak porušujete právo na ochranu osobnosti. Více o tom, kdy je nahrávání legálně, se dozvíš zde.

Hovory se dají nahrávat různými způsoby - ať už přes různé aplikace na nahrávání hovorů, nebo například přes nahrávací zařízení.

Nahrávací zařízení jsou přístroje, které jsou určeny speciálně pro nahrávání hovorů. Zaznamenané údaje se v nich ukládají na SD kartu a rozesílají po síti. Existuje několik druhů Nahrávací hovorů, z nichž si případně můžete vybrat. Některé mají i funkci nahrávání zvuku v místnosti. Nabídku nahrávacích zařízení naleznete i na této stránce .

Na trhu najdete i několik programů pro nahrávání hovorů, v nabídce je široké spektrum aplikací, ať už pro operační systém Android nebo Apple.


Službu nahrávání a archivování hovorů nabízí například i společnost Telekom. Ta přináší různé výhody - nahrávání probíhá na straně Telekomu, nahrávky jsou uloženy na jejich serverech a také snadno dostupné na webovém portálu. Službu Telekom primárně nabízí subjektům, kteří mají povinnost archivovat hlasovou provoz.

Dnes však už netelefonuje jen přes našich operátorů, ale používáme i Messenger, Viber nebo Whatsapp. Otázka nahrávání tedy platí i zde. Tyto aplikace samy o sobě funkci na nahrávání hovorů nemají, musíme proto využít jiné, k tomu určené aplikace.

Pokud chcete zaznamenat hovory, i když voláte online, zkuste aplikaci Call Recorder - Cube ACR - ta umožňuje nahrávání nejen běžných hovorů, ale i hovorů z aplikací Messenger, Whatsapp a Viber. Prohlédnout si její popis a stáhnout si ji můžete zde

Co se týče Skype hovorů, dají se také nahrávat přes aplikaci Call Recorder, existuje však i aplikace určená speciálně pro Skype. Pamela Call Recorder je profesionální aplikace, která umožňuje nahrávání nejen zvuku, i Skype videohovorů. Kromě toho si do ní můžete překopírovat kontakty a přeposílat poštu. Dostupná ke stažení je na této stránce.

Pokud by vám nestačilo nahrávání hovorů v mobilu a měli byste zájem o nahrávání do počítače, je pro vás vhodná aplikace Callhunter, která umožňuje nahrávání telefonních hovorů a všech audiovstupů. Nahrávku následně uloží na pevný disk nebo do deníku Microsoft Outlook ve formátu MP3 nebo WAV. Pokud by se vám hodila právě tato aplikace, můžete si ji stáhnout zde

Nahrávání hovorů – iPhone

Nahrávání hovorů na mobily s operačním systémem Apple lze také jen přes speciální aplikace. Některé jsou zpoplatněny, například v aplikaci Call Recorder - IntCall je nahrávání zpoplatněno částkou 10 centů za minutu. Tuto aplikaci se vyplatí používat, pokud hovory nahráváte jen občas.

TapeACall: Call Recorder zas můžete zpočátku využívat zcela zdarma, po určitém čase je však už neomezené nahrávání zpoplatněny (279 Kč za měsíc). Pokud nahráváte hovory často, vyplatí se vám používat právě tuto appky.

Najdou se ale i takové, které umožňují nahrávání hovorů na iPhone zdarma. Call Recorder for iPhone Calls je aplikace, která nabízí možnost získávání kreditů, za které pak můžete zdarma přes aplikaci volat, nebo i nahrávat hovory. Kredity se dají získat sledováním reklam. Pokud nenahrává příliš často, tuto aplikaci se vám vyplatí používat, protože za nahrávání nebudete muset platit nic.

Nahrávání hovorů – Android

Obecně známým problémem při nahrávání na Androidu je to, že aplikace na nahrávání hovorů nefungují vždy spolehlivě, často se objevují chyby v podobě špatné kvality zvuku, nahrání pouze jednoho hovořícího nebo i nenahraných vůbec ničeho. Důvodem těchto problémů je to, že vývojáři Androidu v roce 2015 v rámci Androidu 6 vyřadili z funkce aplikačně systémové rozhraní, které nahrávání hovorů umožňovalo. Tato činnost totiž není legální, pokud nemáte výslovný souhlas hovořícího. Tvůrci aplikací ale našli v systému chybu, která jim umožnila vyvinout aplikace určené k nahrávání, díky tomu je nyní možné nahrávání hovorů na Androidu 6, 7 a na Androidu 8. Aplikace jsou však víceméně provizorní a nejsou podporovány, nelze se proto divit , že někdy fungují slabší, než bychom chtěli.

Jedna z klasických a přehledných aplikací pro Android se jmenuje Záznamník hovorů. Můžete si v ní zvolit ty hovory, které chcete nahrát a následně si je přehrávat, ukládat a vymazávat podle potřeby. Kromě funkce nahrávání můžete využít funkci hlasového záznamu - diktafon. Aplikaci si můžete stáhnout z této stránky.

Další známou aplikací je appky Nahrávání hovorů, která má velmi podobné funkce jako Záznamník hovorů, její výhoda je však v tom, že si před zakoupením zpoplatněné verze můžete vyzkoušet bezplatnou verzi. Tak si nejprve ověříte, zda na vašem zařízení bude aplikace fungovat. Prohlédnout si ji můžete zde.

Tyto aplikace se týkají pouze Androidů 4 až 8, při Androidu 9 a 10 vývojáři zablokovaly nahrávání hovorů na systémové úrovni, a tedy aplikace na nahrávání v tomto operačním systému nefungují vůbec. Na některých mobilech značky Xiaomi, Samsung nebo Huawei aplikace sice fungovaly i navzdory těmto systémovým omezením, ostatní se však museli obejít bez nahrávání.

Kvůli velkému poptávky po nahrávání hovorů však byla letos vyvinuta aplikace Telefon Nápověda od Googlu, která tuto funkci již obsahuje. Aplikace je určena pro Android verze 9 a vyšší, aby nahrávání fungovalo, musí být aktualizována nejnovější verze aplikace. Nefunguje však ve všech zemích a oblastech, protože někde je nahrávání nelegální.

Při prvním nahrávání hovoru v této aplikaci se zobrazí upozornění, že nesete odpovědnost za dodržování místních zákonů týkajících se nahrávání hovorů. Při zahájení nahrávání je druhá strana automaticky informována, že je hovor nahráván, pokud nahrávání ukončíte, taktéž se volající dozví o ukončení nahrávání.

Všechny nahrávky jsou uloženy v zařízení, aby zůstali soukromé, hovory se nezálohují mimo zařízení. Nahrávku následně najdete ve složce Historie, můžete si ji znovu přehrát, nebo i sdílet přes podporované aplikace jako emaily a zprávy.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

207

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

162

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

151

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

137

Shareware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

115

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

110

Trial

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

98

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

97

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

75

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

74

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 12 dny

TOPlist