5 mobilních aplikací do auta, které se vám rozhodně hodí!

21.9.2022 13:26  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Existují aplikace do auta, které vám zpříjemní zážitek z cestování a usnadní jízdu. Toto jsou nejlepší bezplatné aplikace, které vám pomohou při každodenní jízdě autem.

V minulosti vlastnit auto znamenalo investovat také do map, příruční skříňky a sbírky nářadí, které se vám mohly kdykoli sejít. V současnosti už téměř nic z toho nepotřebujete, protože telefon je nejlepším společníkem na cestách, který vám s většinou věcí poradí. Aplikace do auta vám mohou pomoci s nalezením levné ceny benzínu, parkovacího místa pro vaše auta, nejefektivnější trasy a mnoho jiného. Toto jsou nejlepší bezplatné aplikace, které vám pomohou při každodenní jízdě autem. Rozhodně by neměly chybět žádnému majiteli dopravního vozidla.

S ohledem na všechny potřeby řidičů jsme sestavili seznam 5 aplikací, které jsou dostupné zdarma. Můžete si je okamžitě stáhnout a začít využívat ve svém mobilním telefonu.

1. WAZE - nejlepší aplikace pro navigování

Waze je jednou z nejoblíbenějších navigací, která vás nikdy nenechá ve štychu. Aplikace perfektně naplánuje vaši trasu a poskytne vám informace o dopravních podmínkách v reálném čase. Je jednou z těch aplikací, která by neměla chybět u každého aktivního řidiče, protože vás v čas informuje o rychlostních radarech a nehodách, které jsou aktuálně na vaší trase. Účastníci silničního provozu mohou nahlásit jakékoli změny a překážky na silnici, čímž ostatním dávají vědět, co se kolem nich děje. Vzhledem k tomu si můžete efektivněji naplánovat trasu a vyhnout se případným překážkám na cestě a ušetřit čas.

Waze je dokonalým společníkem do auta. Je ke stažení zdarma pro mobilní zařízení Android a iOS. Upozorní vás také na informace, o kterých jiné aplikace nevědí. Ideální, pokud Waze do auta využívá co nejvíce lidí ve vašem okolí, zvyšují tím pravděpodobnost míry nahlášení určitých nehod a překážek.


  WAZE stáhnout pro Anroid i iPhone - zde.

2. FEULIO - palivo a náklady - palivový deník

Palivový deník Feulio je aplikací, která slouží ke sledování ujetých kilometrů, spotřeby a ceny paliva, a také celkových výdajů za jízdu. Umožňuje vám vytvořit si přehled ujetých vzdáleností a nákladů za palivo pro vozidlo, kterým jezdíte. Na základě funkce aplikace lze vypočítat spotřebu paliva, a to prostřednictvím algoritmu plné nádrže, který se řídí údaji z palivového deníku a údaji o nákladech. Určitě se jedná o aplikaci, která se vám v mobilu sejde a umožní vám vytvořit si přehled o spotřebě auta.

  FEULIO stáhnout pro Anroid - zde.
  FEULIO stáhnout pro iPhone - zde.

3. SMART DASH CAM - kamera do auta

V mnoha případech se stává, že během provozu dochází k nepříjemným až nebezpečným střetům aut, které mohou vyústit v nehodu. Zaznamenávat provoz během jízdy autem umí být v mnoha situacích užitečné, protože záznam z kamery lze použít jako důkazní materiál, pokud by k nehodě došlo.

Malé množství řidičů disponuje kamerou do auta, protože zařízení je nákladné a málo lidí uvažuje o tomto druhu investice. V takové situaci se můžete obrátit na aplikaci Smart Dash Car, která přemění váš telefon na palubní kameru. Jedná se o skvělou alternativu k nákladné možnosti fyzické autokamery, a také zkoušce ohledně zařízení daného typu. Aplikace kamery do auta je dostupná bezplatně pro mobilní zařízení iOS a Android. Někteří uživatelé sáhnou i po TrueCam aplikaci, která je možnou variantou.

  SMART DASH CAM stáhnout pro Anroid - zde .
  SMART DASH CAM stáhnout pro iPhone - zde.

4. BLABLACAR - spolujízda

Pokud vám chybí během jízdy autem společnost nebo chcete ušetřit na nákladech, určitě si nainstalujte do svého mobilu aplikaci BlaBlaCar. Můžete zde nabídnout svoji jízdu a udat detaily o trase, kterou jezdíte. Na základě toho si vás vyhledají ostatní uživatelé a můžete se domluvit na spolujízdě. Aplikace BlaBlaCar je bezplatná, můžete si díky ní finančně polepšit a najít také nového parťáka na cesty. Členové komunity se mohou navzájem hodnotit, komunikovat mezi sebou a rozdělit si náklady na palivo.

  BLABLACAR stáhnout pro Anroid - zde.
  BLABLACAR stáhnout pro iPhone - zde.

PARKING - Kde je moje auto?

Máš problémy s tím si zapamatovat, kde jsi nechal odparkované své auto? Jsi ztracen v obrovském parkovišti? Najdisvé auto pomocí aplikace ParKing. Tato aplikace ti pomůže s tím, abys auto už nikdy neztratil z dohledu. Jedním kliknutím dosáhnete vytvoření připomínky parkování na mapě a jednoduše lokalizuje váš vůz. Aplikace vás naviguje jedním klepnutím přes Google Mapy nebo Waze až přímo k vozidlu. Můžete si také nastavit detaily týkající se časovače parkování, pokud je místo omezeno na hodiny a prohledávat historii předchozích parkovacích míst.

  PARKING stáhnout pro Anroid - zde.
  PARKING stáhnout pro iPhone - zde .

Shrnutí

Existují ještě další užitečné aplikace, které se vám v mobilu sejdou. Jednou z nich je například eznamka, která vám umožňuje pořídit si dálniční známku, případně si zkontrolovat platnost známek na více vozidlech.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

402

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

317

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

268

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

243

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

233

Freeware

Můj Albert 2.7.1

Aplikace Albert

191

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

174

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

155

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

144

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

132

Trial

další programy »


logo

11480 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 10 dny

TOPlist