5 nejlepších aplikací na kolo úplně zdarma

15.9.2022 7:16  | 
Dominika Ježová

Kategorie: Mobil

Jízda na kole je fantastický způsob, jak se udržovat v kondici. Vybrali jsme pro vás 5 bezplatných aplikací, které vám umožní sledovat trasu, přičemž vás také motivují, pomohou s plánováním dalšího výjezdu nebo aktuální předpovědi počasí.

Nejlepší cyklistické aplikace umožňují naplánovat trasu, efektivně trénovat, dokonce zaznamenat i nutnost opravy kola. Ukážou vám vaši rychlost, vzdálenost, ale i další údaje, jakými je například nadmořská výška. O aplikace tohoto druhu není nouze, aby se rozhodování stalo pro vás jednodušším, připravili jsme pro vás seznam těch aktuálně nejlepších bezplatných aplikací na trhu.

1. STRAVA

Jednou z nejpopulárnějších aplikací na trhu je Strava, avšak tento status si získala oprávněně. Je dokonalým společníkem na jakoukoli jízdu na kole. Aplikace je bezplatná a kompatibilní se zařízením iOS a Android. Velkou výhodou aplikace je propojení se sociální složkou, funguje tedy jako forma sociální sítě, kde lze sdílet jednotlivé jízdy s přáteli. Jste tak v úzkém propojení s lidmi a můžete navzájem komunikovat, zanechávat komentáře, zveřejňovat fotografie jízd a chválit dosažené výsledky.

Strava je nástrojem pro měření najetých kilometrů na kole, nadmořské výšky a umožňuje i měření spálených kalorií. Mezi cyklisty patří k nejoblíbenější aplikaci přizpůsobené přesně pro tento účel. Menší nevýhodou je, že pokud chcete prémiové služby aplikace, musíte zaplatit poplatek.

  STRAVA stáhnout pro Anroid - zde.
  STRAVA stáhnout pro iPhone - zde.

2. MAP MY RIDE

Pokud se vám vidí každodenní trasa rutinní, pak Map My Ride je ideální aplikací pro objevování nových cest. Můžete pomocí ní objevit skvělou trasu, zatímco pojedete do práce nebo na výlet. Nově nalezenou trasu tak můžete uložit a následně sdílet s přáteli.


Map My Ride vám umožňuje vytvořit záznam trasy na kole. Poskytuje také statistiky, jako je množství spálených kalorií nebo tempo vaší jízdy. Je kompatibilní se zařízením Android i iPhone. Prostřednictvím hlasové odezvy vás informuje o vzdálenosti, výšce, tempu a trase.

Placená verze aplikace má výhodu v podobě žádných reklam, tréninkových plánů a dalších prémiových funkcí. Aplikace je vybavena možností sledování nejen jízd, ale také výživy, hmotnosti a umožňuje vám dostat se plynule do cíle.


  MAP MY RIDE stáhnout pro Anroid - zde .
  MAP MY RIDE stáhnout pro iPhone - zde .

3. CYCLEMETR

Cyclemeter je aplikací, která je vhodná zejména pro ty, kteří rádi sbírají data a analýzy. Zobrazuje údaje, grafy, tabulky a statistiky. Funkce aplikace jsou komplexní, obsahuje mapy, intervaly a různé další údaje. Rozhraní aplikace je velmi intuitivní a snadné k používání. Slouží také jako sociální médium pro sdílení cyklistických výsledků se známými a přáteli.

Nevýhodou aplikace je to, že je kompatibilní pouze pro iOs. Na druhé straně aplikace obsahuje kalendář, přičemž pomocí něj můžete sledovat své jízdy a plánovat si tréninky. Pomocí hlasového oznámení vás motivuje během vlastně jízdy. Je tedy další multifunkční aplikací a navigací na kolo.

  CYCLEMETER stáhnout pro Anroid - zde .
  CYCLEMETER stáhnout pro iPhone - zde.

4. KOMOOT

Komoot je skvělou aplikací pro cyklisty, kteří kromě měření trasy, hledají od aplikace něco víc. Mezi primární funkce Komoot patří určování zajímavých míst, jako jsou kavárny nebo zajímavé cesty, kde si můžete udělat zastávku při jízdě na kole.

Aplikace je vhodná pro iOS i Android, přičemž je plně bezplatnou. V samé podstatě funguje jako plánovač. Pomocí aplikace Komoot můžete vidět vzdálenost, cestu, kterou je třeba ujet, profil cesty, náročnost, až po požadovaný výkon, který musíte podat. Je považována za nejlepší aplikaci pro vytváření přátelských tras pro cyklisty.

  KOMOOT stáhnout pro Anroid - zde.
  KOMMOT stáhnout pro iPhone - zde.

5. RELIVE

Poslední aplikací, kterou jsme zahrnuli do našeho žebříčku je Relive. Hlavní výhodou aplikace je možnost změnit cyklistickou trasu na video příběh ve 3D. Při prohlížení výsledků budete mít pocit, že vás sleduje dron. Pohyblivá mapa zobrazuje nejen váš pohyb na trase, ale také přesné výsledky ohledně maximální rychlosti, které jste dosáhli a výškový profil pčas jízdy.

Hlavní nevýhodou aplikace je to, že je bezplatné jen prvních 30 dní, pak už musíte zaplatit členství. Relive je kompatibilní s Android i iOS zařízením.

  RELIVE stáhnout pro Anroid - zde.
  RELIVE stáhnout pro iPhone - zde.Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

402

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

317

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

268

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volání a chatování přes internet

243

Freeware

WhatsApp

Chatovací aplikace do mobilu

233

Freeware

Můj Albert 2.7.1

Aplikace Albert

191

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Volně dostupný kancelářský balíček

174

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

155

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

144

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

132

Trial

další programy »


logo

11480 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 10 dny

TOPlist