5 nejlepších aplikací pro předpověď počasí

23.3.2022 10:40  | 
Sosej.cz

Kategorie: Mobil

Špatné počasí může často změnit vaše plány nebo pokazit dovolenou. Vy však můžete být neustále o krok vpředu. Nabízíme vám nejlepší aplikace pro předpověď počasí do vašeho smartphonu.

Většina lidí si dívá předpověď počasí tehdy, když se chystají na nějaký výlet, túru nebo dovolenou. V dnešní době již existují mobilní aplikace, které vás upozorní na změnu počasí, a tak se můžete vyhnout komplikacím a například nemusíte zmoknout. Uživatelé mobilních telefonů od společnosti Apple mají aplikaci Počasí již nainstalovanou, takže si ji nemusí stahovat a ti, kteří mají chytrý telefon s operačním systémem Android mají pravděpodobně widget aplikace AccuWeather. Některým lidem to úplně stačí. Nicméně existují mnohem lepší aplikace, které vám přinášejí také mnohem více informací. Přinášíme seznam pěti nejlepších aplikací pro předpověď počasí.

iMeteo Počasí

Pokud chcete vědět více z předpovědi počasí a nestačí vám jen základní informace, první z pěti nejlepších aplikací je iMeteo Počasí. Aplikace od českých vývojářů nabízí pro své zákazníky velmi moderní vzhled. Hned na úvodní stránce můžete vidět Slovensko z meteorologického radaru, což znamená, že budete vidět přicházející oblačnost. K dispozici jsou i oficiální výstrahy ČHMÚ nebo pohledy z webkamer. Zajímavou funkcí, kterou kromě jiných nabízí aplikace iMeteo Počasí, je detektor blesků, který vám pošle upozornění v případě, že blesk udeří v okolí 30 km od vás a k tomu vás informuje io všech charakteristikách blesku (intenzita a druh). Aplikace nabízí také sekci se zpravodajstvím, kde můžete najít všechny články dostupné na webovém portálu iMeteo.cz. Dostupná je pro uživatele operačního systému Android, ale i iOS. Aplikace je dostupná zdarma, avšak za příplatek si můžete například zvětšit okruh detektoru blesků nebo získáte výhodu v podobě nezobrazování reklam.

Počasí & Radar

Mezi nejznámější aplikace lokalizované do češtiny i češtiny patří aplikace Počasí & Radar. Na první pohled se může zdát, že aplikace je velmi jednoduchá, nicméně přináší velmi podrobný přehled informací. Kromě 14denní a hodinové předpovědi počasí, aplikace nabízí také 15 až 90 minutovou předpověď, takže se pohodlně můžete připravit i na cestu do obchodu. V aplikaci si můžete prohlédnout i předpovězený úhrn a trvání srážek. Již klasickými údaji jsou teplota vzduchu, atmosférický tlak, UV index, vlhkost vzduchu a mnohé další. Snad opravdu nejzajímavější vlastností aplikace je zpravodajství pro lyžaře a alergiky. Pro fanoušky zimních sportů aplikace automaticky vyhledá okolní lyžařská střediska a sjezdovky, a tak přinese potřebné informace. Alergiky zaujmou pylové zprávy s předpovědí na blížící se dny. Velkou nepříjemností pro uživatele může být množství reklam, přičemž některé se zobrazují přes celou obrazovku. Odstranit si je můžete za poplatek. Aplikace je rovněž dostupná pro Android a iOS.

Ventusky

Aplikace Ventusky přináší svým zákazníkům předpověď počasí přímo z radaru. Kromě aktuální teploty vám aplikace poskytne informaci o pocitové teplotě, úhrnu srážek nebo index kvality ovzduší. Podrobnější informace popisují teplotu, úhrn srážek nebo směr a intenzitu větru v konkrétním čase. Všechny tyto informace aplikace přináší na virtuálním 3D globu. Nemusíte se bát, že vám aplikace nepůjde na starších chytrých telefonech. Pokud by vám aplikace nefungovala jak má, stále máte možnost vypnout zobrazení na 3D globu. Aplikace je jedinečná tím, že zobrazuje právě index škodlivých plynů či pevných částic. Uživatelé si mohou zakoupit i Premium verzi. Odemknou se vám další informace například o sněhové pokrývce a vlhkosti vzduchu a další. Aplikaci Ventusky naleznete v obchodě App Store i Google Play.


Yr

Pokud jste vyzkoušeli různé aplikace a zklamali vás, možná vás zaujme právě aplikace Yr, která zprostředkovává počasí z norského meteorologického ústavu. Podle některých uživatelů jde o nejpřesnější aplikaci na předpověď počasí. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní, kde můžete nastavit světlý nebo tmavý režim. Aplikace je dostupná pro operační systémy Android a iOS. V momentě, když si ji stáhnete, určitě si vaše bydliště a můžete aplikaci používat. Vývojáři přinášejí pro své zákazníky 48hodinovou předpověď počasí s animovanými mraky, deštěm, sněhem, mlhou a aplikace přinese informace o teplotě, rychlosti větru a předpověď srážek na 90 minut. Aplikace přináší upozornění o blížícím se krupobití nebo bouři. Jelikož jde o norskou aplikaci, je zřejmé, že nejpřesnější předpověď bude právě v této zemi. Nevýhodou pro Slováky a Čechy může být to, že aplikace není ani v češtině, ani v češtině.

Windy

Posledním nástrojem pro předpověď počasí je aplikace Windy, která má také svou webovou podobu. Aplikaci využívají i mnozí profesionální piloti, parašutisté nebo vojenský personál. Windy se snaží svým zákazníkům přinést nejpřesnější obraz o předpovědi. Aplikace je velmi přehledná, jelikož využívá mapu, na které ukazuje aktuální teplotu, směr větru a mnohé další informace. Stáhnout si ji můžete zcela zdarma, ale k dispozici máte i prémiovou verzi, která vás zbaví reklam, kterých ani obvykle není až tak velké množství, a přinese častější aktualizování dat. Jako všechny výše uváděné aplikace, i tato je dostupná pro operační systémy Android a iOS.

Mobilních aplikací na předpověď počasí je mnohem více. Důležité je vybrat si tu, která bude pro vás nejvíce přehledná a bude mít takové informace, které potřebujete. Widgety si můžete nastavit již téměř z každé aplikace.
Adobe Flash Player 32.0

Přehrávač (flash) - prohlížeč Firefox + Netscape

215

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediální přehrávač

179

Freeware

Total Commander 10.0

Souborový manažer (správa souborů)

155

Shareware

TeamViewer 15.17.7

Vzdálené ovládání PC a přístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Převod multimediálních souborů

112

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Kancelářské programy (Office balík) - Word, Excel, PowerPoint, Outlook.

106

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistit a zrychlit PC

104

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulování virtuálních mechanik

104

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelů - 3D návrh interiéru

78

Freeware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na stahování souborů

73

Freeware

další programy »


logo

11453 programů ke stažení zdarma

Poslední aktualizace před 11 dny

TOPlist